Tetos žodžiai prie kapo duobės vilnietę išmušė iš vėžių: „Šlykštu ir žema“

Laidotuvės visais laikais buvo ir bus pati jautriausia, skausmingiausia ir liūdniausia akimirka. Vis dėlto kartais artimųjų arba seniau matytų giminaičių replikos arba žodžiai gali smūgiuoti gerokai labiau nei širdgėla, kurią jaučia žmonės, atėję atsisveikinti su mirusiuoju“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Vilma.

Savo tėvuką palaidojau prieš pusantrų metų, tačiau iki šiol viena akimirka prie kapo duobės man neduoda ramybės. Artėja Vėlinės, mes visi lankysime kapus, susitiksime su giminėmis, todėl noriu pasidalinti savo skauduliu ir žodžiais, kuriuos iki šiol ausyse girdžiu ir kurių viliuosi niekada nebeišgirsti.

Tikiu, kad šis mano laiškas padės jums susilaikyti nuo bjaurių replikų, kurios kartais skaudina labiau nei smūgis į paširdžius. Kai vyko mano tėvuko laidotuvės, prie kapo duobės buvo susirinkę nemažai artimųjų. Visi meldėmės, šalia kapo buvo gausybė gėlių.

Tada per skausmą ir liūdesį aš negalvojau, ar užteks gėlių, vainikų ir krepšelių. Tada man norėjosi, kad laidotuvės būtų gražios ir jaukios, o šalia būtų artimiausi žmonės.

Negalėjo patikėti, ką išgirdo

Kol aš liūdėjau žvelgdama į rusenančias žvakeles, fone išgirdau kalbančią tetą. Kalbėjo ji lyg pašnibždomis su savo vyru, tačiau net man stovint toliau nuo jos, viskas gerai girdėjosi.

Kapinės kaip kapinės, karstas normalus, bet jau gėlėms tai pataupė... Pažiūrėk, vos keli vainikai. Labai prastai, visai negerbia savo tėvo. O toks žmogus buvo... Gaila gaila, kad dukrelė tokia.“

Negalėjau patikėti tuo, ką išgirdau. Tie žodžiai man trenkė kaip perkūnas iš giedro dangaus. Tokią akimirką, mirties akivaizdoje, mano tetulė nusprendė paskaičiuoti, kiek gėlių atnešta ir kokio dydžio vainikai stovi. Košmaras, mane net supykino.

Vietoj to, kad pareikštų užuojautą arba pasiklaustų, ar man nereikia pagalbos ar paramos, ji, matai, skaičiuoja gėlių žiedus.

Na ir žmonės šiais laikais! Šlykštu ir žema. 

Jau daug laiko praėjo nuo šio įvykio, tačiau aš iki šiol ją gerai prisimenu. Būtent dėl to ir noriu paprašyti, kad kai vyksite į laidotuves arba tiesiog su artimaisiais lankysite kapus, susilaikykite nuo replikų apie gėles ar žvakes. Juk svarbiausia, kad visi būtumėte kartu ir uždegtumėte žvakę už mirusius.

Autorius: skaitytoja Vilma


Rašyti komentarą...
V
Vitalija
2021-10-13 16:32:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam rašinėt visokius niekus.Kas ka pasakė,ar ižeidė?Juk norisi pasiguosti,suprantama.Savo problemas, skausmą,kančias užkraut kitiems?Ta metodika seniai žinoma.
Atsakyti
-4

V
Virginija
2021-10-15 08:11:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia kreipti dėmesio į tokias replikas, nes iš tikrūjų ne gėlės žiedas svarbiausia , netekus artimujų, o geras paguodos žodis ir palaikimas.
Atsakyti
0

R
Rima
2021-10-14 14:07:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar jau nenešama tų vainikų ar griozdiškų krepšelių. Daugiausia puokštės baltų gražių gėlių. O straipsnis tikrai niekai, prisiminė prieš metus pasakytus žodžius.Kam turėtų būti įdomu.Norėjo pasiguosti - tai guoskis artimiems žmonėms ar draugams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų