laidotuvės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laidotuvės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laidotuvės“.

Išmokos mirus: daugiau pinigų neprideda skurstantiems, bet turtuolius paremia – paaiškino, kodėl

Artimų žmonių mirtis atneša ne tik liūdesį ir gedulą, bet ir laidotuvių išlaidas. Lietuvoje visi laidotuves organizuojantys artimieji gali pasinaudoti 440 eurų pašalpa – nesvarbu, ar mirė nieko neturinti močiutė, ar milijonus paliekantis turtuolis. Tuo metu kitur pinigai skiriami tik tiems, kurie jų neturi. Pavyzdžiui, Vokietijoje laidojimo išlaidos apmokamos tuo atveju, jeigu jį privalantys palaidoti giminaičiai ar kiti asmenys neturi pakankamai savo pinigų tokiam reikalui.

Slaugytoja papasakojo, kas nutinka prieš mirtį: daugelis apie tai nesusimąsto

Hospiso darbuotoja atskleidė keletą labiausiai ją stebinančių dalykų apie mirtį, kurie jai atrodė „protu nesuvokiami“, kai ji tik pradėjo savo karjerą. Hospiso darbuotoja Julie McFadden buvo viso to liudininkė ir dabar dalijasi savo įžvalgomis, norėdama padėti žmonėms daugiau sužinoti apie mirtį ir mirties procesą. Dalydamasi savo mintimis „YouTube“, 41 metų moteris stengiasi, kad žmonės „mažiau bijotų“ mirties, rašo thesun.co.uk.
2024-06-30

Šeima pakraupo: laidojimo namai atidavė svetimus pelenus

66 metų Anne Gibson sako, kad rugsėjo mėnesį, praėjus penkiems mėnesiams po jos motinos Patricijos Allison laidotuvių, iš „A Milne Funeral Directors“ Škotijoje jai buvo įteikta dėžutė su pelenais. Dėžutė buvo padėta ant lentynos šalia mamos mėgstamiausio pliušinio žaislo ir ten išbuvo kelis mėnesius.
2024-06-15

Pasakė, kaip papuošti laidotuvių salę mirus žmogui: kiti to nežino

Praradę artimąjį žmonės dažnai stengiasi sukurti kuo jautresnį ir gražesnį atsisveikinimą, kurio metu kiekvienas prisimintų laiką, praleistą kartu su velioniu. Prienų floristė Rita Naujalienė pabrėžia, koks svarbus tam yra profesionalus šarvojimo salių dekoras: „Atėjęs į šarvojimo salę atsisveikinti su artimuoju, žmogus iš puošybos turi suprasti, kieno tai laidotuvės,“ – tvirtina ji. Specialistė itin didelę reikšmę skiria žmogaus išlydėjimui: „Mes turime vertinti nugyventą gyvenimą.
84 2024-06-11

Gyventojai skaičiuoja, kiek kainuoja laidotuvės: 450 eurų vienkartinės pašalpos neužtenka

Nuo 1,5 iki 3 tūkstančių eurų – tiek giminaičiams, norintiems atsisveikinti su mirusiuoju, teks pakloti už laidotuvių paslaugas. Mat už šiuo metu valstybės skiriamą vienkartinę pašalpą, kuri nesiekia 450-ies eurų, galima įsigyti tik kartoninį karstą. O ir šarvojimo paslaugų kaina kasmet kyla vos ne penktadaliu. Kai kurie parlamentarai siūlo dvigubinti laidojimo pašalpą, kurią per 13 metų vyriausybė padidino tik 55 eurais.

KT: draudimas nuteistiesiems iki gyvos vykti į artimųjų laidotuves prieštarauja Konstitucijai

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį paskelbė, kad įstatymo nuostata, kuria nuteistiesiems iki gyvos galvos draudžiama vykti į artimųjų laidotuves, prieštarauja Konstitucijai.
Aktualijos 2024-06-04

Mamos laidotuvių dieną teko dirbti – įspėja neapsigauti: štai kada darbdavys privalo jus išleisti

Artimojo mirtis yra viena skaudžiausių ir sunkiausių patirčių, kuomet reikia ne tik organizuoti laidotuves ir jose dalyvauti, bet ir būti su šeima, ją palaikyti ir kartu gedėti, dėl ko darbas atsiduria paskutinėje vietoje. Ir, nors darbuotojai tokiais atvejais turi teisę gauti atostogas, darbdaviai juos išleidžia ne visada. Viena moteris socialinio tinklo „Facebook“ grupėje teiravosi, ar jai priklauso kokios nors laisvos dienos, nes mirė jos sesuo.
2024-06-02

Lietuvoje keičiasi laidotuvių kainos ir tradicijos: neįtikėtina, kaip populiarėja mirusiųjų rašteliai

Laidotuvės – laikas, kuomet galime paskutinį kartą atiduoti pagarbą anapilin iškeliavusiam žmogui. Tai neišvengiamas ir sunkus procesas, kuris gali ir brangiai kainuoti. Laidojimo paslaugas teikiantys atstovai pasakoja, kad kai kurios laidotuvės kainuoja ir kelis tūkstančius eurų, o pastaruoju metu vis rečiau atsisveikinama tradiciniu laidojimo būdu.

KT pradeda bylą, kad iki gyvos galvos nuteisti asmenys neišleidžiami į laidotuves

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradės nagrinėti bylą dėl to, kad iki gyvos galvos nuteistiems asmenims neleidžiama vykti į artimųjų laidotuves. Ši byla bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka.

Lietuvoje keičiasi laidotuvių mados: išdavė, ko dažniausiai nori tautiečiai

Apie mirtį ir laidotuves kalbėti, suprantama, nori retas. Tačiau tai neišvengiama gyvenimo dalis, tad ir diskusija neturėtų būti tabu. Drąsos kalbėtis šia tema verta turėti dar ir todėl, kad laidotuvių ritualai ar sprendimai gali palengvinti atsisveikinimą, suteikti jam daugiau prasmės, o sykiu ir padėti išgyventi sudėtingą laikotarpį.
67 2024-05-02
REKLAMA
REKLAMA

Tokių laidotuvių nematė seniai: surengė „sopranų“ stiliumi

33-ejų metų Matthew Ferry buvo rastas negyvas savo kameroje Edinburge – pagarsėjęs plėšikas atliko 13 metų bausmę po 2015 m. įvykdyto juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimo.  Į pagarsėjusio plėšiko laidotuves susirinko šimtai gedinčiųjų, kurie išreiškė pagarbą gėlėmis, tarp kurių viena buvo padaryta kaip automatas, su kuriuo jis buvo sugautas, rašo mirror.co.uk.
2024-04-27

Paaiškėjo Gedimino Kirkilo mirties priežastis

Balandžio 20 d. mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas. Policijos duomenimis, politiko kūnas buvo surastas šeštadienį ryte namuose be išorinių smurto žymių. G. Kirkilas ėjo 73-uosius metus. Paaiškėjo, kad politiko mirties priežastis – insultas. Tai patvirtino G. Kirkilui artimi šaltiniai. G. Kirkilo gedintys kolegos ir bendražygiai teigė, kad žinia apie politiko mirtį buvo netikėta. „Ta žinia buvo labai netikėta.

Gediminas Kirkilas atgulė amžinojo poilsio šalia Rimo Tumino: palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse

Trečiadienio popietę paskutinį „sudie“ buvusiam premjerui Gediminui Kirkilui ištarė jo bičiuliai ir bendražygiai. Velionis palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse. Veliono urna išnešta trečiadienį apie 12 valandą. Valstybinės laidotuvės vyko Antakalnio kapinėse. G. Kirkilas amžinojo poilsio atgulė Vilniaus Antakalnio kapinėse, šalia režisieriaus Rimo Tumino.

Gediminui Kirkilui bus surengtos valstybinės laidotuvės: skelbiama data ir laikas

Šeštadienį Lietuvą apskriejo liūdna žinia – eidamas 73-uosius netikėtikai mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas. Aiškėja, kad ir kur vyks atsisveikinimas su juo. Pranešama, kad visuomenei atvira atsisveikinimo su Gediminu Kirkilu ceremonija įvyks balandžio 23-24 dienomis. Laidotuvės numatytos balandžio 24 d., trečiadienį, Antakalnio kapinėse Vilniuje. Velionio palaikų pašarvojimas įvyks laidotuvių rūmų „Ritualas“ (Olandų g. 22) didžiojoje šarvojimo salėje.

Jokiu būdu laidotuvėse nekartokite šių klaidų: prisidarysite sau gėdos

Laidotuvės – pagarbos, santūrumo ir atsisveikinimo su anapilin išėjusiuoju metas. Neretai atsisveikinimas su vėlioniu bei į laidotuves atėjusių žmonių elgesys gali turėti didelį psichologinį poveikį velionio artimiesiems. Išsakyta netinkama frazė ar padarytas neapgalvotas veiksmas gali itin įskaudinti.
2024-04-13

Lietuvoje keičiasi laidotuvių tradicijos: masiškai populiarėja 1 noras

Pajūryje populiarėja paslauga kremuoto artimojo pelenus išsaugoti papuošale. Žmonės renkasi stiklines širdis, ašaras ar angelo skulptūrėles, kuriose estetiškai įkomponuoti mirusiojo pelenai. Kai kurie nešioja pakabukus su Anapilin iškeliavusio giminaičio piršto atspaudais, o turtingesni net už kelis tūkstančius eurų užsisako iš mirusiojo pelenų pagamintus deimantus. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Žmonės gražiausiais žodžiais išlydi Sadūnaitę į paskutinę kelionę ir taria „sudie“: ji turėjo drąsos pasakyti kitaip

Sostinėje įvyko atsisveikinimas ir trečiadienį į paskutinę kelionę išlydima kovotoja už Lietuvos laisvę, vienuolė, sovietmečio disidentė, Nijolė Sadūnaitė, kuri okupacijos metais prisidėjo prie „Katalikų Bažnyčios Kronikos“ platinimo. Dėl šios veiklos buvo okupantų įkalinta ir ištremta. Bendražygiai, giminaičiai bei bažnyčios atstovai negailėjo Sadūnaitei gerų žodžių: pasakojo, kad Lietuva neteko savo sąžinės balso, kuris nuolat šalyje skambėjo ir nepriklausomybės metais.

Kolegos gedi mirusios garsios Lietuvos sesers: skyrė jautrius žodžius

Šventų Velykų rytą į Tėvo namus iškeliavus vienai iš Carito Lietuvoje atkūrėjų seseriai Nijolei Felicijai Sadūnaitei, dėkojame už jos gyvenimą, pašvęstą tikėjimo ir žodžio laisvei bei artimo meilės darbams. Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių vienuolija, kuriai priklausė ses.
2024-04-02

Ragina į laidotuves Lietuvoje pažvelgti kitaip: kaunietė siunčia žinią visiems

Mirtis – skaudi, daugelio vengiama, tačiau neišvengiama tema, kuria būtina kalbėti, įsitikinusi 45-erių kaunietė Inga Zažeckaitė. Daugiau nei dvidešimt metų grožio srityje dirbanti moteris savo tikrąjį kelią sako radusi kitur – savo kūriniais ji nutiesia tiltą tarp gyvųjų ir mirusiųjų.
2024-03-25

Siūlo suplanuoti savo laidotuves iš anksto: štai, ką reikia žinoti

Lietuvoje ir visame pasaulyje įprasta planuoti džiaugsmingas šventes, į kurias kviečiami svečiai, pagal užsakymą renkama muzika, maistas ir kitos paslaugos. Visai priešingus jausmus kelianti tema – laidotuvių planavimas. Mirties tema dažnai yra tabu ir baimė, todėl daugelis vengia kalbėti šia tema. Ekspertai teigia, kad tiek senjorai, tiek jų artimieji nutyli kalbas apie laidotuves, nes daugumai laidotuvių planavimas siejasi su mirties laukimu ir baime.
2024-03-19

Netekote artimo žmogaus? Paaiškino, kada ir kaip galite gauti 440 eurų

Netekę artimųjų gyventojai negali daug laiko skirti gedului, nes užklumpa laidotuvių planavimo rūpesčiai, kurie sunkiau gyvenantiems žmonėms atneša ir finansinių iššūkių. Laidotuvės gali atsieiti kelis tūkstančius eurų, todėl daugelis kreipiasi į savivaldybes dėl 440 eurų laidojimo pašalpos. Specialistai pažymi, kada ir kas gali ją gauti ir paneigia mitus, kad ji nesuteikiama skolų turėjusiems gyventojams laidoti.
2024-03-17

Vilniuje palaidotas Ukrainoje žuvęs karys Tadas Tumas

Vilniaus Antakalnio kapinėse šeštadienio popietę palaidotas Ukrainoje žuvęs užsieniečių legiono savanoris Tadas Tumas. T. Tumas, slapyvardžiu Milžinas, pirmasis kare Ukrainoje gyvybės netekęs lietuvis.  Prie kapinių vartų T. Tumą palydėti į amžinojo poilsio vietą susirinko kelios dešimtys žmonių: su nedideliais gėlių krepšeliais, pavieniais žiedais, su įvairaus dydžio Ukrainos ir Lietuvos vėliavomis.

Tragiškai žuvus kare Tadui Tumui – atsisveikinimas ir Vilniuje: draugai skyrė jautrius žodžius

Vilniuje atsisveikinama su Lietuvos Milžinu – Tadu Tumu, kariu savanoriu, žuvusiu fronte nuo rusofašistų rankos. Praėjusią savaitę skambant Ukrainos ir Lietuvos himnams, žmonės dalijosi prisiminimais apie Milžiną, ir tarė paskutinį „sudie“ didvyriui. Tuo metu Tado Tumo šeima laidotuvių ceremoniją stebėjo nuotoliu. Žuvusiojo kūnas buvo kremuotas ir urna su pelenais buvo atvežta į Lietuvą, kur su žuvusiu gali atsisveikinti šeima, artimieji ir pažįstami.

Paaiškėjo, kur ir kada bus galima atsisveikinti su Ukrainoje žuvusiu Tadu Tumu

Paaiškėjo, kur ir kada bus galima atsisveikinti su Ukrainoje užsieniečių legione tarnavusiu ir žuvusiu Lietuvos savanoriu Tadu Tumu. Kaip nurodo Krašto apsaugos ministerija, atsisveikti su velionu bus galima penktadienį nuo 11 iki 20 val. ir šeštadienį nuo 9 iki 11 val. Jis bus pašarvotas Šv. Ignoto bažnyčios šarvojimo salėje. Šeštadienį 11 val. už žuvusįjį bus aukojamos Šv. Mišios Šv. Ignoto bažnyčioje. Mišias aukos Lietuvos kariuomenės vyr. kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus. 11.55 val.

Skandalas Jungtinėje Karalystėje: laidojimo paslaugų įmonė galėjo atiduoti ne tų žmonių pelenus

Didžiojoje Britanijoje atliekamas tyrimas dėl vienos Hullo mieste veikiančios laidojimo paslaugų įmonės veiklos, įtariant, kad artimiesiems galėjo būti atiduoti ne jų mirusių artimųjų pelenai, rašo portalas „Anglija.lt“. Skelbiama, kad galėjo nukentėti šimtai artimuosius praradusių žmonių. Į atidarytą karštąją liniją jau paskambino 350 žmonių, skelbia britų spauda.
2024-03-12

Ukrainoje atsisveikinta su kare žuvusiu lietuviu Tadu Tumu

Kyjive, Šv. Mikalojaus katedroje, ketvirtadienį apie šimtas žmonių atsisveikino su fronte žuvusiu lietuviu Tadu Tumu. Kaip teigė įvykio vietoje esantis BNS fotografas, į ceremoniją susirinko Rusijos pajėgų nužudyto kario bendražygiai, Ukrainos kariai. Atsisveikinti su T. Tumu atvyko ir Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas.

Rusijos piliečių teisių aktyvistai praneša apie areštus po Navalno laidotuvių

Pasak pilietinių teisių aktyvistų, po Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno laidotuvių Maskvoje keli jų dalyviai buvo suimti. Nepriklausoma Rusijos žmogaus teisių žiniasklaidos organizacija „OVD-Info“ pranešė, kad antradienį buvo sulaikyti vyras ir moteris, praėjusį penktadienį dalyvavę A. Navalno laidotuvėse ir atskiruose atminimo renginiuose. Pranešta, kad naktį maskvietė praleido policijos areštinėje.
2024-03-05

Pasakė, kada laikas susirūpinti savo kapu: teks atverti piniginę

Savo kapavietės priežiūra ir tvarkymas gali atrodyti kaip nemaloni tema, tačiau tai yra svarbus aspektas, su kuriuo savo gyvenimo eigoje reikia susidurti kiekvienam žmogui. Kapų tvarkymo ir priežiūros paslaugų įmonės „Memorus“ įkūrėja Eglė Balčiūnienė pasakoja, kur galima įsigyti savo kapavietę, kada derėtų ja pasirūpinti bei kaip ją prižiūrėti.
2024-03-04

Į Navalno laidotuves neatvyko žmona ir vaikai: paaiškino, kodėl

Rusijoje – didžiausio Putino priešo Aleksejaus Navalno laidotuvės. Tačiau kad ir kaip diktatorius stengėsi atsisveikinimą su opozicijos lyderiu užgniaužti, į jį suplūdo tūkstančiai Navalnui neabejingų žmonių. Įsidrąsinę gedintieji nepabūgo gausių OMON ir policijos pajėgų. Sako – neateiti negalėję, o įsidrąsinę ėmė skanduoti šūkius. Tiesa, iš artimųjų Navalną laidoja tik tėvai, jo žmona su vaikais atsisveikinti negali – iš užsienio į laidotuves neatvyko.
2024-03-01

Navalnaja jautriai atsisveikino su savo vyru: „Ačiū tau už 26 absoliučios laimės metus“

„Aš nežinau, kaip gyventi be tavęs, bet pasistengsiu, kad tu ten, viršuje, džiaugtumeisi dėl manęs ir didžiuotumeisi manimi“, –  Julija Navalnaja atsisveikino su vyru žinute „Instagram“ socialiniame tinkle. Julija Navalnaja savo „Instagram“ tinkle paskelbė vaizdo įrašą su Aleksejumi, prie jo pridėdama tokį tekstą: „Lioša, ačiū tau už 26 absoliučios laimės metus. Taip, net ir už tuos paskutinius trejus laimės metus.
350 2024-03-01

Navalnas palaidotas, o Maskvoje – ryžtingos minios skanduotės: „Sugrąžinkit karius namo, ukrainiečiai – geri žmonės“

Aleksejus Navalnas palaidotas Borisovo kapinėse Maskvoje, o tūkstančiai žmonių nepaisydami sulaikymo grėsmės penktadienį susirinko prie Maskvos pietryčiuose esančios cerkvės ir šaukė jo vardą bei antikarinius lozungus. Laidotuvės vyksta praėjus dviem savaitėms po A. Navalno mirties griežto režimo kolonijoje Arktyje. Jo šalininkai kaltina Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną nužudžius savo garsiausią kritiką.
2024-03-01

Navalno karstas į cerkvę įneštas aidint susirinkusiųjų plojimams

Penktadienį Maskvos Borisovo kapinėse laidojamas netikėtai kalėjime prieš dvi savaites miręs Rusijos opozicijos veidas Aleksejus Navalnas. Atsisveikinimas su Kremliaus nukankintu politiku vyko tūkstančiams žmonių susirinkus prie Dievo Motinos „Nuramink mano sielvartą“ cerkvės. Prieš pat laidotuves Maskvos pareigūnai kapines atitvėrė metalinėmis užtvaromis, iškėlė vaizdo stebėjimo kameras.
2024-03-01

Kremlius į Navalno laidotuves siunčia OMON: gausios pareigūnų pajėgos pastebėtos netoli cerkvės

Rajone, kur vyks Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno laidotuvės, valdžia sutraukė milžiniškas pareigūnų ir saugumiečių pajėgas. Skelbiama, kad blokuojamas mobilusis ryšys, o pati teritorija užtverta metalinėmis užkardomis. Netoli Dievo Motinos „Numalšink mano sielvartus“ cerkvės (rus. „Utoli moja pečali“) kaupiamos didelės OMON pareigūnų pajėgos, statomos metalinės žmonių eismą reguliuojančios tvoros.
2024-03-01

Maskvoje bus laidojamas Aleksejus Navalnas

Penktadienį Maskvoje bus laidojamas Rusijos opozicijos politikas Aleksejus Navalnas, miręs kalėjime prieš dvi savaites. Manoma, kad gedinčiuosius pasitiks gausus policijos būrys. Pamaldos cerkvėje planuojamos 14 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku, laidotuvės numatytos dviem valandomis vėliau netoliese esančiose Borisovo kapinėse, ketvirtadienį paskelbė A. Navalno atstovė Kira Jarmyš.
2024-03-01

Navalno komanda ragina žmones dalyvauti Kremliaus kritiko laidotuvėse

Kalėjime mirusio Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno komanda paragino žmones penktadienį atvykti į opozicionieriaus gedulo ceremoniją ir laidotuves Maskvoje – nepaisant tikėtinų gausių policijos pajėgų. Gedulo ceremonija cerkvėje numatyta 14.00 val. vietos laiku (12.00 val. Vidurio Europos laiku). Tada po dviejų valandų A. Navalnas turėtų būti laidojamas Borisovo kapinėse, pranešė jo atstovė Kira Jarmyš. Anot jos, turėtų atvykti visi, kuriems A. Navalno politinis darbas kažką reiškė.
2024-02-29

Paskelbta Navalno laidotuvių data ir vieta

Aleksejaus Navalno laidotuvės vyks kovo 1 d. Borisovo kapinėse Maskvoje, pranešė jo atstovė Kira Jarmyš. Anksčiau A. Navalno artimieji skelbė, kad nepavyksta rasti patalpų atsisveikinimui. „Šunsnukiai. Jie man neduoda datos. Jie neduoda salės.
2024-02-28

Vis daugiau lietuvių nusiperka savo laidotuves: štai kiek moka už virtimą pelenais

Išankstinis pasiruošimas vestuvėms nestebina, tad kodėl turėtų stebinti pasiruošimas savo laidotuvėms? Taip retoriškai klausia vienų laidojimo namų vadovė ir pastebi, kad šią paslaugą renkasi ir iš anksto už ją susimoka vis daugiau lietuvių. Pasak specialistų, tam reikia pasirašyti sutartį ne tik su įmone, bet ir žmogumi (pvz., artimuoju), kuris bus įpareigotas rūpintis laidotuvėmis ir kitais reikalais po velionio mirties.
2024-02-26

Laidojimo verslas – vienas iš stabiliausių Lietuvoje: mirusiųjų mažėja, tačiau uždirba vis daugiau

Kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta laidojimo įmonių analizė parodė, jog šis verslas išsiskiria stabilumu, o po pandemijos tik sustiprėjo. Net 95 proc. tokių įmonių šiuo metu priskiriami žemai ir vidutinei bankroto klasėms, o aukštą nemokumo tikimybę turi tik 5 proc. šio sektoriaus bendrovių. Nors 2022 m. Lietuvoje pirmą kartą po pandemijos mirusių žmonių skaičius mažėjo, laidotuvių įmonių pajamos ir kiti veiklos rodikliai tik augo.
2024-02-26

Išgirdusi svainės žodžius dukros laidotuvėse apsipylė ašaromis: to niekada neatleis

  Mama liko sugniuždyta, kai jos svainė per mažametės dukters laidotuves pranešė apie savo nėštumą. Mergaitė pralaimėjo kovą su vėžiu, o gedinti motina tai apibūdino kaip sunkiausią laikotarpį savo gyvenime, o per laidotuves išgirsti svainės žodžiai paliko be žado, rašo the-express.com. Ji pasidalijo savo mintimis „Reddit“: „Pagimdžiau dukrą ir ji mirė po kovos su vėžiu. Tai buvo sunkiausias laikas tiek mano, tiek mano vyro gyvenime.
2024-02-24

Pasakė, ką daryti su mirusio artimojo daiktais: tai žino ne visi

Artimo žmogaus praradimas yra vienas iš sunkiausių gyvenimo išbandymų. Nepaisant emocinio skausmo, su kuriuo tenka susidurti artimiesiems, reikia susitvarkyti ir su anapilin išėjusio žmogaus daiktais. Laidojimo kultūros puoselėtoja, išlydėtoja Margarita Volovnikienė pasakoja, kad šis procesas gali būti sudėtingas, tačiau tinkamai tvarkantis su mirusiojo asmeniniais daiktais, galima išreikšti jam pagarbą.
2024-02-21

Į paskutinę kelionę palydėta teatro legenda Aldona Janušauskaitė-Dausienė: pagerbta baltų gėlių žiedais

Vilniuje į paskutinę kelionę palydėta po sunkios ligos mirusi teatro legenda Aldona Janušauskaite-Dausiene. Pagerbti ir ištarti paskutinį sudie anapiln iškeliavusiai Aldonai Janušauskaitei-Dausienei rinkosi jos kolegos ir bičiuliai. Atsisveikinimas vyko vasario 10 d., šeštadienį, nuo 10 iki 14 valandos laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ (Ąžuolyno g. 10, Vilnius). Aktorė palaidota Vilniaus Saltoniškių kapinėse, šalia vyro – kino režisieriaus Algirdo Dausos.
64 2024-02-10

Paaiškėjo, kur ir kada vyks atsisveikinimas su aktore Aldona Janušauskaite-Dausiene

Antradienį, vasario 7-ąją, Lietuvą apskriejo žinia, kad po sunkios ligos eidama 82-uosius metus mirė aktorė Aldona Janušauskaitė-Dausienė. Paaiškėjo, kur ir kada bus galima atsisveikinti su velione.
2024-02-07

Atskleidė, kas nutinka užsienyje mirusiems lietuviams: daugelis to nežino

Ištikus artimo žmogaus netekčiai, atsisveikinimo su velioniu organizavimas dažnai kelia nemažai sunkumų. Dar daugiau streso kyla tuomet, kai artimasis miršta kitoje šalyje ir reikia organizuoti jo kūno pergabenimą namo. Atsisveikinimo namų Kaune „Rekviem“ administracijos vadovė Karolina Jancevičiūtė išskiria, kad šiame sunkiame gyvenimo etape ypač praverčia specialistų pagalba.
2024-02-02

Laidotuvės keičiasi: žmonės jas trumpina, jų metu pasakoja anekdotus ir išleidžia nuo 190 eurų iki 10 tūkst. eurų

Daugelis apie artimųjų ar savo pačių laidotuves negalvoja. Tačiau ištikus mirčiai daliai gyventojų tenka skolintis pinigų laidotuvėms arba organizuoti jas išsimokėtinai. Laidotuvių organizatoriai tikina, kad Lietuvoje laidotuvės keičiasi – jos trumpėja, žmonės atsisako senovinių tradicijų. Dalis gyventojų joms nori išleisti kuo mažiau, vos kelis šimtus eurų.

Pasakė, kiek kainuoja palaidoti žmogų Lietuvoje: štai, kas pasikeitė

Pirmasis žingsnis po artimo žmogaus netekties – velionio palydėjimas į amžinąjį pasaulį. Tad netekus artimojo padidėja susidomėjimas laidotuvių kainomis. O ši procedūra – nepigi, tad naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kiek kainuoja palaidoti velionį Vilniuje ir Kaune. Kainos svyruoja nuo 400 iki kelių tūkstančių eurų ir daugiau.   Dažniausiai užsakomos paslaugos Kai kurios laidojimo paslaugos būdingos visoms laidotuvėms.
2024-01-31

Šiose Lietuvos kapinėse atguls mirusiųjų urnos: štai, kaip atrodys

Panevėžyje šalia Kristaus Karaliaus katedros kapinių planuojama statyti kolumbariumą, pranešė savivaldybė. Šiems darbams atlikti jau parengtas techninis projektas. Tarp „Grauduvos“ laidojimo namų ir Žagienės gatvės esančiame 1,6 hektaro plote planuojama įrengti 115 sekcijų, sudarančių kolumbariumą.
2024-01-24

Moteris nufilmavo įrašą savo laidotuvėms: šeima negalėjo patikėti, ko prašo

93 metų močiutė dalijasi juokingu vaizdo įrašu, kurį ji nori, kad paleistų per jos laidotuves, ir prašo gedinčiųjų „nustoti verkti“ bei išvaryti jos buvusįjį vyrą iš laidotuvių. Lillian Droniak, gyvenanti Šeltone, Konektikuto valstijoje, savo itin nuoširdžiais įrašais „TikTok“ tinkle sulaukė daugiau nei 10,1 mln. sekėjų. Dabar ji išdėstė keletą sąlygų, kurių nori, kad jos šeima laikytųsi po jos mirties.
2024-01-21

Jokiu būdu nedarykite to laidotuvėse: įsidėmėkite visam laikui

Laidotuvėse ne tik rekomenduojama tinkamai apsirengti, bet ir laikytis tam tikrų taisyklių, kurios padėtų sukurti pagarbią atmosferą mirusiojo artimiesiems. Patarimais ir pastebėjimais pasidalino „Rekviem“ administracijos vadovė Karolina Jancevičiūtė ir Laidojimo namų direktorė Irena Surgelienė.

Šie ženklai išduoda, kad žmogus yra arti mirties: apie tai susimąsto ne visi

Žinią, kad mirtis gali būti arti, dažnai būna sunku priimti ar suvokti. Artimos mirties požymiai: sumažėjęs apetitas, gyvybinių ženklų pokyčiai, silpnumas ir padidėjęs mieguistumas. Šiame straipsnyje nagrinėjama 11 ženklų, rodančių, kad artėja mirtis. Toliau jame apžvelgiami požymiai, rodantys, kad žmogus mirė, ir aptariama, kaip susidoroti su artimo žmogaus mirtimi. Kai žmogus nepagydomai serga, jis gali būti ligoninėje arba jam gali būti teikiama paliatyvioji priežiūra.
2024-01-13

Pamatę, kokią suknelę influencerė apsivilko į laidotuves, internautai liko be žodžių

Laidotuvės – tai gedulo laikotarpis, per kurį lankytojai, vilkėdami juodus drabužius, išreiškia pagarbą velioniams. Tačiau „TikTok“ paskyros „edgylittlepieces“ savininkė mano, kad net ir šia proga vis tiek reikėtų pasipuošti ir stengtis padaryti įspūdį kitiems. „TikTok“ ir „Instagram“ tinkluose turinį kelianti nuomonės formuotoja, pademonstravo kūną apnuoginančią suknelę, kuri skirta vilkėjimui per laidotuves. Jos įrašas nepaliko abejingų.
2024-01-06
Į viršų