• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Cerebrinį paralyžių turinti Ajana Lolat-Pažarauskienė – Gineso rekordininkė, kuri prieš šešias savaites pradėjo  „Svajonių žygį“. Su ramentais 320 km per Lietuvą užsibrėžusi įveikti Ajana tai daro su kilniu tikslu – kad surinktų pinigų pačios įsteigtam labdaringam „Mulan fondui“, kuris ruošia šunis asistentus, o šiandien paskutinį kilometrą atkarpoje Jonionys-Liškiava įveiks užrištomis akimis.

21

Cerebrinį paralyžių turinti Ajana Lolat-Pažarauskienė – Gineso rekordininkė, kuri prieš šešias savaites pradėjo  „Svajonių žygį“. Su ramentais 320 km per Lietuvą užsibrėžusi įveikti Ajana tai daro su kilniu tikslu – kad surinktų pinigų pačios įsteigtam labdaringam „Mulan fondui“, kuris ruošia šunis asistentus, o šiandien paskutinį kilometrą atkarpoje Jonionys-Liškiava įveiks užrištomis akimis.

REKLAMA

Toks Ajanos sprendimas – neatsitiktinis. Tai solidarumo su jos neregiu vyru, Rio De Žaneiro paralimpinių žaidynių čempionu, Lietuvos golbolo rinktinės nariu Justu Pažarausku, ženklas. Paskutinįjį šiandienos kilometrą Ajana įveiks vedama savo vyro ir vokiečių aviganės Mulan, turinčios šuns asistentės statusą.

Susisiekus su Ajana, ji kaip tik laukė, kol jai galiausiai bus užrištos akys ir eis paskutinį šios dienos atkarpos kilometrą.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų šeimoje taisyklės tokios, kad vyras yra galva viso ko, o aš – kaklas. Norėjau, kad arti finišo mane pravestų būtent vyras ir būtent tokiu būdu, kokiu jam patogiausia.

REKLAMA

Žiūrėsime, kaip mums seksis, bet kai su juo kalbėjau, jis man sakė: Ramiai, 300 kilometrų yra lengva, bet čia bus dar lengviau, nes aš tikrai tave pravesiu. Mes tokiu principu ir praeisime“, – kalbėjo A. Lolat-Pažarauskienė.

Finišo tiesioji – visai čia pat

Su Ajana jos vyras Justas žygiuoja jau ne pirmąją atkarpą – kai tik gali, visada prisijungia ir kartu žingsniuoja link užsibrėžto tikslo:

„Jis stengėsi prisijungti beveik kiekvieną savaitgalį. Kiek galėjome, tiek praėjome kartu, nes kol aš čia bandau pakeisti pasaulį, vyras stengiasi apmokėti būsto paskolą, jis ėjo į darbą nuo pirmadienio iki penktadienio, kartais ir daugiau, o aš jau turėjau šiek tiek laisvės pažygiuosi ir kai tik jis galėjo prisijungti bent sekmadienį ar šeštadienį, kartą per savaitę stengdavosi tą ir padaryti.“

REKLAMA
REKLAMA

Užsiminus, kad einant kartu su vyru siekti tikslo, greičiausiai, tampa daug lengviau, moteris nė nedvejodama atšauna: „Kai šeima kartu, viskas kitaip“. Ji priduria, kad buvimas atskirai buvo vienas sudėtingiausių šio žygio iššūkių, mat atskirai būti teko net septynias savaites.

„Nėra jokių sportinių varžybų, kurios tiek truktų, net jeigu būna Europos ar pasaulio čempionatas, jis po savaitės, daugiausiai po dviejų grįžta namo, net paralimpinės turbūt daugiausiai tris savaites trunka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čia ilgiausias laiko tarpas, kada sportininkas atsitraukia nuo šeimos ir tai būna labai, labai skaudu. Aš džiaugiuosi, kad vyras, būdamas sportininku ir tą suprasdamas, kiek įmanoma stengiasi man tai palengvinti“, – visais kartu su vyru įveiktais kilometrais pasidžiaugė pašnekovė.

Sako, sunki buvo ir pirmoji žygio savaitė, kol priprato raumenys, visko nelengvino ir galvoje kilę klausimai, ar fondas nebankrutuos, ar viskas nenueis veltui.

„Paskui įsivažiavome, kad jau išėjome, reikia pabaigti kaip nors. Džiaugiuosi, kad viskas, ką susižeidžiau ir susimušiau, spėjo atsirasti ir dingti – dėl to lengva pasvajoti, kad gal žygiuosime vėliau dar kartą. Nors žinau, kad to tikrai nebus, bet svajoti vis tiek reikia“, – pridūrė.

REKLAMA

Ajanos žygio finišo tiesioji jau visai čia pat – įveikus atkarpą Jonionys-Liškiava iki žygio pabaigos liks visai nedaug, 8,4 kilometro ir Ajana pasieks Druskininkus. Tad koks jausmas, kai finišas visai čia pat?

„Praeita savaitė man buvo visiškas gedulas, galvojau, kaip dabar reikės susitaikyti, kad daugiau žygio nebebus ir kad jį baigiame, bet dabar įveikiau tą momentą ir suprantu, kad reikia mokėti ir eiti, ir sustoti.

Esu labai patenkinta dėl to, kad vis dėlto įveikėme ir dabar stengsiuosi pasimėgauti akimirka. Vis dėlto, dabar reikia būti su šeima ir kurti šeimą, o paskui – matysim.“

REKLAMA

Beje, labai simboliška tai, kad Ajana įveiks daugiau kilometrų nei planuota – net 333, o už tai ji dėkoja „Svajonių žygio“ draugams TV3.

Žygyje kompaniją palaiko garsūs Lietuvos žmonės

Ajanos „Svajonių žygis“ prasidėjo balandžio 9 dieną jos gimtuosiuose Usėnuose, esančiuose Šilutės rajone, kur skambant uždegančioms Marijono Mikutavičiaus dainoms, žygeivę, lydimą tėvų ir bičiulių, pasitiko abipus tako išsirikiavę moksleiviai ne tik iš Usėnų, bet ir iš Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinės mokyklos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palaikančiais plakatais, karštais plojimais, palaikymo šūksniais ir palaikymo žinutėmis į žygį išlydėta Ajana jau greitai įveiks visus 320 km ir pasieks savo galutinę stotelę – Druskininkus.

Kelyje iki jų prie Ajanos kartu įveikti kilometrus prisijungia ir garsūs Lietuvos žmonės: kino režisierius Arūnas Matelis, TV3 generalinė dirktorė Laura Blaževičiūtė, laidų vedėja Audrė Kudabienė, laidos „Pasivaikščiojimai“ kurėjas Rytis Zemkauskas, lengvaatletis, disko metikas Virgilijus Alekna, menininkas Martynas Ivinskas, sukūręs šio žygio marškinėlius, ir kiti.

REKLAMA

Kelionėje žygeivę lydi skautai, šauliai, aplinkinių regionų savanoriai, poilsio valandėles ji leidžia „Bitės“ parūpintame kemperyje, nakčiai neretai apsistoja pakeliui sutiktų žmonių sodybose, seniūnijose. O kiekvieno sutikto žmogaus palaikymas tik dar labiau motyvuoja atkakliai siekti užsibrėžto tikslo.

Žygis su kilniu tikslu

Žygiuodama per Lietuvą A. Lolat-Pažarauskienė spėjo ir pabalsuoti, ir paminėti ketvirtąjį savo šuns asistento Mulan ketvirtąjį gimtadienį, o visai neseniai jiedu su vyru J. Pažarausku paminėjo ir ypatingą progą – savo vestuvių metines, kurias sutiko Merkinėje – čia juos pietumis pavaišino garsus keliautojas Vytaras Radzevičius.

REKLAMA

Vis tik, būtent dėl šunų asistentų Ajana ir rengia šį žygį, norėdama daugiau papasakoti Lietuvai, kokia tai yra pagalba šeimoms, kuriose yra negalią turinčių žmonių.

Vieno šuns parengimas asistento misijai trunka apie 3 metus ir kainuoja daugiau nei 20 tūkstančių. Anot A. Lolat, tai nėra kompensuojama valstybės. Tačiau ji dėkinga visiems prisidedantiems žmonėms.

Paremti fondą galima skambinant trumpaisiais numeriais: 1415 (10 eurų), 1416 (5 eurai) arba įsigyjant „Svajonių žygio“ marškinėlius mulanfondas.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų