REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Besikeičiant orams mūsų veido oda pradeda sausėti, skilinėti. Užklupti gali ir sezoninis bėrimas. Kaip su juo susitvarkyti bei kaip atskirti spuogus ir jų siunčiamus ženklus, tv3.lt naujienų portalui papasakojo kosmetologė Egidija Bukytė.

Besikeičiant orams mūsų veido oda pradeda sausėti, skilinėti. Užklupti gali ir sezoninis bėrimas. Kaip su juo susitvarkyti bei kaip atskirti spuogus ir jų siunčiamus ženklus, tv3.lt naujienų portalui papasakojo kosmetologė Egidija Bukytė.

REKLAMA

Neprižiūrėjus odos vasarą, rudenį gali tekti įdėti daugiau pastangų norint susigrąžinti normalią odos būklę. Tinkamai neapsisaugojus nuo saulės spindulių bei pakankamai nepridrėkinus, daug greičiau užsikemša veido odos poros ir formuojasi spuogeliai.

„Po vasaros dažnai išvystomas šis sezoninis bėrimas labiau ir tai yra dėl to, kad vasarą tinkamai neapsaugome odos. Taip mes suaktyviname riebalines liaukas, tada jos pradeda veikti aktyviau, išskiria daugiau sebumo, kad kompensuotų tą sausumą“, – pasakoja apie netinkamą odos priežiūrą vasaros metu bei jos įtaką atšalus orams kosmetologė.

Pasak kosmetologės, atpažinti ar bėrimai yra uždegiminiai, ar ne, yra gana paprasta. Jie būna dviejų tipų:

„Neuždegiminiai spuogeliai būna balti, arba juodų galūnėlių darinukai, kitaip vadinami komedonais, inkštirais. Jie niekaip nėra paraudę, iškilę, tiesiog paprasčiausi, neskausmingi spuogeliai.

REKLAMA
REKLAMA

Uždegiminiai jau yra raudoni, patinę. Yra iškilusi raudona galūnėlė arba balta galūnėlė – pūlinukas. Dažniausiai tokie spuogeliai peršti, niežti. Jie jau yra sunkesnės stadijos, tad juos reikia atitinkamai prižiūrėti, taip pat rekomenduotina apsilankyti pas specialistą ir aptarti su juo tolimesnę tokių uždegimų priežiūrą“, – teigia E. Bukytė.

REKLAMA

Atskirkite skirtingus ženklus pranešančius spuogus

Skirtingose veido odos plotuose išsidėstę bėrimai gali pranašauti įvairias problemas. Hormoninis bėrimas daugiausiai pasireiškia apatinėje veido dalyje, aplink smakrą, žandikaulio liniją. Pasak kosmetologės, spuogeliai šiose vietose būna skaudesni, giluminiai.

„Pasireiškusius spuogelius dėl mitybos yra sunku atskirti bei surasti dėl kokių produktų beria. Tačiau dažniausiai, kuomet jau nebepadeda nei viena odos priežiūros priemonė, reikia daryti maisto netoleravimo tyrimus, ieškoma kažkokio konkretaus netoleruojamo produkto. Iki to laiko galima pabandyti kurį laiką nevartoti glitimo, pieno produktų ir stebėti ar situacija taisosi, ar ne“, – pasakoja apie mitybos nulemtus bėrimus E. Bukytė.

REKLAMA
REKLAMA

Panašiai kaip ir dėl mitybos, taip pat stebėti reikia ir dėl alergijų atsiradusius spuogelius. Neretai šie būna momentiniai, odoje atsiranda sudirgimas, jautrumas. Jų atsiradimo priežasčiai nustatyti kosmetologė rekomenduoja taip pat atlikti alergenų tyrimus, kad ateityje jų būtų galima išvengti ir atkreipti dėmesį, kas galėjo bėrimus sukelti.

Ties plaukų augimo linija atsirandantys spuogeliai yra nulemti netinkamai prižiūrimos odos, kuomet plaunamės galvą ar naudojame netinkamas mūsų odai plaukų priežiūros priemones.

„Plaukų augimo linijoje dažniausiai spuogeliai atsiranda kuomet yra netinkamai ar nepakankamai gerai išplaunama plaukų plaunamoji priemonė, šampūnas. Dėl ne iki galo išplautos plaukų kaukės ar kondicionieriaus, šiose vietose spuogeliai kaupiasi greičiau, nes užsikemša riebalinės poros. Tai nutinka dažniau žmonėms, kurie turi kirpčiukus, yra didesnio plaukuotumo, prakaituoja dažniau nei kiti. Tad, kai plaunamės galvą, reikėtų plotus arčiau veido odos gerai perplauti ar pavalyti toniku, skirti didesnį dėmesį, jei tai yra probleminė vieta“, – aiškina kosmetologė Egidija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaktoje esantys bei dažniau pasikartojantys spuogai gali ne tik erzinti, tačiau ir išduoti, kad turite virškinimo problemų ar yra atsiradęs hormonų disbalansas. „Reikia stebėti priežiūros rutiną. Kaip ir minėjau, jei problema mityboje, reikia nebevartoti tam tikrų maisto produktų, o jeigu ir atsisakius jų bei pakeitus odos priežiūros rutiną nedingsta spuogai, problemos reiktų ieškoti giliau, kad gal tai gali būti susiję su virškinimo sutrikimais“, – teigia E. Bukytė.

Nei vienas nesame apsaugotas nuo aknės

Dauguma žmonių kenčia nuo ūminės uždegiminės odos ligos vadinamos akne. Neteisinga yra manyti, kad ja gali susirgti tik jaunos odos savininkai, ar tik riebią odą turintys asmenys.  

REKLAMA

„Akne gali sirgti tiek riebios, tiek sausos odos savininkai, kuomet yra netinkama priežiūra, problemos: tiek hormoninės, tiek bendrai organizmo, pavyzdžiui, kaip virškinimas. Aknė tikrai gali paveikti visus. Tik gal galima pasakyti, kad riebi oda yra labiau linkusi kauptis, nes išskiria daugiau riebalo ir kemšasi. Tačiau tai irgi pasiteisina ne visada.

Paauglystėje, kuomet yra suaktyvėjusi hormonų veikla, mes turime didesnę tikimybę išsivystyti aknei, tačiau, tai irgi nėra rodiklis. Suaugusiųjų aknė kaip terminas taip pat egzistuoja ir yra vartojamas. Vyresnio amžiaus žmonės tikrai neretai patiria šią uždegiminę ligą“, – aiškina kosmetologė.

REKLAMA

Pasak jos, tik geri santykiai su veido odos priežiūros specialistu bei tinkama priežiūra gali pastūmėti odą gydyti tinkama linkme.

Svarbiausia neliesti spuogų rankomis

Kosmetologė Egidija Bukytė primena, kad spausti spuogų bei jų liesti rankomis yra negalima jokiais atvejais. „Jeigu jau yra spuogelis, tai reiškia, kad yra paskutinė uždegimo stadija, jis, pritaikius tinkamą priežiūrą, praeis“, – sako kosmetologė.

Jeigu spuogelis erzina bei norite juo atsikratyti greičiau, veido odos priežiūros specialistė rekomenduoja esantį spuogelį džiovinti naudojant cinko/ichtiolo tepalą. Tačiau tą daryti svarbu labai atsargiai. Jokiu būdu negalima tepti bei džiovinti visos veido odos, tik reikiamas vietas. Negalima naudoti acetono, kvepalų ar spirito. Patepus spuogelį jo nekrapštyti ir palikti gyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kosmetologė taip pat pataria neužsiiminėti savigyda namų sąlygomis: „Atviri ir uždari komedonai yra šalinami rūgščių pagalba, mechaniniu valymu. Šias procedūras atlieka kosmetologas, todėl jokiu būdu šių spuogelių spaudyti namuose nereikėtų.

Jeigu yra giluminių spuogų į rutiną galima įtraukti salicilo rūgštį. Ji skverbiasi giliai į porą ir ten ištirpdo tą riebalą bei kovoja su uždegimu. Čia jau reikėtų tokiu atveju tartis su kosmetologu ir su juo dirbti kartu komandoje, nes vienam yra labai sunku susitvarkyti su tokiomis problemomis“, – teigia kosmetologė Egidija Bukytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų