REKLAMA
Liepos Mondeikaitės grožio paslaptis: „Vien gerų genų nepakanka“  Liepos Mondeikaitės grožio paslaptis: „Vien gerų genų nepakanka“

Liepos Mondeikaitės grožio paslaptis: „Vien gerų genų nepakanka“

Filmavimai, koncertai, renginiai, vestuvės – vasaros sezonas karštas daugeliui Lietuvos šou verslo atstovų. Atlikėja Liepa Mondeikaitė atskleidė, kaip jai pavyksta išlaikyti gerą savijautą ir spindinčią odą šiuo įtemptu sezonu bei rūpinantis savo grožiu ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Daugiau nei 15 metų muzikos scenoje besisukanti Liepa neslepia, kad norint gerai jaustis ir atrodyti vien gerų genų nepakanka – reikia ir šiek tiek pastangų.

Nemaloni tema moterims: pajutusios šiuos simptomus nesigėdykite – kreipkitės į gydytojus

Moters intymi higiena yra labai subtili ir individuali tema, todėl intymūs klausimai dažnai vis dar nepatogūs, tačiau TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ ginekologai pabrėžė, kad intymios higienos priežiūra turi didelę įtaką lytinei sveikatai, nes net netaisyklingas prausimasis gali jai pakenkti. Kvapnūs muiliai, dušo želė, drėgnos servetėlės, sintetinis apatinis trikotažas ir intymus gyvenimas dažnai keičiant partnerius gali sukelti bakterinę vaginozę.

Atskleidė 5 senatvę stabdančius produktus: ragina valgyti dažniau

Yra daugybė būdų atrodyti jauniau – nuo mados, plaukų kirpimo iki kosmetinių procedūrų, bet kaip atrodyti jauniau iš vidaus? Tarptautinis funkcinės medicinos lyderis Dr Markas Hymanas, knygos „Young Forever: The Secrets to Live Your Longest, Healthiest Life“ autorius, atskleidė penkis maisto produktus, kuriuos vartojant žmonės atrodys ir jausis geriau. Dr Markas „TikTok“ tinkle turi 287 000 sekėjų, su kuriais dalijasi neįtikėtinomis įžvalgomis apie sveikatą ir senėjimą.

Atsisakykite šių produktų jau dabar: padės kovoje su aukštu kraujospūdžiu

Daugybė žmonių visame pasaulyje susiduria su aukštu kraujospūdžiu arba hipertenzija. Lietuviai – ne išimtis. Specialistai ragina atsisakyti kelių maisto produktų, kad išvengtumėte šių gyvybei pavojingų sveikatos problemų. Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte aukštą kraujospūdį – dažnai veiksmingiausiai veikia visai paprasti gyvensenos pokyčiai.

Ragina nenumoti ranka į nugaros skausmą tarp menčių: gali slėpti daug rimtesnes ligas

Kaklo ar apatinės nugaros dalies skausmas yra daug dažnesnis, bet ir skausmas tarp menčių arba krūtininės stuburo dalies skausmas, pasak kineziterapeutų, gali pasireikšti nors kartą gyvenime iki 30 proc. žmonių. Kas jį paprastai sukelia, kokiais atvejais skausmas tarp menčių yra pavojingas ir kada reikėtų skubėti pas specialistą, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutė Gerda Badikonytė.

Kamuoja nuovargis ir energijos trūkumas? Štai, kas padės

Kartu su pavasariu atkeliauja ne tik ilgai laukta šiluma, ilgėjantys vakarai ir žaliuojantys medžiai, bet neretai – ir puokštė sveikatos problemų. Vaistininkai pastebi, kad vis daugiau gyventojų skundžiasi įvairiais pereinamojo sezono negalavimais: nuo padidėjusio nuovargio iki virškinimo sutrikimų. Tačiau „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Dovilė Tervydė teigia, kad pasiruošus tinkamai, dalies jų galima išvengti.

Ragina dar neatsipūsti – virusai nesitraukia: pasakė, kaip užkirsti kelią ligai

Vaistinėse apsilanko vis daugiau sirguliuojančių žmonių, kurie ne visuomet gali atskirti – jiems paprasčiausias peršalimas, koronavirusas ar visgi gripas, pasakoja farmacininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, šiuo apgaulingu laikotarpiu svarbu gebėti atskirti šias ligas bei pradėti teisingą gydymą, o užvis efektyviausias būdas užkirsti kelią gripui – vakcinacija, kurią galima atlikti ir vaistinėse.

Įspėja saugotis: šiemet šie gyviai gali prabusti kur kas anksčiau

Dėl besikeičiančių klimato sąlygų su metais vis ilgėja erkių suaktyvėjimo sezonas. Specialistai perspėja, kad šiemet erkės gali prabusti kur kas anksčiau – ne balandį, o jau kovo mėnesį ir dalijasi patarimais, kaip jau dabar galima nuo jų apsisaugoti.

Atsakė, ar valerijonas ir melatoninas padeda užmigti: įsidėmėkite

65
Sunku užmigti, o ir miegą lydi nuolatiniai prabudimai – tai vieni dažniausių miego sutrikimų, kurie gali pasireikšti kone kiekvienam. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad tokiais atvejais žmonės suskuba ieškoti tokių maisto papildų kaip valerijonas ir melatoninas. Vaistininkė įvardija pagrindinius jų skirtumus, bei atskleidžia, kuris yra veiksmingesnis einant miegoti – tai visiems nuo seno pažįstamas valerijonas ar dabar daug dėmesio sulaukiantis melatoninas.

Valentino diena – ir apie meilę sau: vaistininkė patarė, kaip palepinti save

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad Valentino diena yra skirta tik įsimylėjėliams, tačiau kyla klausimas – kodėl šia proga nesame linkę apdovanoti meile patys savęs. Vaistininkė Jovita Aleknienė pataria šią dieną pasirūpinti ne tik dovanomis mylimiesiems, bet ir palepinti save. Ji dalinasi idėjomis, kaip Valentino dienos vakarą palepinti savo kūną ir mintis. Drėkinkite odą druskų vonelėse Žiema ar vasara bebūtų – svarbu drėkinti savo odą.

Tabletės, kapsulės, milteliai, guminukai ar purškalai – kaip išsirinkti tinkamus vitaminus?

Mikroelementų ir vitaminų trūkumas – problema, su kuria šaltuoju sezonu susiduria daugelis. Todėl norėdami apsisaugoti nuo peršalimo ligų ar tiesiog pagerinti bendrą savijautą gyventojai į pagalbą dažnai pasitelkia maisto papildus.

Nereikalingų kilogramų atsikratykite be vargo: štai, ką reikia daryti

Prasidėjus naujiems metams, dažnas išsikelia sau tikslą numesti svorio ir labiau rūpintis sveikata. Kad ir kaip norėtųsi, stebuklingo būdo, kuris greitai tirpdytų papildomus kilogramus, nėra, tad jei tvirtai užsibrėžėte tikslą numesti svorio, nusiteikite ilgalaikiams gyvenimo pokyčiams.

Skubiai įspėja gyventojus: taip vartodami vaistus labai rizikuojate

Šiuo šaltuoju laikotarpiu, kai daug žmonių serga, ypač svarbu žinoti, kaip tinkamai vartoti įvairius vaistus. Tuo metu Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenys gali nustebinti – daug žmonių juos vartoja neracionaliai ir be reikalo užsiima savigyda. Tyrimai atskleidė, kad kas penktas žmogus, kuriam skirtas specifinis gydymas vaistais, pavyzdžiui, išrašyti receptai, tokių rekomendacijų nustoja laikytis jau po 5 dienų po gydymo pradžios.

Įspėja dėl 1 populiaraus gėrimo: vartojant per daug gali baigtis liūdnai

Mitybos ekspertė Sarah Coe teigia, kad vaisių sulčių, kurios pagamintos „iš koncentrato“ bei „ne iš koncentrato“, vartojimas turėtų būti ribojamas, nes dėl jų gali greitai padidėti gliukozės kiekis kraujyje. Daugeliui žmonių ryte išgerti gaivią vaisių sulčių stiklinę yra idealus būdas pradėti dieną. Pirkdami gėrimą galbūt pastebėjote etiketes „iš koncentrato“ ir „ne iš koncentrato“. Pasak ekspertės, abu variantai gali padidinti sveikatos problemų riziką, rašo mirror.co.uk.

Naujiena nuo vasario 1 d. – šis nemokamas skiepas laukia nebe tik mergaičių, bet ir berniukų

192
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad nuo šių metų vasario 1 d. pasiskiepyti nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) galės ne tik 11 metų mergaitės, bet ir berniukai. Iki šiol Lietuvoje pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo ŽPV infekcijos buvo skiepijamos tik vienuolikmetės mergaitės. „Šie skiepai reikalingi visiems vaikams, tiek mergaitėms, tiek berniukams.

Sudėtinga situacija: daugiau pusei šia liga sergančių pacientų pablogėjo sveikatos būklė

Daugiau nei pusei sergančiųjų psoriaze asmenų Lietuvoje COVID-19 karantino laikotarpis sukėlė itin neigiamų pasekmių. Pablogėjo psoriazės simptomai, su sveikata susijusi gyvenimo kokybė, pasireiškė depresijos simptomų. Tokia sergančiųjų savijauta sietina pirmiausia su ribojimu gauti skubią gydytojo dermatologo konsultaciją, koreguoti ligos gydymą, keisti vaistus ir gauti psichologinę pagalbą.

Atsisakykite alkoholio mėnesiui: štai, kaip pasikeis jūsų sveikata

Kasmet sausio mėnesį milijonai žmonių visame pasaulyje nusprendžia atsisakyti alkoholinių gėrimų ir mėnesį nevartoti alkoholio. Tai – puiki idėja, tačiau kaip mėnuo be alkoholio paveikia organizmą? Retas alkoholio vartojimas gali atrodyti nekenksmingas, dažniausiai taip ir yra, tačiau net ir nedidelis alkoholio kiekis gali būti žalingas jūsų organizmui. Jei vartojate alkoholį reguliariai arba suvartojate jo itin daug, neigiamas alkoholio poveikis dar ryškesnis, rašo mirror.co.uk.

Šie simptomai įspėja, kad jums trūksta vitamino D: padėkite savo sveikatai laiku

Nuovargis, galvos svaigimas, išblyškusi oda, slenkantys plaukai ar galūnių tirpimas – tai tik keletas simptomų, išduodančių apie vitaminų trūkumą organizmui. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad dažnu atveju norima kuo greičiau pasijusti geriau, o tai gali paskatinti imtis drastiškų sprendimų, kurie kartais gali baigtis ir vitaminų perdozavimu arba kitais šalutiniais poveikiais.

Vitamino D perdozavimą išduoda šie ženklai: nenumokite ranka

Vitaminas D gali būti atpažįstamas kaip viena veiksmingiausių priemonių norint sustiprinti savo imunitetą, o taip pat jis dažnai prisimenamas žiemą, kai trūksta saulės. Visgi „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad apie šio vitamino įvairiapusiškumą kalbama per mažai. Ji atskleidžia, kokių dar naudų mūsų organizmui turi vitaminas D, pataria, kaip teisingai jį vartoti, bei paneigia dažniausius mitus dėl jo poveikio.

Laukia sunkus metas: vaistininkė atskleidė, kuo pavojingi staigūs orų pokyčiai ir kaip sau padėti

Pastarosiomis dienomis Lietuvos gyventojus gali nustebinti orų pokyčiai. Jeigu šią savaitę pradėjome su +5 laipsnių temperatūra, artėjant penktadieniui ji vėl staiga nukris iki -17 laipsnių šalčio. Vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad esant tokiems staigiems orų pokyčiams reikėtų atsakingiau pasirūpinti savo sveikata, nes gali grėsti ne vien peršalimas, bet ir užklupę stiprūs galvos skausmai, traumos paslydus bei įvairūs perpūtimai.
Į viršų