Prie akių pastebėjote baltus taškelius? Pasakė, ką jie reiškia

Baltos dėmelės ant odos gali kelti nerimą kai kuriems žmonėms, ypač jei jie yra panašūs į nedideles cistas. Bet ar turėtumėte jaudintis? Gydytojas Rossas Perry sako, kad tai yra miliumai, ir tiksliai paaiškina, kas jie yra, kas juos sukelia ir kokios problemos gali kilti.

Bendrosios praktikos gydytojas ir Kosmetikos odos klinikų direktorius, Dr Perry, miliumus apibūdina kaip tvirtus, iškilusius, neskausmingus, baltų skysčių pripildytus maišelius. Jie paprastai būna 1–4 mm pločio ir išsivysto ant odos paviršiaus, rašoma express.co.uk.

 „Išvaizda jie atrodo kaip mažos baltos dėmės, kurios medicinoje vadinamos „milium cistomis“, ir svarbu suprasti, kad tai yra mažytė cistos forma“, – sako jis.

Kaip atsiranda miliumai?

„Miliumai atsiranda, kai prakaito liaukose įstringa riebalai ir keratinas. Jie gali tapti gana dideli, pastebimi ir, nors laikui bėgant gali išnykti, jie gali trukti metus“, – sako jis.

Tačiau gydytojas perspėja, kad negydant atsiradusių miliumų iškyla ir uždegimo pavojus.

Kaip gydomi miliumai?

Miliumai gali būti gydoma keliais būdais, priklausomai nuo problemos pobūdžio.

„Gydymas lazeriu yra geriausias būdas, nes jis ne tik sunaikina cistas, bet ir skatina odos gijimą bei ląstelių atsinaujinimą, todėl oda atrodo sveikesnė. Kitos miliumų gydymo galimybės yra mikrokauterizacija arba mikroprocesūra, kai miliumai įpjaunami ir pašalinamos sebumo sankaupos“, – sako gydytojas.

„Retais atvejais gali būti naudinga intensyvi šveitimo procedūra, pvz., cheminis šveitimas ar mikrodermabrazija. Šie darbai pašalina išorinį paviršių ir išvalo užblokuotas poras, kad oda būtų gaivesnė.

Šveitimas taip pat skatina ląstelių atsinaujinimą, kad oda būtų šviesesnė ir sveikesnė. Visi aukščiau išvardyti gydymo būdai turėtų būti atliekami tinkamoje odos klinikoje, kurią turi apmokyti ir patyrę specialistai“, – priduria gydytojas.

REKLAMA

Kaip miliumus gydyti namuose?

Tiems, kurie ieško gydymo būdų namuose, gydytojas Perry nurodo, kad retinoidas gali būti naudingas, tačiau su juo reikėtų elgtis atsargiai.

„Patartina pirmiausia kreiptis į gydytoją, kad įsitikintumėte, jog gydymas retinoidais yra tinkamas. Patarčiau nebandyti ko nors nusipirkti internete, nes dėl netinkamo gydymo yra randų rizika.

Norint parengti geriausią gydymo planą, svarbu, kad odą apžiūrėtų gydytojas, kurio specializacija yra odos ligos. Kai kurie žmonės yra linkę į miliumus, tačiau pagrindinė odos priežiūra ir šveitimas gali padėti juos sumažinti“, – sako gydytojas.


Rašyti komentarą...
S
Skubu
2021-06-21 00:49:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo jo, tik bėkit pas kosmetologą ir mokėkit...paprasta švirkšto adata bakst, spust nagais ir po balto š....
Atsakyti
-16

s
sss
2021-06-21 11:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
sorry, bet čia ne tie pulinukai, kur rankomis isspausti gali. sie balti spuogeliai nesispaudzia.
Atsakyti
-5

N
Nijolė
2021-06-21 15:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai iškrenta.pabandyk...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų