REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujienų portalą tv3.lt pasiekė žinia, kad Vilniuje nuo patvirtintos legioneliozės mirė vilnietis.

Naujienų portalą tv3.lt pasiekė žinia, kad Vilniuje nuo patvirtintos legioneliozės mirė vilnietis.

REKLAMA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Jurgita Petravičienė šią žinią patvirtino ir teigė, kad po gyventojo mirties atliekami tyrimai vandens kokybei nustatyti.

Atliekami tyrimai 

„Šiuo metu atliekami vandens tyrimai, kur gyveno asmuo, kuris mirė dėl nustatytos legioneliozės. Visi veiksmai padaryti, paimti vandens ėminiai, tikrinta dokumentacija.

Pagal esamas higienos normas, už vandens kokybę bei temperatūrą yra atsakinga įmonė, kuri tiekia geriamąjį vandenį.

Būtent jie yra atsakingi, kad vanduo būtų tam tikros temperatūros ir atitiktų kokybę.

Kol neturime vandens tyrimo rezultatų, negalime pasakyti, kad konkrečiai užsikrėtė nuo geriamojo vandens – gali būti, kad jis ilgą laiką buvo šios ligos nešiotojas, o suprastėjus imuninei sistemai, sveikatos būklei ir nusilpus imunitetui, ši liga komplikavo situaciją.“

Plaučių uždegimo rūšis

Legioneliozė – plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos. Šiai ligai būdingos dvi formos: pirmoji – Legionierių liga, kuriai būdingas karščiavimas, mialgija, kosulys, pneumonija ir antroji – Pontiako karštligė, pasižyminti lengvesne ligos eiga be pneumonijos.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonių imlumas šiai ligai nėra didelis. Lietuvoje šiais metais užregistruoti trys legionierių ligos atvejai. Pernai legioneliozė diagnozuota vienuolikai šalies gyventojų. Dažniausiai šia liga suserga silpno imuniteto asmenys, taip pat sergantys lėtinėmis ligomis.

REKLAMA

Kaip ši liga plinta?

Legionella bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos. Legionella bakterijos dauginasi +20 - +50oC temperatūros vandenyje, o aukštesnėje nei +50oC temperatūroje bakterijos gyvuoja, tačiau nebesidaugina. Legionella bakterijos žūva, kai vandens temperatūra pakyla virš +60 oC, tačiau jeigu karšto vandens sistema yra užteršta apnašomis, temperatūrą reikėtų pakelti iki +65oC.

Legionelioze galima užsikrėsti įkvėpus bakterijomis užteršto vandens aerozolio. Liga nėra perduodama vienam žmogui nuo kito ar geriant vandenį. Liga taip pat neplinta iš vieno namo į kitą.

Kuo ilgesnė ir techniškai sudėtingesnė vandentiekio sistema, tuo didesnė rizika Legionella bakterijų atsiradimui. Šios ligos yra visai nesudėtinga išvengti, jei nuolat palaikysime šaltą vandenį šaltu, o karštą - karštu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų