REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu saulė lepina savo spinduliais ir leidžia pasimėgauti paskutinėmis vasaros dienomis. Tačiau šiuo metu ypač svarbu nepamirši teptis kremu nuo saulės, kad vėliau netektų kęsti skaudžių nudegimų.

Pastaruoju metu saulė lepina savo spinduliais ir leidžia pasimėgauti paskutinėmis vasaros dienomis. Tačiau šiuo metu ypač svarbu nepamirši teptis kremu nuo saulės, kad vėliau netektų kęsti skaudžių nudegimų.

REKLAMA

Jeigu nutiko taip, kad to išvengti nepavyko, dalijamės patarimais, kurie padės išspręsti šią problemą.

Losjonas po deginimosi

Yra daug losjonų po deginimosi, kuriuos galite įsigyti vietinėje vaistinėje ar prekybos centre. Visi jie specialiai sukurti deginimuisi palengvinti ir pažeistai odai atkurti, rašoma themirror.co.uk.

Rinkitės tokį, kurio sudėtyje yra alavijo, nes šio augalo ekstraktas padeda malšinti nudegimus. Nors šie losjonai ar geliai gali padėti atkurti odą po saulės padarytos žalos, jie negali atkurti jūsų ląstelėms padarytos žalos. Būtent dėl ląstelių pažeidimo kyla odos vėžio rizika, todėl visada naudokite apsauginius kremus nuo saulės.

Atvėsinkite odą

Tam, kad sumažintumėte saulės sukeltą karštį odai, naudokite ką nors vėsaus. Tai galėtų būti šaltas kompresas, ledas, šaltas dušas ar šalta vonia.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau niekada nelaikykite ledo tiesiai ant odos, nes tai gali sukelti skausmą ir pakenkti. Pirmiausia apvyniokite jį rankšluosčiu arba medžiagos skiaute. Priklausomai nuo to, koks stiprus nudegimas, šiuos veiksmus gali tekti pakartoti kelis kartus.

REKLAMA

Arbata

Ar žinojote, kad vienas iš būdų natūraliai gydyti saulės nudegimus yra arbata? Ant odos dėkite šaltą arbatos maišelį arba šviežiai užplikytą, žinoma, atvėsusią arbatą.

Manoma, kad juodojoje arbatoje esanti tanino rūgštis padeda ištraukti karštį iš nudegimo ir atkurti pH lygį, kad jis lengviau užgytų.

Gerkite vandenį

Nudegus saulėje, labai svarbu įsitikinti, kad geriate daug vandens. Pagalvokite, kad jei jūsų oda nuo saulės yra išsausėjusi, jūsų kūnas taip pat yra išsausėjęs. Be to, gerdami vėsų vandenį galite sumažinti kūno temperatūrą.

REKLAMA
REKLAMA

Gali padėti ir agurkas

Manoma, kad agurkai pasižymi natūraliomis antioksidacinėmis savybėmis, kurios atvėsina nudegimus. Galite jį supjaustyti griežinėliais ir tepti tiesiai ant odos arba sutrinti ir naudoti kaip kremą, nes agurkas tikrai maloniai vėsina.

Pieno kompresai

Šaltas pieno kompresas taip pat padės palengvinti nudegimą saulėje. Piene yra vitaminų A ir D, aminorūgščių, pieno rūgšties, riebalų, išrūgų ir kazeino baltymų. Būtent šios sudedamosios dalys padeda odai atsigauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vitaminai padeda odai gyti, o pieno rūgštis skatina odą atsikratyti negyvų ląstelių, todėl jūsų imuninei sistemai nereikia taip sunkiai dirbti, kad ją atkurtų.

Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įpilti šiek tiek pieno į dubenėlį, įdėti medžiagos skiautę ir palikti šaldytuve, kad atvėstų. Kai pienas įsigers į audeklą ir jie abu bus šalti, išimkite jį ir prispauskite medžiagos skiautę prie saulės nudegintos odos.

Skausmą malšinantys vaistai

Jei nudegimas saulėje yra labai stiprus, gali prireikti pagalbos malšinant skausmą vaistais.  Tačiau būtinai laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų. Jei simptomai yra sunkūs – pūslės, patinimas ir karščiavimas – kreipkitės į šeimos gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų