REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinėje Karalystėje ir JAV atlikto tyrimu metu nustatyta, kad kai kurie žmonės, patyrę širdies smūgį, prisimena kai kuriuos neįprastus priešmirtinius išgyvenimus, pavyzdžiui, jausmą, kad dega pragare ir yra kviečiami „namo“.

Jungtinėje Karalystėje ir JAV atlikto tyrimu metu nustatyta, kad kai kurie žmonės, patyrę širdies smūgį, prisimena kai kuriuos neįprastus priešmirtinius išgyvenimus, pavyzdžiui, jausmą, kad dega pragare ir yra kviečiami „namo“.

REKLAMA

Viena moteris teigia patyrusi priešmirtinę patirtį, kai po širdies smūgio girdėjo savo mirusios močiutės balsą, kuris liepė jos sielai grįžti atgal į kūną, rašo mirror.co.uk.

Kiti traumuojantys išgyvenimai, kuriuos prisiminė po širdies sustojimo atgaivinti žmonės, yra pojūtis, kad jie degė pragare.

Tokiais atvejais gydytojai mano, kad žmogaus smegenys neteisingai interpretuoja medicinines intervencijas, kuriomis stengiamasi išgelbėti gyvybę.

Tyrimą atlikęs mokslininkas rašė, kad vyras greičiausiai jautė deginimą dėl kalio, kuris buvo lašinamas intraveniniu būdu, nutekėjimo į raumenis, o ne į kraują.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo rezultatai dar labiau sustiprino britų gydytojo įsitikinimą, kad žmogus išgyvena tam tikrus pojūčius net tada, kai nebefunkcionuoja organai ir žmogus miršta.

REKLAMA

Netikėti atradimai

Daktaras Samas Parnia jau 15 metų tyrinėja, kas vyksta po mirties, šia tema jis susidomėjo studijuodamas mediciną Londone.

Šį mėnesį Čikagoje vykusioje Amerikos širdies asociacijos mokslinėje konferencijoje medikas pristatė savo tyrimo „Aware II“ rezultatus.

Duomenys rinkti iš 25 Jungtinės Karalystės ir JAV ligoninių, kuriose buvo apklausti pacientai, kurie išgyveno po širdies smūgio, taip pat žmonės, kurie patys pranešė patyrę priešmirtinius išgyvenimus sustojus širdžiai.

Iš 567 žmonių, kurie buvo apklausti atliekant tyrimą, tik 28 prisiminė priešmirtinę patirtį po širdies smūgio ir buvo pakankamai geros būklės, kad galėtų apie ją papasakoti.

REKLAMA
REKLAMA

90 proc. pacientų, kuriems sustoja širdis, miršta, rašo „Medical News Today“. Iš tyrime dalyvavusių asmenų, kurie susidūrė su priešmirtiniais potyriais, šeši pranešė patyrę transcendentinius išgyvenimus.

Trys žmonės sakė, kad jie regėjo į sapnus panašius potyrius, kai kurie teigė matę ir girdėję dainuojantį žveją.

Dar vienas, kuris pats papasakojo, ką patyrė, prisiminė, kad sulėtėjo laikas, jis matė savo veiksmų ir meilės kitiems pasekmes.

Tarp prisiminimais pasidalijusių asmenų buvo moteris, kuri girdėjo mirusios močiutės balsą, liepusį grįžti į kūną, ir vyras, kuris manė, kad dega pragare.

S. Parnia teigė, kad jo atliktas tyrimas rodo, kad žmogaus savasties jausmas ir sąmonė, panašiai kaip ir kitos biologinės kūno funkcijos, išlieka gyvybingos net mirties akivaizdoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2005 m. JAV gyvenantis Niujorko universiteto Langonės sveikatos priežiūros docentas teigė: „Šie prisiminti išgyvenimai ir smegenų veiklos pokyčiai gali būti pirmieji priešmirtinės patirties požymiai, pirmą kartą aprašyti tyrime.

Tyrimo rezultatai pateikia įrodymų, kad būdami ant mirties slenksčio ar komos būsenoje žmonės patiria unikalią sąmoningą patirtį.“

Intensyviosios terapijos gydytojas teigė, kad žmonių prisiminti išgyvenimai „negali būti laikomi sutrikusių ar mirštančių smegenų triuku, o veikiau unikalia žmogaus patirtimi, ištinkančia esant ties mirties riba“.

Jo nuomone, mirtis suteikia retą galimybę susipažinti su smegenų galia ir gebėjimu saugoti prisiminimus.

REKLAMA

„Kai smegenys nefunkcionuoja, prasideda labai įdomūs procesai. Tai, kas vadinama indishibicija, suteikia prieigą prie žmogaus sąmonės gelmių, įskaitant prisiminimus, sukauptus nuo ankstyvosios vaikystės iki mirties.

Nors niekas nežino šio reiškinio tikslo, jis aiškiai atskleidžia intriguojančius faktus apie žmogaus sąmonės veiklą net ir po mirties“, – sakė daktaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų