• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mama pasidalijo miegančio berniuko nuotrauka, kad atkreiptų dėmesį į subtilų ženklą, dėl kurio tėvai ir globėjai turėtų susirūpinti.

Mama pasidalijo miegančio berniuko nuotrauka, kad atkreiptų dėmesį į subtilų ženklą, dėl kurio tėvai ir globėjai turėtų susirūpinti.

REKLAMA

Mama Melody Yazdani socialinėje žiniasklaidoje įspėjo tėvus apie nelengvai pastebimą ženklą, kuris galėtų reikšti, kad vaikas kenčia. Pasak Melody, informacija, kurią ji ketina atskleisti, pakeis jų gyvenimus.

„Tėveliai, pasakysiu jums tai, ką turite žinoti ir ko tikriausiai niekada negirdėjote, – rašė Melody socialiniame tinkle „Facebook“  – Ir prašau, pasidalykite tuo. Nuotraukoje, kuria dalinuosi kartu su šia istorija, galite pastebėti pavojaus signalą. Ar matote jį?“

Pradėjo blogai elgtis mokykloje, stumdyti kitus vaikus ir sunkiai valdė savo kūną

Melody toliau pasakojo, kaip jos sūnaus Kiano asmenybė, regis, pasikeitė per vieną naktį, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Kianas pradėjo blogai elgtis mokykloje, stumdyti kitus vaikus ir sunkiai valdė savo kūną.

„Kiekvieną rytą, mums dar net neišlipus iš lovos, jį ištikdavo pykčio priepuolis, po to kitas ir dar kitas, – sakė Melody. – Smūgiai, daiktų mėtymas ir rėkimas. Nuolatinis rėkimas. Kiekvieną rytą nuo 5 val.“

REKLAMA

„Kaip jis tapo toks, ką galėjome padaryti kitaip“, – klausė savęs Melody.

Kianas pradėjo lankytis pas terapeutą, kuris rekomendavo atlikti ADHD (dėmesio deficito ir hiperaktyvumo sutrikimo) tyrimus.

Skaitydama apie šią ligą internete, Melody aptiko pranešimus apie miego sutrikimų, kvėpavimo per burną ir ADHD ryšį.

Pavojaus pranašas matosi nuotraukoje – mažasis Kianas miega pravira burna

„Vaikai neturėtų kvėpuoti per burną, – rašė Melody. – Nei snūduriuodami, nei miegodami. Niekada. Kvėpavimas burna nėra normalus ir turi ilgalaikių pasekmių sveikatai.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Melody, kai vaikas kvėpuoja per burną, jo smegenys ir kūnas negauna pakankamai deguonies, o naktį sumažėjęs deguonies prisotinimas kenkia miego kokybei ir smegenų gebėjimui pakankamai pailsėti.

Miego trūkumo ir ADHD simptomai yra tie patys ir Melody teigia, kad yra tyrimų, kurie rodo, kaip kvėpavimo korekcija gali pagerinti simptomus.

Atlikus miego tyrimą, Kianui buvo diagnozuota miego apnėja ir sinusitas. Per pirmąjį tyrimą jis miegojo lygiai 0 minučių REM miegu, o deguonies įsotinimas siekė vos 80 proc., jo sinusai buvo užsikimšę 90 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po to, kai Kianui buvo pašalintos tonzilės ir adenoidai, Melody pastebėjo, kad jo elgesys visiškai pasikeitė – nebeliko pykčio priepuolių, jokių obsesinio kompulsinio sutrikimo pasireiškimų, tai buvo didžiulis pokytis.“

„Štai kodėl aš dalinuosi: man, kaip motinai, apie tai niekas nepasakojo, – pridūrė ji. – Visi ženklai buvo čia pat, tiesiai prieš mūsų akis, o aš apie tai absoliučiai nieko nežinojau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų