REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Geras miegas yra neįkainojama vertybė. Miego stoka neleidžia žmogui tinkamai funkcionuoti dieną, o kūnas tampa jautresnis tam tikroms ligoms.

Geras miegas yra neįkainojama vertybė. Miego stoka neleidžia žmogui tinkamai funkcionuoti dieną, o kūnas tampa jautresnis tam tikroms ligoms.

REKLAMA

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad bandymas kiekvieną rytą lovoje pagulėti dar keletą papildomų minučių gali būti lėtinio nuovargio požymis, rašo express.co.uk.

Tyrime, paskelbtame žurnale „Sleep“, buvo tiriama 450 žmonių, dirbančių pilną darbo dieną. Dalyviai kasdien pildė apklausas ir pateikė informaciją apie save, savo asmenybę ir nuotaiką.

Jie nešiojo prietaisus, kurie matavo miego trukmę ir širdies susitraukimų dažnį naktį bei žingsnių skaičių dieną. Buvo padaryta išvada, kad 57% dalyvių buvo nuolatiniai „snaudaliai“.

Tai reiškia, kad jie reguliariai spaudė snaudimo mygtuką savo telefone arba žadintuve, kad ilgiau pamiegotų. Moterys 50% dažniau snūduriuodavo nei vyrai.

REKLAMA
REKLAMA

Lėtinio nuovargio požymis

Tačiau galiausiai mokslininkai iš Notre Dame universiteto (JAV) teigė, kad poreikis paspausti snaudimo mygtuką yra lėtinio nuovargio požymis.

REKLAMA

Pagrindinis tyrimo autorius Stephen Mattingly paaiškino: „Dauguma informacijos apie snaudimą yra paimta iš duomenų apie miegą, stresą ar su tuo susijusį elgesį.

Žadintuvai, išmanieji telefonai ‒ visi jie turi snaudimo funkciją. Medicinos įstaigos paprastai nepritaria snaudimui, bet kai kreipėmės į juos kad pateiktų patikimus duomenis, jų nebuvo.

Dabar turime duomenų, patvirtinančių, kad snaudimo mygtukas yra labai populiarus, tačiau vis dar daug ko nežinome“. Manoma, kad maždaug trečdalis visų suaugusiųjų tam tikru metu patiria miego problemų.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiek daug žmonių snūduriuoja, nes jie yra chroniškai pavargę“, – sakė Stephen Mattingly.

Jei vienas iš trijų žmonių pakankamai neišsimiega, tai reiškia, kad daugelis iš mūsų imasi kitų priemonių nuovargiui valdyti. Tyrimas parodė, kad kai dalyviai pabusdavo natūraliai, be žadintuvo pagalbos, jie ilgiau miegodavo ir suvartodavo mažiau kofeino.

Tiek snūduriuojančių, tiek nesnūduriuojančių miegas trukdavo tiek pat. Ponas Mattingly pridūrė: „Kai galime miegoti tiek, kiek norime, kūnas patiria streso reakciją prieš pat pabudimą“.

Šis fiziologinis atsakas prisideda prie individualaus budrumo pabudus. Kai skambantis žadintuvas sutrikdo natūralų miego ciklą, atsiranda miego inercija – nuovargio ar mieguistumo jausmas.

„Kai pabundame iš REM miego būsenos („greitas akių judėjimas“),  mūsų smegenys dažniausiai būna visiškai pabudusios, o hormonų lygis tuo metu yra kitoks nei giliai miegant“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų