REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žalioji arbata dažnai reklamuojama kaip viena iš sveikiausių arbatos rūšių ir nesunku suprasti kodėl. Nepakeitus savo gyvenimo būdo arbata nepadės numesti svorio, tačiau ji turi daug privalumų, kurie gali palengvinti jūsų pasiryžimą. Faktas, kad žalioji arbata padeda mesti svorį, nėra vienintelis jos privalumas.

Žalioji arbata dažnai reklamuojama kaip viena iš sveikiausių arbatos rūšių ir nesunku suprasti kodėl. Nepakeitus savo gyvenimo būdo arbata nepadės numesti svorio, tačiau ji turi daug privalumų, kurie gali palengvinti jūsų pasiryžimą. Faktas, kad žalioji arbata padeda mesti svorį, nėra vienintelis jos privalumas.

REKLAMA

Daugiau nei 30 metų patirties turintis arbatos ekspertas ir „VAHDAM India“ vyriausias edukologas Ketan Desai atskleidžia žaliosios arbatos privalumus sveikatai, rašo express.co.uk.

Pasak jo, žalioji arbata yra vienas sveikiausių gėrimų planetoje. Nors JK mėgstama tradicinė pusryčių arbata, tačiau žalioji arbata turi daugiau naudos sveikatai, kurios neteikia pusryčių arbata, įskaitant ir svorio metimą.

Ponas Desai paaiškino: „Žalioji arbata gaminama iš neoksiduotų lapų ir yra viena mažiausiai apdorotų arbatos rūšių. Dėl šios priežasties joje yra daugiausiai antioksidantų ir naudingų polifenolių. Žaliojoje arbatoje yra viena didžiausių antioksidantų koncentracijų nei bet kurioje kitoje arbatoje, joje natūraliai mažai kalorijų ir mažiau kofeino nei juodojoje arbatoje ar kavoje.

REKLAMA
REKLAMA

Himalajų žalioji arbata yra skani ir ypač naudinga jūsų sveikatai, nes auginama Himalajų šlaituose, kur yra ypatingas dirvožemio, temperatūros ir kritulių derinys“.

REKLAMA

Ekspertas atkreipė dėmesį: „Lapai yra gyvybingi ir pilni, o skonis dieviškas – sunku apibūdinti, bet nuostabu patirti. Floros ir faunos apsuptyje auginama Himalajų žalioji arbata savo citrusiniu saldumu skonio receptoriams suteikia palaimą. Siurbtelėję gurkšnelį arbatos, ilgėliau palaikykite burnoje kol pajusite sudėtingų skonių sluoksnius, o išgėrus puodelį, burnoje dar ilgai išliks aksominės augalinės natos“.

Privalumai sveikatai

Tradicinėje kinų ir indų medicinoje žmonės naudojo žaliąją arbatą kraujavimui kontroliuoti ir žaizdoms gydyti, virškinimui gerinti, širdies ir psichinei sveikatai gerinti bei kūno temperatūrai reguliuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien žalioji arbata naudojama įvairiems dalykams, o tyrimai rodo, kad ji gali turėti teigiamą poveikį svorio metimui, kepenų sutrikimams, 2 tipo diabetui, Alzheimerio ir kitų ligų gydymui.

Ponas Desai išvardijo šiuos dalykus kaip pagrindinę žaliosios arbatos naudą sveikatai:

  • Degina riebalus dėl joje esančių katechinų ir kofeino;
  • Padeda numesti svorio;
  • Gali padėti apsisaugoti nuo tam tikrų vėžio rūšių;
  • Gali padėti sumažinti (blogojo) cholesterolio kiekį ir padėti kovoti su širdies ir kraujagyslių ligomis;
  • Padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje žmonėms, sergantiems 2 tipo diabetu bei užkirsti kelią 2 tipo diabetui;
  • Žaliojoje arbatoje esantys katechinai kovoja su burnos bakterijomis;
  • Padeda smegenų veiklai, įskaitant reakcijos laiką, nuotaiką ir produktyvumą;
  • Apsaugo nuo kaulų retėjimo.

Kaip žalioji arbata padeda mesti svorį?

Kaip minėta, žalioji arbata gali veikti kaip „svorį mažinantis“ gėrimas, tačiau ji neveiks, jei jūsų dieta bus netinkama ar nesimankštinsite. Žaliojoje arbatoje yra kofeino ir flavonoidų, vadinamų katechinu, kuris yra antioksidantas. Svarbiausias iš jų yra epigallocatechin galatas (EGCG), medžiaga, galinti pagreitinti medžiagų apykaitą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Desai sakė: „Tyrimai rodo, kad abu šie junginiai gali pagreitinti medžiagų apykaitą. Katechinas gali padėti suskaidyti riebalų perteklių, o kofeinas yra gerai žinomas stimuliatorius, kuris, kaip nustatyta daugelyje tyrimų, padeda deginti riebalus ir pagerinti mankštinimosi rezultatus.

Tiek katechinas, tiek kofeinas, kurie natūraliai randami žaliojoje arbatoje, gali turėti sinergetinį poveikį ir padidinti organizmo sunaudojamos energijos kiekį. Žaliojoje arbatoje taip pat yra veikliosios medžiagos teanino.

Teaninas yra amino rūgščių rūšis, kuri padeda sumažinti stresą, nes suteikia raminamąjį ir atpalaiduojantį poveikį, kuris taip pat padeda numesti svorio“.

Tačiau ponas Desai pridūrė: „Reguliariai mankštintis ir valgyti sveiką maistą su daugybe daržovių yra labai veiksminga svorio metimo strategija, o kartu vartojant ir žaliąją arbatą, rezultatai dar labiau džiugins“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų