REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos apsaugos agentūra Kuršių nerijoje aptiko neįtikėtiną radinį, kurį pamatyti galės kiekvienas – užfiksuotos istorinės laivų duženos. 

Aplinkos apsaugos agentūra Kuršių nerijoje aptiko neįtikėtiną radinį, kurį pamatyti galės kiekvienas – užfiksuotos istorinės laivų duženos. 

REKLAMA

Neįprastas, nežinia kiek metų pakrantėje gulėjęs radinys aptiktas visai neseniai – gegužės 19-ąją, netoli Juodkrantės. 

Aplinkos apsaugos agentūra socialiniuose tinkluose pasidalino ir įspūdinga aptiktų laivų duženų nuotrauka bei pasidalino koordinatėmis, kur galima rasti šį įdomų objektą. 

„Gegužės 19 d. atlikdami krantų monitoringą Kuršių nerijoje, užfiksavome istorines laivų duženas (nuotraukoje). 

Jos yra apie 6,4 km į šiaurę nuo Juodkrantės. Jei būsite Juodkrantėje, aplankykite (vietovė WGS1984 N55.598183, E21.105311)“, – dalijosi Aplinkos apsaugos agentūra. 

REKLAMA
REKLAMA

Nustebino ne tik radiniai

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad prieš kurį laiką Kuršių nerijos lankytojus nustebino ir dar vienas vaizdas – pageltonavo Baltijos jūros ir Kuršių marių bangos. Daugelis svarstė, galbūt vanduo užterštas, tačiau dėl vandens spalvos pokyčių kalta visai ne tarša, o ant vandens nusėdusios žiedadulkios. 

REKLAMA

Kuršių nerijos nacionalinis parkas socialiniuose tinkluose pasidalino pageltusio vandens nuotrauka ir paaiškino, kodėl taip įvyksta.  

„Kuršių neriją skalaujančių vandenų, Kuršių marių ir Baltijos jūros pakrantėse jau pradeda formuotis gelsvos spalvos žiedadulkių sąnašos“, – paaiškino Kuršių nerijos nacionalinis parkas.  

Aplinkos apsaugos agentūra feisbuke plačiau paaiškino, kad jau kurį laiką stebimas intensyvus pušų žydėjimas, o nusistovėjus giedriems orams ypač daug žiedadulkių skraido ore ir nusėda ant įvairių paviršių.  

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigiama, gegužės mėnesį augalų žydėjimas pasiekia patį piką, tad ore padidėja žiedadulkių koncentracija. Būtent dėl šios priežasties stebimas vandens telkinių spalvos ir skaidrumo pasikeitimas:  

„Taip atsitinka dėl to, kad net dideli kiekiai lengvų žiedadulkių ore yra nepastebimi, tačiau žiedadulkės, pakliuvusios į vandenį, neskęsta, o susikaupia paviršiuje ir taip jį uždažo.   

Upių, ežerų ir Baltijos jūros pakraščiuose, kur bangos atsimuša į krantą, kur yra sraunumos, žiedadulkėmis prisotintas vanduo susiplaka ir susidaro putos.   

Gyventojus stebina pakitusi vandens spalva ar putos. Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijoje ne kartą buvo atlikti prisotinto žiedadulkėmis vandens tyrimai ir buvo nustatyta, kad padidėjęs skendinčių dalelių kiekis vandenyje yra gamtinės kilmės, o atlikus mikroskopinį mėginių tyrimą, matėsi, kad vandenyje yra labai daug žiedadulkių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų