• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 2 dieną Vilniuje, Viršuliškėse sprogus daugiabučiui, Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) reaguodamas į situaciją, kad žmonės neteko namų, daiktų, o viena šeima – vaiko, suskubo pakviesti visuomenę finansiškai prisidėti prie paramos nukentėjusiems.

Sausio 2 dieną Vilniuje, Viršuliškėse sprogus daugiabučiui, Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) reaguodamas į situaciją, kad žmonės neteko namų, daiktų, o viena šeima – vaiko, suskubo pakviesti visuomenę finansiškai prisidėti prie paramos nukentėjusiems.

REKLAMA

Surinkta suma, kurią pavyko surinkti ir išdalinti nukentėjusiems, siekė 190 644,38 Eur, visi pinigai jau pasiekė nukentėjusių žmonių sąskaitas.

Pinigai buvo išdalinti 33 šeimoms

Visa visuomenės surinkta finansinė parama buvo pervesta tiesiai į visų atsiliepusių butų savininkų ir nuomininkų sąskaitas – iš viso 29 savininkams ir 4 nuomininkams. Pinigai 33 šeimoms buvo padalinti lygiomis dalimis.

Papildoma išmoka skirta priklausomai nuo gyvenusių žmonių skaičiaus, pridedant 10% kiekvienam papildomam gyventojui nuo bazinės sumos, maksimalią papildomą išmoką skiriant specialioms aplinkybėms, jei vienas iš gyventojų buvo su negalia, specialiais poreikiais arba žūties atveju.

REKLAMA
REKLAMA

Šeimoms iš viso buvo pervesta 4717,8 Eur, 5189,6 Eur, 5661,40 Eur arba 6133,2 eurų suma. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus lėšų pritraukimo ir rinkodaros vadovė Rusnė Matulaitytė sako, kad vos paskelbus pinigų rinkimo iniciatyvą, visuomenė noriai prisidėjo prie pagalbos nukentėjusiems. „

REKLAMA

Išsyk pasklidus žiniai apie įvykusią nelaimę, mus pasiekė šimtai neabejingų žmonių pasiūlymų, kaip gali prisidėti – kas daiktais, pavėžėjimu, o kas finansine parama. Dar kartą įrodėme, jog mūsų stiprybė – vienybėje, norime ir galime padėti visai nepažįstamam į nelaimę patekusiam žmogui.

Didžiuojuosi ir esu dėkinga kiekvienam prisidėjusiam, taip pat partneriams Aukok.lt, „TCG“, „Telia“, „Bitė“ ir „Tele2“, su kuriais kartu netaikėme jokių administracinių mokesčių, kad kiekvienas paaukotas euras virstų tiesiogine parama žmonėms“, – sako R. Matulaitytė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji tikina, kad organizacija nusprendė pinigus pervesti tiesiai į nukentėjusių žmonių banko sąskaitas, kadangi patys žmonės geriausiai galės nuspręsti, ko jiems reikia labiausiai.

„Remdamiesi tarptautinėmis humanitarinės pagalbos teikimo praktikomis, nusprendėme paaukotus pinigus pervesti tiesiai į nukentėjusiųjų šeimų banko sąskaitas – nuo sprogimo nukentėjusiems žmonėms teko iš naujo kurtis gyvenimo sąlygas, jų poreikiai dėl skirtingo amžiaus, sveikatos būklės buvo skirtingi, tad tikime, jog gavę finansinę paramą jie galėjo patys oriai nuspręsti, ką už gautą paramą įsigyti“, – sako R. Matulaitytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teikė ir psichologinę pagalbą, ir pagalbą daiktais

LRK komunikacijos specialistė Milda Vibrantytė pasakoja, kad organizacijos savanoriai teikė pagalbą ir įvykio vietoje: teikė pirmąją psichosocialinę pagalbą, teikė reikalingą informaciją ir kitaip padėjo specialiosioms tarnyboms teikti pagalbą nukentėjusiems žmonėms:

„Žmonės buvo ištikti šoko ir atsidūrė nežinioje. Tokiais atvejais, kai įvyksta gaisras ar šiuo atveju – namo sprogimas, specialiosios tarnybos deda visas pastangas kuo greičiau gesinti gaisrą, likviduoti pavojų keliančius padarinius ir neturi pajėgumų suteikti psichologinę pagalbą šoko ištiktiems nukentėjusiems asmenims.

REKLAMA

Todėl mūsų savanoriai bei psichologai važiavo į įvykio vietą ir dalino humanitarinę pagalbą, teikė emocinę paramą, psichologinę pagalbą bei aktualią informaciją šoko būsenoje atsidūrusiems namo gyventojams“.

Praėjus dviems savaitėms po įvykusio sprogimo, LRK organizavo ir daiktų rinkimo akciją, kurioje kvietė visuomenę aukoti daiktus žmonėms, kurie neteko namų.

„Kadangi į savo namus sprogusio daugiabučio gyventojai grįžti nebegalėjo, didžiajai daliai žmonių teko iš naujo įsirenginėti gyvenamąjį būstą, todėl labai trūko daiktų: nuo čiužinių ir sofų, rankšluosčių ir patalynės, iki indų, buitinių prietaisų, televizorių ir radijo.

Džiaugiamės, kad tądien durys neužsidarė: žmonės aktyviai aukojo daiktus, kuriuos padovanojome nukentėjusiems žmonėms“, – pasakoja M. Vibrantytė.

O ką šimonių arklys padovanojo,greičiausiai nieko,juk belorusai ir ukrai svarbiau
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų