REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiurpą kelianti jūrinis gyvis, vadinamas „spagečių pabaisa“, įgėlė prie kranto plaukiojusiam berniukui Amerikoje.

Šiurpą kelianti jūrinis gyvis, vadinamas „spagečių pabaisa“, įgėlė prie kranto plaukiojusiam berniukui Amerikoje.

REKLAMA

Vaikas geliančio skausmo apimtas šoko iš vandens, o jo mama puolė vandenyje ieškoti jos sūnui įgėlusio gyvio. Gyvį moteris atrado – jis buvo panašus į ištrauktą akies obuolį ir nustebino net visko mačiusį vandens gyvūnijos ekspertą, kai jam buvo parodytos nuotraukos, rašoma dailystar.co.uk.

Gyvis įgėlė vandenyje

Vaiko mama, Jennifer, Teksase esančiame Mustango salos parke jį radusi, sakė: „Mano vaikas plaukiojo seklioje vietoje, kai pajuto įgėlimą. Jis išbėgo iš vandens ir pasakė, kad kažkas jam įkando – tada aš nuėjau į vandenį žiūrėti, kas ten buvo. Sūnus sakė, kad įgėlimas buvo skausmingas, jis labai degino, o paskui skausmas nepraėjo dar 20 minučių. Vėliau skausmas praėjo ir sūnui viskas buvo gerai, tik į vandenį grįžti jis jau nebenori.“

36 metų amžiaus moteris tęsė pasakojimą: „Aš pastebėjau tokias keistas medūzas. Buvo keista, nes iki tol nieko panašaus nebuvau mačiusi tame paplūdimyje. Tiesą sakant, pamačiusi pirmą tokią medūzą pagalvojau, kad tai turbūt – žuvies akis.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viršaus gyvis priminė gaublį, buvo maždaug stiklinio rutuliuko dydžio, o per vidurį buvo tarsi akis. Kai pamačiau, kad jų šalia yra dar keletas, supratau, kad tai – ne žuvų akys, o kažkokios medūzos. Vieną jų apžiūrėjome atidžiau, ji turėjo permatomus čiuptuvus, kai kuriose vietose jie buvo raudoni. Atrodė kaip kraujas.“

REKLAMA

Gyvūnijos ekspertai nustebo

Iš pradžių San Antonijo mieste gyvenanti moteris medūzą tiesiog nufotografavo ir perdavė nuotraukas parko administracijai, bet jie buvo dar labiau nustebę, nei ji. Savo nuotraukas ji tuomet nusiuntė Jace Tunnelliui, mokslininkui iš Teksaso universiteto Jūrų mokslų instituto, ir sulaukė atsakymo.

„Niekada nesu matęs į krantą išmestų šių gyvūnų“, – vietos žiniasklaidai sakė mokslininkas. – „Tam tikrais metų laikotarpiais pastebime į krantą išmestų įdomesnių gyvių, bet būtent šis radinys mane apstulbino – tai tikrai labai įdomus radinys.“

REKLAMA
REKLAMA

Nukentėjusio vaiko mamai jis pasakė, kad medūza primena rizofizomis vadinamą rūšį.

„Tai tikrai sudomino ir mane – norėjau išsiaiškinti tikslų šio gyvio pavadinimą“, – sakė vaiko mama. – „Pasirodo, radau siūlinę medūzą, dar vadinamą „spagečių pabaisa“.“

Teksaso parkų ir laukinės gyvūnijos departamentas savo pranešime teigė, kad šis sutvėrimas – tikra retenybė. Jų atstovė sakė: „Tai – Rhizophysa eysenharti, gimininga su portugališkuoju laiveliu vadinama medūza. Dar ji vadinama „spagečių pabaisa“ arba siūline medūza, ir gyvena Atlanto vandenyne, todėl Teksaso pakrantėse jų paprastai neaptinkama.“

Kitas parko darbuotojas pridėjo: „Tai – pirmas kartas, kai mačiau šį gyvūną per 10 metų darbo parke ir per 40 metų gyvenimo šiose vietovėse.“

Nors informacijos apie šią rūšį nedaug, tačiau Australijoje įsikūrusi Didžiosios Britanijos tautų sandraugos Mokslo ir pramonės tyrimų organizacija (CSIRO) pataria, ką daryti patyrus tokios medūzos įgėlimą. Rekomenduojama lengvai apiplauti įgeltą vietą jūros vandeniu, kad neliktų jokių įgėlimo ląstelių, o tada skausmą malšinti ledu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų