Nepamirškite 1 svarbaus vitamino: gali padėti išvengti vėžio

Skaičiuojama, kad 2018 metais visame pasaulyje nuo vėžio mirė 9,6 milijonai žmonių. Tai antra dažniausia mirties priežastis. Nors medicina vystosi, vėžio gydymo būdų vis dar yra nedaug ir jie yra labai sunkūs. Tačiau tyrimai rodo, kad vieno vitamino trūkumas organizme gali paaiškinti svarbius ligos vystymosi aspektus.

Vėžio išsivystymas siejamas su keletu gyvenimo būdo faktorių. Vienas esminių dalykų yra nesveika mityba, o DNR pakenkti gali ir tam tikrų organizmui labai svarbių vitaminų bei mineralų trūkumas.

Vitaminas D taip pat gali apsaugoti nuo vėžio

Nors daugelį vitaminų gauname su maistu, kai kurie jų, pavyzdžiui, vitaminas D, gaunamas su saulės spinduliais. Tyrimai rodo, kad vitaminas D taip pat gali apsaugoti nuo vėžio, nes šis vitaminas veikia ląstelių gyvavimo ciklą.

Murilo Renato Matos Machado iš ginekologijos ir akušerijos departamento Botucatu medicinos mokykloje, San Paulo valstybiniame universitete, nagrinėjo 209 moterų po menopauzės, kurioms buvo diagnozuotas krūties vėžys, duomenis. Šios moterys buvo lyginamos su kita grupe sveikų moterų taip pat po menopauzės, rašo express.co.uk.

Nustačius diagnozę visoms joms buvo išmatuotas vitamino D kiekis – buvo laikoma, kad 30 ng/ml kiekis kraujyje yra pakankamas. Nė viena iš tyrimo dalyvių tyrimo pradžioje nevartojo vitamino D papildų.

Vėžiu sergančių moterų tarpe vitamino D nepakankamumas ar trūkumas buvo dažnesnis

Tyrėjai pastebėjo, kad vėžiu sergančių moterų tarpe vitamino D nepakankamumas ar trūkumas buvo dažnesnis. Tyrimo rezultatai parodė, kad 55,6 procentai krūties vėžio pacienčių turėjo vitamino D nepakankamumą, lyginant su 49,3 kontrolinėje grupėje, o vitamino D trūkumas nustatytas 26,2 procento sergančiųjų vėžiu, taip pat lyginant su kontroline grupe.

Mokslininkai teigė: „Vitamino D nepakankamumas ar trūkumas nustatytas 81,8 procento sergančiųjų krūties vėžiu, o kontrolinėje sveikų moterų grupėje – tik 69,6 procento. Šie rezultatai patvirtina ankstesnius tyrimus, kurie yra parodę, kad vitamino D trūkumas yra dažnesnis krūties vėžiu sergančių moterų tarpe. Aktyvioji vitamino D forma ir jo išvestiniai produktai gali turėti priešvėžinį poveikį dėl neigiamo poveikio augimo faktoriui, be vitamino D proliferacijos, diferenciacijos, apoptozės ir angiogenezės.

Aktyvaus vitamino D asimiliacijos poveikis krūtims yra medijuojamas vitamino D receptorių, kurie kontroliuoja proliferaciją, diferenciaciją ir apoptozę reguliuojančių genų raišką. Vitaminas D gali mažinti vėžio riziką, nes užkerta kelią ląstelių proliferacijai bei angiogenezei ir skatina diferenciaciją ir apoptozę tiek sveikose, tiek vėžio apimtose krūtyse. Keletas tyrimų be kontrolinės grupės jau yra parodę, kad vėžiu sergančioms moterims labai dažnai trūksta vitamino D.“

REKLAMA

Vitamino D trūksta maždaug milijardui žmonių visame pasaulyje

Šis tyrimas prisideda prie vis gausesnių įrodymų, kad tarp vitamino D trūkumas yra atvirkščiai proporcingas kai kurių vėžio formų atsiradimui – tai krūties, žarnyno, inkstų, plaučių ir skydliaukės vėžys. Ankstesni tyrimai yra parodę, kad vitamino D papildai gali sumažinti vėžio riziką iki 38 procentų.

Anksčiau buvo manyta, kad vitaminas D mažina tik mirties nuo vėžio riziką, tačiau niekaip nėra susijęs su ligos susiformavimu. Vitamino D trūksta maždaug milijardui žmonių visame pasaulyje. Šio trūkumo simptomai – depresija, kaulų ir nugaros skausmai ir nuovargis.

Didžiojoje Britanijoje vitamino D trūkumas yra labiausiai paplitęs iš visų Europos šalių. Šio vitamino trūksta vienam iš keturių britų. 2016 metais Anglijos viešosios sveikatos institucijos rekomendavo visiems šalies gyventojams vartoti vitamino D papildus.

Praėjusiais metais išleistos naujos gairės papildytos rekomendacija vartoti vitaminą D dėl pandemijos, kurios metu daug laiko praleidžiama uždarose patalpose. Vitamino D trūkumas gali turėti rimtų pasekmių sveikatai, įskaitant diabetą, Alzheimerio ligą ir osteoporozę. Natūraliai vitamino D yra riebioje žuvyje, žuvų taukuose ir kiaušiniuose.


Rašyti komentarą...
S
Sigita
2021-09-13 15:05:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip,...vit,D atrodo nuo visko ir viskam tinkamas, nors neneigsiu, pati geriu D-Pearls vit.tai galiu teigti, kad atstatė normas kraujyje, geresnė savijauta. (kraujo tyr,dariausi)
Atsakyti
0

S
Simona
2021-09-13 23:11:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visur tik bauginimai. Jau jokio pozityvaus straipsnio nėra
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų