Kaip sakė Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Rimantė Hofmanienė, moteris į ligoninę buvo atvežta pažįstamo asmens nuosavu automobiliu.
Į Kėdainių ligoninę moteris buvo atvežta nubėgus vaisiaus vandenims, esant 33 nėštumo savaitei. Akivaizdu, kad nei mama, nei artimieji tokiam ankstyvam naujagimio atėjimui pasiruošę nebuvo, tad jiems neliko nieko kito, kaip tik vykti į savo miesto ligoninę, nors joje Akušerijos-ginekologijos skyrius neveikia jau nuo balandžio.
Pakvietė ginekologą
„Teoriškai tokios situacijos buvo tikėtasi, nors praktiškai manėme, kad ji mažai įmanoma“, – neslėpė R. Hofmanienė.
Ji pasidžiaugė, kad moters gimdymas prasidėjo dienos metu, kai Konsultacijų poliklinikoje dirbo gydytojas akušeris-ginekologas Vitalijus Černius.
„Mes jį pasikvietėme ir jis, įvertinęs situaciją, pasakė, kad vežti gimdyvės niekur negalima ir kad turėsime gimdymą priimti čia.
Jis labai šauniai vadovavo visai suburtai gimdymo komandai. Mums iš tiesų labai pasisekė, kad jis tuo metu dirbo“, – kalbėjo Skubios pagalbos skyriaus vedėja.
Gydytojas V. Černius tuo metu priiminėjo ir konsultavo kitas pacientes. Tam, kad priimtų gimdymą, jis turėjo atšaukti suplanuotas konsultacijas ir nukelti pas jį užregistruotų pacienčių vizitus.
Dirbo visa komanda
R. Hofmanienė sakė, kad priimti gimdymo iš kitų skyrių pakviestos akušerės Laima Jasutienė ir Dalė Latušinskienė. Gimdymo priėmime dalyvavo ir SPS slaugytojas Masroor Ahmad Qamar.
Kadangi manyta, kad gims neišnešiotas naujagimis, gimdyme dalyvavo ir vaikų ligų gydytoja Dovilė Lukoševičiūtė Zykė, reanimatologė Liudmila Nemčenko bei, be abejo, pati Skubiosios pagalbos skyriaus vedėja R. Hofmanienė.
Iš vietos nesitraukė ir GMP felčeriai Romas Norkūnas ir Daiva Rankelienė.
Išvežė į Kauną
„Pagal savaites buvo tikimasi priešlaikinio neišnešioto mažylio gimdymo. Dėl to vos prasidėjus gimdymui susisiekėme su Kauno klinikomis ir išsikvietėme reanimobilį.
Vietos greitoji medicinos pagalba visą laiką nesitraukė iš vietos ir laukė, nes žinojo, kad reikės važiuoti į Kauną.
Gimusi mažylė rodėsi brandesnė, ne neišnešiotukė, ji ir mama jautėsi gerai. Mažylė reanimobiliu, o mama su greitąja išvežtos į Kauno klinikas“, – sakė R. Hofmanienė.
Skyriaus vedėja džiaugiasi, kad viskas baigėsi gerai, mat tikintis neišnešioto mažylio, medikai buvo nusiteikę itin rimtai situacijai ir galimoms komplikacijoms.
Tiesiog pasisekė
Vis dėlto R. Hofmanienė sako, kad tiek gimdyvei, tiek medikams iš esmės pasisekė.
Pasisekė, kad tuo metu dirbo ilgametę patirtį turintis gydytojas ginekologas, kuris suvadovavo kitų specializacijų medikams.
Pasisekė ir kad tuo metu dirbo ir į pagalbą atskubėjo ilgus metus Kėdainių mažylius priiminėdavusios akušerės.
Taip pat galima pasidžiaugti, kad nors Akušerijos-ginekologijos skyrius ir buvo uždarytas, Kėdainių ligoninės vadovybė paliko Moterų dienos centre bent vieną gimdymo lovą.
„Šiai moteriai šis gimdymas buvo jau trečias, todėl viskas vyko labai greitai. Visa laimė, kad Moterų dienos centre yra gimdymo lova. Jei ir jos nebūtų, gimdymą būtų tekę priiminėti Skubios pagalbos skyriuje.
Taip pat mes neturime budinčių ginekologų. Gerai, kad tuo metu turėjome dirbantį ginekologą. Jei jo nebūtų, mums nebūtų kaip skambinti ar kviestis mediko, tarkime, iš namų – situaciją įvertinti ir gimdymą priimti tektų Priėmimo skyriaus gydytojui“, – sakė skyriaus vedėja.
Taigi, ačiū Dievui, kad kūdikis į pasaulį pasibeldė dienos metu, kai gydymo įstaigoje pacientes priiminėjo gydytojas ginekologas.
Jei gimdymas moteriai būtų prasidėjęs jau po jo darbo valandų, šiai būtų tekę gimdyti be profesionalaus šios srities specialisto pagalbos. O ką jau kalbėti apie tai, kad po netikėto gimdymo streso tiek gimdyvei, tiek jos kūdikiui teko patirti dar vieną – kai jos abi skirtingais automobiliais buvo išgabentos į Kauną…
Autorė: Eglė Kuktienė