Naujagimę pražudė vienas bučinys: perspėja visus tėvus

Komą sukėlė bučinys: tėvai pasidalino širdį veriančiu vaizdo įrašu, kuriame slaugytojos gelbsti aštuonių savaičių amžiaus kūdikį, kurio vos nepražudė paprastas peršalimas

Tėvai Thomas ir Sophie Hobbs kūdikį be gyvybės ženklų rado jos lovelėje.

Naujagimė penkias dienas praleido komoje, kai peršalimas komplikavosi į rimtą krūtinės ląstos infekciją, rašoma dailymail.co.uk.

Hobbsų šeima iš Durhamo grafystės Didžiojoj Britanijoje įspėja tėvus dėl mirtį nešančių bučinių.

Aštuonių savaičių amžiaus mergaitės tėvai pasidalino širdį veriančiu vaizdo įrašu, kuriame jų naujagimei atliekama reanimacija, kai jos vos nepražudė paprastas peršalimas.

Eliza Hobbs penkias dienas praleido dirbtinai medikų sukeltos komos būklės, kai peršalimas komplikavosi į rimtą krūtinės ląstos infekciją.

Jos tėvai, Thomas Hobbsas (27) ir Sophie Hobbs (23) iš Bilingemo, Durhamo grafystės po juos ištikusios tragedijos kitus tėvus įspėja, kad neleistų kitiems žmonėms bučiuoti jų vaikų.

Anksčiau šį mėnesį naujagimė buvo išvežta į ligoninę, kai T. Hobbsas atsibudęs pamatė, kad kūdikis guli savo lovelėje „išbalęs ir be gyvybės ženklų“.

Jis sako: „Mūsų kūdikį galėjo pražudyti paprastas, iš meilės duotas bučinys.

Norius perduoti šią žinutę – jei kas nors serga peršalimu, neleiskite jiems bučiuoti jūsų kūdikio. Tokiu būdu galite naujagimį užkrėsti peršalimu, pūsleline, virusais.“

T. Hobbsas sako, kad Eliza peršalimą pasigavo neseniai ir „šnirpščiojo“, todėl buvo nuvežta pas gydytojus, tačiau vėliau buvo išsiųsta namo su įspėjimu ją stebėti.

Po penkių dienų, lapkričio 7 dieną, tėvai kūdikį lovelėje rado be gyvybės ženklų.

T. Hobbsas sakė: „Nuėjau pasižiūrėti, kaip ji, ir ji buvo be gyvybės ženklų. Ji buvo labai išblyškusi ir į nieką nereagavo.

Supratau, kad kažkas ne taip ir iškviečiau greitąją. Mane apėmė tas siaubo ir neįtikėtinos baimės jausmas. Galvojome, ar ji išsikapstys, ar tai jau pabaiga.

REKLAMA

Kai nuvykome į ligoninę, ji buvo patalpinta į mažą lovelę su aukštu deguonies srautu. Staiga ji pamėlo ir aplink subėgo gal 20 gydytojų.

Jaučiausi taip, lyg būtume žemės drebėjimo centre, lyg būtume nustumti į kambario galą ir daugiau nieko negalėtume padaryti, tik žiūrėti į savo dukrą ir negalėti niekuo jai padėti.

Tuo metu manėme, kad ją praradome. Jai buvo atliekama reanimacija. Ji maždaug minutei buvo nustojusi kvėpuoti, bet gydytojams pavyko ją atgaivinti.“

Eliza buvo perkelta į kitą ligoninę ir jai dirbtiniu medicininiu būdu buvo sukelta koma. T. Hobbsas sakė: „Jie klausėsi jos krūtinės ir girdėjo sekrecijų. Buvo paimti mėginėliai, kad būtų išsiaiškinta, ar tai virusinė, ar bakterinė infekcija.

Gydytojams iš rezultatų nepavyko nustatyti, kas tai, todėl buvo nurodyta krūtinės ląstos infekcija, bet mes manome, kad tai buvo bronchitas.

Jai buvo dirbtinai sukelta koma. Tai – baisiausias scenarijus, kokį būtume galėję įsivaizduoti. Mes tik stovėjome lovagalyje ir negalėjome atplėšti nuo jos akių.

Manėme, kad pamatysime, kaip jį įkvepia paskutinį kartą. Ji komos būklės praleido penkias dienas ir gydytojai tris ar keturis kartus jai turėjo atlikti reanimaciją, nes ji nustojo kvėpuoti.

Jei tai būtų nutikę suaugusiam žmogui, tai tebūtų buvęs paprasčiausias peršalimas, kuris tiesiog praeina, bet kūdikiui jis komplikavosi į labai sunkią krūtinės ląstos infekciją, kuri sukėlė pavojų gyvybei.“

Elizai atsigavus ir pradėjus savarankiškai kvėpuoti, po savaitės intensyvios terapijos skyriuje, ji buvo išleista namo.

T. Hobbsas sakė: „Kai ji pagaliau visiškai atsigavo, ji negalėjo verkti. Jos skleidžiamas garsas priminė murkiantį kačiuką dėl ištinusios krūtinės ląstos ir trachėjos.

Buvo justi skausmas ir pasimetimas. Tai labai liūdina.

Kasdien ji jaučiasi vis geriau ir krūtinės ląstos ištinimas praeina. Buvo nuostabu parsivežti ją namo – vien tai, kad vėl galėjome ją saugoti ir globoti, ir kad ji vėl yra mūsų šeimos dalis.

REKLAMA

Ji – mažoji kovotoja. Ji kovojo jau gimdama ir dabar jai prisireikė vėl padaryti tą patį.

Ji – tikra šelmė, kartais iš niekur nieko ima šypsotis ir kikenti. Ji – nuostabiai graži ir mes jokiu būdu nenorėtume, kad ji būtų kokia nors kitokia.

Ačiū dievui, ji iki galo pasveiks ir mes vėl galėsime džiaugtis buvimu tėvais.

Socialiniuose tinkluose mergaitės mama S. Hobbs pasakojo, kad jos kūdikį „be gyvybės ženklų paliko paprastas peršalimas“.

Ji sakė: „Noriu, kad visi tėvai žinotų – labai, labai prašau, šaltu oru šiltai renkitės ir žiūrėkite, kad ir vaikai nesušaltų.

Tiesiog noriu įspėti visus tėvus, kadangi man ir mano vyrui buvo siaubinga matyti savo dukrytę tokios būklės. Prašau, neleiskite kitiems žmonėms bučiuoti jūsų kūdikio.“

T. Hobbsas pridėjo: „Mes esame labai saugantys tėvai, ir tai vis tiek nutiko. Nežinome, nuo ko ji užsikrėtė, bet tai galėjo baigti mirtimi.

Žmonės turi visuomet plautis rankas – tai tokie paprasti dalykai, tiesiog jei esate peršalę, nesiartinkite prie kūdikio, kol nepasveiksite.“

Tai – ne pirmas kartas, kai tėvai įspėja dėl kūdikių bučiavimo.


Rašyti komentarą...
B
Berasčiai
2018-11-25 12:46:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel rasot prazude, jei ji pasveiko!!!!
Atsakyti
-1

M
Mociute
2018-11-25 16:21:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is viso,dar cia niekas nieko neprazude,nereikia taip tragiskai,bet jau seniai zinoma ,kad kudikiu buciuoti nepatartina ,o tuo labiau sloguojant,ir negalima leistiliesti vaiko svetimiems ,o kas nemoka saugoti savovaiku,tai nereikia ju tureti:-)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų