„Mityba nėštumo metu turi būti visavertė ir subalansuota, t.y. būsimai mamai reikėtų valgyti sveiką, vertingą maistą, reguliariai kas 3 valandas, nedidelėmis porcijomis, neskubant ir gerai sukramtant. Laikantis tokio režimo nespėsite išalkti ir nepulsite nuolat užkandžiauti. Vis dėlto, jei kartais nevalingai norisi užkąsti tarp valgymų, tam reikėtų rinktis riešutus, vaisius, maistingus kokteilius ar kitus sveikus užkandžius“, – rekomenduoja mitybos specialistė.
Teiginys, jog valgyti reikia už du – neteisingas
Būtina įsidėmėti, jog nėštumo metu jokiu būdu negalima persivalgyti, taip pat griežtai draudžiama laikytis ir dietų, prie kurių priveda baimė priaugti nereikalingų kilogramų.
„Šiandien būsimos mamos dar tik pradeda susipažinti su sveika mityba, todėl jei yra abejojama savo žiniomis, tikrai rekomenduočiau kreiptis į specialistus.
Be abejo, visi esate girdėję teiginį, kad besilaukianti moteris privalo valgyti už du. Deja, tai visiška prasimanymas. Esu susidūrusi su nemažai moterų, kurios po gimdymo siekia atsikratyti nereikalingų kilogramų, pripažindamos, jog nėštumo metu valgė už du ar net už visus tris“, – sako L. Panavė.
Specialistės teigimu, daugelis moterų savo gyvenime siekiant sulieknėti išbando begalę dietų, kurios, žinoma, nepasiteisina, o prasidėjus nėštumui atsiranda galimybė atsipalaiduoti, tačiau nebejaučiamos ribos ir griebiamasi visko: milžiniškos maisto porcijos, neribojamas saldumynų, greito maisto kiekis ir visų įgeidžių pildymas.
Kaip elgtis?
Badauti nėštumo metu, žinoma, nereikia, tačiau „kimšti“ bet kokį maistą didelėmis porcijomis taip pat nerekomenduojama.
„Nuo padidinto kiekio vitaminų, vaisių ir daržovių svorio nepriaugsite, tai tik suteiks reikiamų medžiagų kūdikio vystymuisi, tačiau dideli kiekiai nesveiko, nepilnaverčio maisto, kaip pyragai, saldainiai, tik padidina viršsvorį, kenkia sveikatai, apsunkina laukimo periodą bei lėtina vaikelio vystymąsi, kada vaisius maitinasi iš nesveiko maisto gautomis toksiškomis medžiagomis.
Kiekviena moteris prieš planuodama pastoti turėtų išsivalyti organizmą, iš jo pašalinti toksinus ir pakeisti mitybos įpročius. Pasirūpinkite, kad jūsų vaikelis turėtų stiprią imuninę sistemą, išvengtų galimų alergijų ir būtų sveikas“, – pataria mitybos specialistė.