Pasilepinkite puodeliu kavos
Prasta nuotaika gali tęstis ne vieną dieną, o to pasekoje suprastėja žmogaus gyvenimo kokybė. Jeigu užklupo melancholija – pasilepinkite puodeliu kokybiškos kavos!
2011 m. viename Harvardo universiteto tyrime nustatyta, kad kavą gėrę žmonės, turi 20 proc. mažesnę riziką susirgti depresija nei tie, kurie kavos negėrė, tad nieko nelaukite ir pasidarykite puodelį šio kvapnaus gėrimo.
Apsupkite save spalvomis
Mokslininkai pataria itin atidžiai rinktis, kokios spalvos drabužius dėvite, kokios spalvos dominuoja namų interjere. Spalvos yra daugiau nei raštų ar margumynų deriniai, į kuriuos gražu pažvelgti – jos taip pat daro įtaką nuotaikai. Psichologai, tyrinėjantys spalvas, jau seniai pastebėjo, kaip spalvos veikia žmogaus jausmus ir elgesį.
Spalvos mėlynoje spektro pusėje, įskaitant: violetinę ir žalią, dažnai siejamos su ramybės jausmu. Kita vertus, šiltos spalvos, įskaitant: raudoną, oranžinę ir geltoną, sukelia šilumos ir komforto jausmus. Visgi, žmonių reakcija į spalvas dažnai būna asmeninė, neretai nulemta ankstesnių patirčių, sąsajų ir kultūros.
Žaiskite su gyvūnais
Tyrimai parodė, kad bendravimas su mylimu augintiniu, gali sumažinti kortizolio kiekį organizme ir net kraujospūdį. Naminiai gyvūnai taip pat gali sumažinti jaučiamą vienatvę, sustiprinti socialinės paramos jausmą ir pakelti nuotaiką.
Žiūrint, kaip akvariume plaukioja žuvys, gali sustiprėti ramybės jausmas. Jei turite šunį, greičiausiai kelis kartus per savaitę eisite pasivaikščioti, taip padidindami fizinį aktyvumą ir sumažindami stresą. Ligoninėje esantys šunys taip pat gali sumažinti sergančių žmonių nerimą.
Nepamirškite judėti
Idėja sportuoti, kai kamuoja liūdesys visai nekelia susižavėjimo, nes ir taip jaučiamės pavargę, tačiau jeigu prisiversite reguliariai daryti lengvus pratimus, pasikelsite endorfinų („laimės hormonų“) lygį.
Paprastai, kad žmogus taptų linksmesnis ir pozityvesnis, reikia poros mėnesių tokių užsiėmimų. Svarbiausia, kad mankštintumėtės reguliariai, pageidautina – tuo pačiu metu: arba po 10-30 minučių kasdien, arba kas antrą dieną po 40-60 minučių. Pratimai gali būti visada tie patys, arba juos galima vis keisti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!