kavos gėrimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kavos gėrimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kavos gėrimas“.

Juoda, latte, o gal pagardinta karamele? Štai, ką apie jus išduoda mėgstama kava

Kava yra vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Šiais laikais bene kiekvienoje kavinėje kavą galima rinktis iš daugybės skirtingų pasirinkimų – nuo juodos iki karamelinės su ledukais.  O ar žinojote, kad tai, kokią kavą mėgsta žmogus, išduoda tam tikras asmenines jo savybes? Juoda kava Žmonės, kurie geria juodą kavą, paprastai yra gana vieniši. Juodos kavos mėgėjai yra ryžtingi, motyvuoti, savarankiški ir stiprūs. Vis dėlto, mėgstantieji juodą kavą neretai būna savanaudiški.
2024-04-30

To dar nesate girdėję: 7 įdomiausi faktai apie kavą

Kava yra vienas populiariausių gėrimų – kasmet jos išgeriama milijardai puodelių. Vis dėlto, jau esame taip įpratę prie šio aromatingo gėrimo, kad retai susimąstome apie jo atsiradimo ištakas ir kitus įdomius faktus. Šį kartą atrinkome keletą netikėtų faktų apie kavą, kurie nustebins, net visko girdėjusiu. 1. Kavos gėrimas buvo atrastas 800 metais po Kristaus Manoma, kad kava pradėta gaminti 800 m. po Kristaus, kai ją IX a. atrado ožkų ganytojai.
2024-04-17

Mokslininkai nustebę: štai, kaip kava veikia inkstus

Daugelis žmonių savo ryto neįsivaizduoja be puodelio kvapnios kavos, kuri suteikia jėgų ir maloniai nuteikia visai dienai. Šis gėrimas išties skanus, tačiau ar žinojote, kad jis gali būti naudingas inkstams? Moksliniai tyrimai Kavoje yra daug sveikatai naudingų junginių, įskaitant kofeiną, diterpenus ir chlorogeno rūgštį.
2024-04-09

4 priežastys, kodėl verta gerti kavą: įsidėmėkite

Daugeliui kavos mėgėjų, kava – ne šiaip gėrimas. Kavos gėrimas, tai tarsi ritualas padedantis pradėti dieną ar atsipūsti pietų pertraukėlės metu. Vis dėlto, apart nuostabaus skonio ir aromato, kava turi ir daugiau privalumų. Padeda kovoti su depresija Viename tyrime nustatyta, kad žmonės, kurie kasdien išgeria bent po keturis puodelius kavos, susiduria su gerokai mažesne rizika susirgti depresija.
2024-03-28

Išgėrę kavos skubate į tualetą? Štai, kodėl taip nutinka

Jei pastebėjote, kad po rytinio kavos puodelio beveik visada einate į tualetą – esate ne vieni. Yra kelios priežastys, kodėl taip atsitinka, pradedant kavos poveikiu žarnyno hormonams ir gaubtinės žarnos veiklai ir baigiant dienos laiku, kai geriate kavą. Kava verčia skubėti tuštintis daugelį žmonių ir visai nesvarbu ar geriate kavą su, ar be kofeino.
2024-03-27

Štai, kaip kava veikia organizmą: nustebsite

Kavos poveikis sveikatai yra prieštaringas – ji gali suteikti daug naudos ir padaryti nemažai žalos. Kavoje yra daug antioksidantų, dėl kurių sumažėja rizika sirgti daugeliu ligų. Vis dėlto, šiame gėrime taip yra didelis kiekis kofeino, kuris kai kuriems žmonėms gali sukelti širdies ritmo problemų ir sutrikdyti miegą. Kavoje yra nemažai maistinių medžiagų ir antioksidantų Kavoje gausu maistinių medžiagų, natūraliai randamų kavos pupelėse.
2024-03-18

Norite gyventi ilgiau? Gerkite šį aromatingą gėrimą

Ar žinojote, kad kava ne tik skanus ir jėgų suteikiantis, bet ir sveikatą gerinantis gėrimas? Mokslininkai atliko išsamų tyrimą ir nustatė su kokiomis ligomis kava gali padėti kovoti ir kiek jos turėtų išgerti tie, kurie nori gyventi ilgiau. Nauda sveikatai Kaip rodo statistika, kavos mėgėjai rečiau turi širdies ir kraujagyslių problemų, lyginant su tais, kurie jos negeria.
2024-03-07

TOP10 būdų, kaip panaudoti kavą: tai žino ne visi

Nors kai kurie dievina kavos skonį ir puodeliu šio gėrimo pasimėgauja bent kartą dienoje, kiti kavai nejunta tokios stiprios simpatijos. Šį kartą atrinkome 10 geriausių būdų, kaip kavą panaudoti jos negeriant. Atsikratykite skruzdėlių Nukenksminti „priešą“ labai paprasta: tereikia palikti kavos tirščių tose vietose, kur dažniausiai būna skruzdėlių. Atsikratykite nemalonių kvapų iš virtuvės kriauklės Jums reikės puodelio karštos kavos ir arbatinuko verdančio vandens.
2024-03-06

12 negirdėtų faktų apie kavą: kai kurie tikrai nustebins

Daugelio rytas prasideda nuo puodelio kvapnios, greičiau pabusti skatinančios ir energijos suteikiančios kavos. Esame taip pripratę prie šio gėrimo, kad retai susimąstome apie jo šaknis, gėrimo tradicijas ir kitų kultūrų pamėgtus skonius. Jeigu laikote save tikru kavos ekspertu, privalote žinoti šiuos 12 negirdėtų faktų apie kavą.
2024-02-29

Nustokite gerti kavą vos prabudę: paaiškino, kodėl

Gydytoja įspėja, kad kavos gėrimas vos tik pabudus nesuteiks jums didelio energijos antplūdžio, kurio tikitės, bet gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą. Pabudę ryte greičiausiai tiesiai iš lovos skubate jungti arbatinuką ir ruošti kavą. Tačiau miego ekspertė perspėjo, kad kavos puodelis vos tik atmerkus akis nėra gera žinia jūsų sveikatai. Priešingai populiariai nuomonei, taip anksti geriama kava nesuteiks jums energijos antplūdžio, kurio tikitės.
2024-02-19
REKLAMA
REKLAMA

Šiems žmonėms šiukštu negalima gerti kavos: pasitikrinkite

Nors be puodelio kavos daugelis neįsivaizduoja savo ryto, vis tik, pasirodo, yra žmonių, kuriems visai nerekomenduojama gerti šio gėrimo, nepaisant visų gerųjų kavos savybių, kad ši padeda sumažinti prostats vėžio riziką, širdies nepakankamumą, padeda numesti svorio. Taigi, kviečiame pasitikrinti, ar nepatenkate į šį sąrašą. Niekam nėra paslaptis, kad kai kuriems žmonėms kava iš tikrųjų gali turėti daugiau neigiamų nei teigiamų šalutinių poveikių.
2023-09-24

Į kavą įberkite druskos: rezultatas maloniai nustebins

Daugybė žmonių visame pasaulyje neįsivaizduoja savo ryto be puodelio kavos. Vieni gerią ją be jokių priedų, kiti pila pieną ar beria cukrų, tačiau vietoj to į kavą įberkite druskos – rezultatas maloniai nustebins.  Toks pasiūlymas skamba keistai? Pasirodo, kad kai kurie žmonės jau daugybę metų kavą skanina ne cukrumi, o druska, rašo womansworld.com. Virtuvės šefas Altonas Brownas rekomenduoja į kavą dėti druskos, kad sumažėtų jos kartumas.
2023-08-30

Į kavą įberkite šių miltelių: riebalai degs savaime

Naujas tyrimas atskleidė, kad į kavą įbėrus vieno prieskonio, randamo beveik kiekvienoje virtuvėje, greičiau deginami riebalai ir efektyviau veikia medžiagų apykaita. Tad į kavą įsiberkite šių miltelių – cinamono.  Daugelis žmonių negali pradėti savo ryto be kavos puodelio. Laimei, įrodyta, kad kavos gėrimas turi naudos: ji padeda gerinti atmintį ir budrumą ir net padeda prailginti gyvenimą, nes joje yra stiprių antioksidantų.
120 2023-07-03

Atskleidė geriausią laiką gerti kavą: įsidėmėkite

Kava yra vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Jos sudėtyje yra labai populiaraus stimulianto, vadinamo kofeinu. Daugelis žmonių kavą geria vos pabudę, tačiau specialistai pasakė, kada iš tiesų geriausia gerti kavą.  Daugelis vos atsikėlę ar netrukus po to pasimėgauja puodeliu ar dviem kavos. Tačiau manoma, kad geriant kavą per anksti, jos energizuojantis poveikis sumažėja, nes vos pabudus streso hormono kortizolio kiekis būna didžiausias, rašo healthline.com.
2023-06-28

Įspėja turinčius aukštą kraujospūdį: venkite šio gėrimo

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad vienas gėrimas didina riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, jei kankina labai aukštas kraujospūdis. Širdies ir kraujagyslių ligos – tai įvairios būklės, neigiamai paveikiančios širdį arba kraujagysles. Jas dažnai sukelia kraujagyslėse susikaupę riebalai ir kraujo krešuliai. Aukštas kraujospūdis (hipertenzija) taip pat didina šių ligų riziką dėl papildomo krūvio organams, rašo express.co.uk.
2022-12-26

Jokiu būdu negerkite kavos vos pabudę: gali laukti liūdnos pasekmės

Specialistai įspėja, kad rytinis kavos puodelis prieš pusryčius gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai, jei kava geriama tuščiu skrandžiu. Bato universiteto mokslininkai patarė prieš pirmąjį kavos gurkšnį, kuris, anot jų, gali smarkiai paveikti gliukozės kontrolę, būtina bent kažką užkąsti, rašo mirror.co.uk. Kaip anksčiau pranešė dienraštis „Daily Express“, tyrimai parodė, kad miego sutrikimai ir kavos vartojimas gali paveikti suaugusiųjų gliukozės kiekį ir jautrumą insulinui.
2022-12-03

Įspėja kavos mėgėjus: rizikuojate savo sveikata

„Viskas su saiku“, teigia senas posakis – ir jis ypač aktualus, kai kalbama apie vieną karštą gėrimą, kurį rytais vartoja milijonai žmonių pasaulyje. Daugelis iš mūsų pradeda dieną kavos puodeliu, bet ar žinojote, kad nesaikingas jo vartojimas gali sukelti glaukomą?  Tai liga, kai pažeidžiamas regos nervas, jungiantis akį su smegenimis, rašo mirror.co.uk. Ir jei ji negydoma laiku ir tinkamai, tai galiausiai gali sukelti aklumą.
2022-07-28

Atsakė į amžiną klausimą: ar sveika gerti kavą?

Nesvarbu, ar geriame kavą su papildomu espresso šlakeliu, ar su avižų pienu, ji tapo kasdiene mūsų rutinos dalimi. Nauji tyrimai rodo, kad kavos gėrimas turi ne tik trumpalaikės naudos (mus džiugina), bet ir ilgalaikę naudą, rašoma metro.co.uk.
2022-06-01

To dar nesate girdėję: 12 įdomiausių faktų apie kavą

Daugelio rytas prasideda nuo puodelio kvapnios, greičiau pabusti skatinančios ir energijos suteikiančios kavos. Esame taip pripratę prie šio gėrimo, kad retai susimąstome apie jo šaknis, gėrimo tradicijas ir kitų kultūrų pamėgtus skonius. Jeigu laikote save tikru kavos ekspertu, privalote žinoti šiuos 12 negirdėtų faktų apie kavą.
2022-06-01

Žadate atsisakyti kavos? Pasakė, kodėl to daryti nevertėtų

Žinoma, kad kofeinas naudingas odai, ir tai yra pagrindinis daugelio odos priežiūros produktų ingredientas. Tačiau kavos puodelis gali suteikti svarbių mikroelementų iš vidaus ir gali paveikti jūsų išvaizdą daugeliu stebėtinų būdų. Daugelis iš mūsų kažkuriuo gyvenimo momentu sugalvojo atsisakyti kavos. Bet pasirodo, kad jūsų oda greičiausiai nepadėkos, jeigu visiškai atsisakysite kavos. „Bright side“ sudarė sąrašą su pavyzdžiais, kaip kofeinas veikia jūsų odą.
2022-04-20

8 būdai, kad kava būtų sveikesnė

Kava yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Daugelis sveikatos specialistų taip pat mano, kad šis gėrimas, vartojamas su saiku, yra vienas sveikiausių. Kai kuriems žmonėms tai yra didžiausias antioksidantų šaltinis maiste, pralenkiantis tiek vaisius, tiek daržoves. Čia pateikiami keli patarimai, kaip paversti kavą dar naudingesne sveikatai. 1. Venkite gerti kavą vėliau nei 2 val. dienos. Gerdami kavą vėlai dieną, galite pabloginti miego kokybę.
2022-04-13

Receptas. Kava su džiovintomis mėtomis

INGREDIENTAI: 1 valgomasis šaukštas kavos 1 žiupsnelis šokoladas ((tarkuotas)) 1 žiupsnelis mėtų šiek tiek vandens Paruošimo laikas: Apie 10 min. Porcijų skaičius: 1 PARUOŠIMO BŪDAS: Ant puodelio dugno pabarstyti šokolado. Suberti ant jo kavą ir užpilti užvirintu vandeniu. Nemaišyti porą minučių. Tada apibarstyti džiovintomis sutrupintomis mėtomis (jas galima susimalti kavamale). Skanaus.
2022-02-19

Receptas. Skanus kavos gėrimas sušilti

INGREDIENTAI: 2 arbatiniai šaukšteliai kavos (malta juoda) 1 arbatinis šaukštelis cukraus 0.5 arbatinio šaukštelio cinamono 0.5 žiupsnelio malti juodieji pipirai 150 mililitrų pieno 150 mililitrų vandens Paruošimo laikas: Apie 5 min. Porcijų skaičius: 1 PARUOŠIMO BŪDAS: Sumaišyti kavą, prieskonius, cukrų. Užpilti verdančiu vandeniu. Nukošti. Tuomet užpilti pienu.
2022-02-13

Mokslininkai nustebę: kava apsaugo inkstus nuo pažeidimų

Daugelis žmonių savo ryto neįsivaizduoja be puodelio kvapnios kavos, kuri suteikia jėgų ir maloniai nuteikia visai dienai. Šis gėrimas išties skanus, tačiau ar žinojote, kad jis gali būti naudingas inkstams?  Moksliniai tyrimai nemeluoja Kavoje yra daug sveikatai naudingų junginių, įskaitant kofeiną, diterpenus ir chlorogeno rūgštį.
2021-07-01
REKLAMA
Kava (nuotr. Shutterstock.com) Kava (nuotr. Shutterstock.com)

Šis patarimas padės ryte pabusti energingam: išbandykite

Žmoniją galima suskirstyti į dvi kategorijas! Vieni iš anksto pabunda minkštoje ir šiltoje lovoje, paskui pamažu mėgaujasi gaivinančia kava, žiūrėdami į su jais bundančią gamtą. Kiti iššoka iš lovos paskutinę akimirką, kai liko labai mažai laiko mėgautis gaivinančia kava ir skuba pradėti darbo ar mokslo dieną.  Vienas dalykas abiem atvejais lieka nepakitęs – ryte žmonės mėgaujasi gaivinančia kava.
2021-03-17

Kavą geriate vos prabudę? Pasakė, koks laikas tam tinkamesnis

Daugelis žmonių rytais pakilę iš lovos mėgaujasi puodeliu, o kartais ir ne vienu kavos. Ar ankstyvas rytas tikrai tinkamiausias laikas šiam gėrimui? Pasirodo, ne visai. Manoma, kad geriant kavą anksti ryte vos pakilus, sumažėja jos energinis poveikis, nes streso hormono kortizolio lygis tuo metu yra didžiausias. Kortizolis yra hormonas, kuris reguliuoja medžiagų apykaitą, imuninės sistemos reakcijas ir kraujospūdį. Taip pat jis gali padidinti susikaupimą ir budrumą.
2020-05-24

Geriate kavą kas rytą? Turime jums rimtų žinių

Remiantis dabartiniais skaičiavimais, dėl klimato kaitos kavos visiems nebepakaks jau 2080-aisiais. Šis faktas paskatino suomių kavos gamintoją „Paulig“ įsipareigoti nuo šių metų pabaigos visą kavą pirkti tik iš tvarumo reikalavimus atitinkančių augintojų – sertifikuotų bei tvaraus ūkininkavimo programose dalyvaujančių ūkių. Šis gamintojas taip pat sukūrė „Blend 2080“ – kavą be kavos.
2018-05-13

Štai kas nutiks, jei į kavą įbersite druskos

Retas lietuvis neįsivaizduoja savo ryto be garuojančio kavos puodelio. Tačiau mėgaujantis įprasta kava kiekvieną rytą, neretai jos skonis išblėsta ar net atsibosta. Išbandykite kelis greitus patarimus, kurie suteiks jūsų rytiniam gėrimui naujų skonių. 1. Rinkitės sviestą vietoj pieno. Dažniausiai rytais renkame riebią ir tirštą pieno putą, o kartais net ir saldžią grietinėlę. Tačiau į kavą įdėtas nesaldinto sviesto gabalėlis, gali padėti jums atsikratyti svorio ar padidinti energijos kiekį.
2017-10-16

Kavos specialistų prognozės: kas pakeis maltą plikomą kavą?

Per 35 metus – nuo 1980 metų iki 2016 m. – kavos suvartojimas pasaulyje padvigubėjo nuo 4,9 mlrd. kg iki 9,5 mlrd. kg, tačiau dar 1990-taisiais kavos kapsulės buvo vos kelių stambių tradicinių Italijos gamintojų rankose ir turėjo ne itin didelę paklausą. Jų poreikis padidėjo 2000-taisiais, kai dėl novatoriškumo, patogumo ir skonių įvairovės kavos kapsulės ir tokios kavos virimo aparatai greitai palenkė į savo pusę kavos gurmanus. Dabar kavos kapsulės užima 15 proc.
2017-07-13

Kofeinas: mitai ir tiesa

Pastaruoju metu netyla diskusijos apie kofeiną: svarstoma, kaip jis veikia mūsų organizmą, kiek jo turėtume vartoti ir ar išvis vartoti. Apie tai galima išgirsti daugybę skirtingų nuomonių, o kartais sklando ir įvairių mitų. Dažniausius iš jų komentuoja gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė. MITAS NR.1: RYŠYS TARP KOFEINO IR DEHIDRATACIJOS Kartais pasigirsta nuomonių, jog gėrimai su kofeinu, tokie kaip kava, arbata ar kolos gėrimai gali sukelti organizmo dehidrataciją.
2012-11-05

Kavos mėgėjams įteiktas ekologiškesnio vartojimo įrankis

Maži darbai skatina didelius pokyčius. Šia išmintimi vadovaudamiesi kavos namai „Vero Cafe“ rugpjūčio pradžioje klientams pasiūlė žaismingai ir ekologiškai nuteikiančią naujieną – daugkartinio naudojimo puodelius „KeepCup“.  Idėja būti gamtai draugiškesne kompanija tapo realiais veiksmais susidūrus su iškalbinga statistika: - kasmet pasaulyje pagaminama 500 mlrd.
2012-08-21

Kava – legalus narkotikas

Daug žmonių geria kavą norėdami gauti daugiau energijos ar prabusti net neįtardami, kad jie taip nuodija save. Dauguma yra priklausomi nuo kavos arba, kitaip tariant, legalūs narkomanai. Mokslininkas Stefanas Černiskis (Stephen Cherniske) 10 metų tyrė kavos ir kofeino poveikį žmogaus organizmui ir atrado šokiruojančius rezultatus, kuriuos plačiai išdėstė savo knygoje “Kofeino sukelta depresija" (angl.
2012-03-14
Į viršų