augintinis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „augintinis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „augintinis“.

Pamatęs, ką daro svetimas vyras, kaunietis griebė telefoną: nufilmavo visiems

Į naujienų portalą „Kas vyksta Kaune” kreipėsi skaitytojas, pranešęs apie vakar Dainavos mikrorajone, netoli „Urmo”, pastebėtą agresyvų šuns šeimininką, smurtaujantį prieš savo keturkojį. Informacija apie tai sklinda ir įvairiose interneto grupėse: „Gal kas atpažinsite kaimyną? Daužė šunį. Pagrasinus, kad nufilmuosiu ir kreipsiuos į policiją, pradėjo grasinti, jog man per galvą trenks. Spėjau bebėgantį nufilmuoti.
2024-06-07

Alytuje – neįprasta gelbėjimo operacija: ant kranto stovėjęs vaikas verkė

Neįprasta ir laimingai pasibaigusi gelbėjimo operacija Alytuje. Pagalbos ranką ugniagesiams gelbėtojams teko tiesti į Dailidės ežerėlį įlūžusiam šuniui. Tiesa, ir labradorų veislės keturkojis pasirodė ne iš kelmo spirtas: atvykus gelbėtojams šuo dantyse laikė pagalį ir bandė lipti ant lūžtančio ledo.  Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.   Kartu su kitais smalsuoliais pirmadienio pavakarę alytiškis Žygimantas nuo kranto stebėjo neįprastą gelbėjimo operaciją.

Mirus gerbiamai Lietuvos gydytojai kreipiasi į visus: turi jautrų prašymą

Viekšnių bendruomenė socialiniuose tinkluose pasidalino jautriu prašymu – mirus krašto šviesuolei, visuomenininkei, nusipelniusiai gydytojai Aušrelei Jadvygai Gurauskaitei, bendruomenė ieško namų be šeimininkės likusiam šuniui. Socialiniuose tinkluose aktyviai dalinamasi skelbimu, kad mirus šeimininkei šuniui ieškomi nauji namai. Kreipėsi į visus Feisbuke rašoma, kad, nepavykus surasti namų, bus ieškoma vietos prieglaudose, tačiau tikimasi rasti mylinčius šeimininkus.
2024-01-29

Sukrečianti kalytės gelbėjimo istorija: „Maldavom, kad nieko nedarytų“

Savanorė, veterinarinės medicinos studentė Ugnė Meilutė gyvena įtemptu ritmu. Alytiškė savo namuose laiko gležną būtybę – kalytę Belą, kuriai šiuo metu reikalinga intensyvi priežiūra. Prieš pat Naujuosius metus šunelis buvo ištrauktas iš mirties nagų.  Siekdama perspėti kitus gyvūnų mylėtojus ir atitinkamas institucijas, Ugnė naujienų portalui tv3.lt papasakojo skaudžią kalytės Belos istoriją.

Dominykas Vaitiekūnas išgyvena skaudžią netektį

Aktorius ir dainininkas Dominykas Vaitiekūnas pasidalijo liūdna žinia. Mirė jam itin brangus šeimos narys – šuo Nikolajus. Įrašu apie Nikojalaus mirtį Dominykas Vaitiekūnas pasidalijo socialiniuose tinkluose. Juo sutiko pasidalinti su naujienų portalu tv3.lt. „NIKOLAJUS RUDUO RUGSĖJIS 2014-2023 Metų galas man ant šventinio stalo paserviravo ir pasiūlė kiek giliau apmąstyti tris savokas: (NE)PRISIRIŠTI, PALEISTI IR ILGĖTIS.
140 2024-01-16

„TV pagalbos“ veterinaras Paulius Morkūnas siunčia žinią: tai būtina žinoti žiemą

Žiema yra ne tik žavinga, bet ji taip pat gali kelti grėsmę namų augintiniams. Šaltas oras, gausus sniegas, šaligatviuose barstoma druska ir šalti vėjai gali sukelti įvairias problemas naminiam gyvūnėliui. Augintinių peršalimas ir kitos žiemos metu atsirandančios problemos tampa aktualios šiuo metų laiku, kai reikia ypatingo dėmesio ir rūpesčio, kad būtų užtikrinta jų gerovė ir saugumas.
2023-12-04

Gal matėte šį šunį? Šeimininkai siūlo triženklį atlygį

Kauno rajone pasiklydo stafordšyro terjero mišrūnas. Šuns šeimininkai prašo pagalbos ir siūlo 500 eurų atlygį. „Lapkričio 11-osios naktį, Kauno rajone, Domeikavoje, dingo stafordšyro mišrūnas, vardu Džimas. Šuo čipuotas ir kastruotas. Žmonėms neagresyvus. Šuo turintis autoimuninę ligą, reikalingi specifiniai vaistai, specialus maistas. LABAI PRAŠAU PADĖTI SUGRĮŽTI NAMO. Tel: +37068306028“, – skambučiu į „Kas vyksta Kaune“ su pagalbos prašymu kreipėsi moteris.
2023-11-15

Mirė seniausias šuo pasaulyje: štai, kaip jis atrodė

Pirmadienį pasaulį apskriejo liūdna žinia – Portugalijoje mirė 31 metų šuo, kuris buvo laikomas seniausiu šunimi pasaulyje. Praėjusį savaitgalį veterinarijos klinikoje nugaišo sarginis šuo, vardu Bobis, „The Associated Press“ sakė Leonelis Costa. Bobis gyveno ūkyje Portugalijos provincijoje, nedideliame Konkeiroso kaime kartu su L. Costa ir keturiomis katėmis. Šunelis gimė 1992 m. gegužės 11 d., kai jo šeimininkui buvo vos aštuoneri, rašo apnews.com.
2023-11-02

Skandalingą aktoriaus Ivanausko elgesį pasmerkė gyvūnų gynėjai: tai bus pamoka visiems

Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacija, geriau žinoma kaip GATO prakalbo apie aktoriaus Gyčio Ivanausko žiaurų poelgį, kai jis, pririšęs prie pavadžio šunį, suko ratu. Organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė sako, kad pranešimų apie panašias situacijas gauna neretai, bet šiuo atveju labiausiai šokiruoja suaugusio, negana to, viešo asmens nesupratimas, kaip reikia elgtis su gyvūnu. Anot B. Kymantaitės, su gyvūnais žiauriai elgiasi ir nevieši, ir žinomi asmenys.

„DiArchy“ magė Diana Gaičiūnaitė išgyvena skaudžią netektį: „Negaliu užpildyti didžiulės tuštumos savo sieloje“

Magijos teatro „DiArchy“ magė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė neteko mylimo augintinio – keturkojo Bondo. Nepaisant to, kad šuo mirė prieš du mėnesius, tačiau skausmą jaučia dar iki dabar. Diana Gaičiūnaitė-Dirmė feisbuke pasidalijo jautriu įrašu apie netektį, kuriuo pasidalijo ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais. „Prieš vienuolika metų įsigijome šuniuką. Vardu Bondas. Black Bondas. Kai parsivežėme jį namo, supratau, kad mažutis su charakteriu.
2023-09-20
REKLAMA
REKLAMA

Svajojate įsigyti šunį arba katę? Štai, ką būtina žinoti

Nusprendus priimti naują augintinį į savo gyvenimą, atsiranda ne tik šilumos bei džiaugsmo momentų, bet ir didelis atsakomybės krūvis. Tai sprendimas, kuris turėtų būti gerai apgalvotas ir paremtas žiniomis, kad būtų užtikrintas sėkmingas ir laimingas bendras gyvenimas kartu su naujuoju draugu. Apie tai, ką reikėtų žinoti norint į savo namus priimti keturkojį draugą pasakoja gyvūnų priežiūros specialistė, savanorė Ugnė Yuna.
2023-09-15

Kraupus vaizdas pajūryje: kol vienas šuo ėdė supelijusį maistą, šalia gulėjo negyvas jo draugas

Pajūryje žiauraus elgesio su gyvūnais atvejis. Pro vienkiemį važiavę žmonės pastebėjo kraupų vaizdą – vienas grandine pririštas šuo ėdė pelėsiais pasidengusį maistą, kitas su visa grandine jau gulėjo nebegyvas. Keturkojų šeimininkė į iškviestų policininkų alkotesterį pūstelėjo pusantros promilės ir net nesuvokė, apie kokius šunis pareigūnai jai kalba.  Neabejingų žmonių iškviesti gyvūnų globėjai iš organizacijos „Būk mano draugas“, atvykę į vienkiemį už Priekulės, išvydo kraupų vaizdą.

Pamačiusi, ką daro tautietis, panevėžietė pakraupo: „Iš kur tiek žiaurumo?“

Antradienio rytą panevėžietė Rima (tikras vardas redakcijai žinomas) pastebėjo, kad Molainiuose, prie netoli esančio tvenkinio iš raudono „BMW“ markės automobilio žmogus pro duris išmetė šuniuką ir greitai nuvažiavo. „Šuo bėgo iš paskos, link parduotuvės „Depo“ arba aplinkkelio pusės. Šuniukas buvo nedidelis, ilgo plauko, baltos ar kreminės spalvos. Gaila, kad nespėjau nufotografuoti automobilio“, – naujienų portalui JP pasakojo Rima.
2023-08-09

„Lietuvos talentų“ dalyvis prašo pagalbos: ieško per avariją dingusios augintinės

„Lietuvos talentų“ dalyvis ir grupės „Black Biceps“ narys Bernardas Želichovskis liepos 17-ąją į lietuvius kreipėsi su pagalbos prašymu padėti surasti dingusią augintinę. Anot vyro, pudelis vardu Bonė dingo įvykus autoavarijai, į kurią pateko jo pusseserė. Socialiniuose tinkluose vyras paskelbė įrašą su pagalbos prašymu, juo pasidalijo keliose grupėse. „Sveiki, prašau visų pagalbos. Liepos 16 d. apie 19:40 val. šalia posūkio į Gegliškes (Vilniaus raj.
370
2023-07-18

Pora dukros kambaryje įrengė kamerą: pamatę, ką ji užfiksavo, pravirko

Pora iš Belgijos pastebėjo, kad jų vienerių metukų dukra daug verkia, kai miega su jais, tačiau būna labai rami, kai miega kitame kambaryje su jų šunimi. Norėdami suprasti, kodėl tai vyksta, jie įrengė kameras – tai, ką pamatė, pravirkdė.  Tėvai leido Amy dažniau miegoti kitame kambaryje, turėjo mažiau bemiegių naktį, be to, pasitikėjo savo šunimi, nes šis visada labai mylėjo dukrą, rašo tips-and-tricks.co.
2023-06-24

Maudynių ir poilsio grėsmės su augintiniu: retas apie tai pagalvoja

Vasara – šeimininkų ir jų augintinių pramogų metas. Maudynės, žaidimai smėlyje ir kitos linksmybės – neatsiejami nuo šiltojo sezono, tačiau verta prisiminti, jog gamtoje laukia ne tik smagus poilsis, bet ir tam tikros grėsmės. Kaip teigia KIKA komunikacijos projektų vadovė Karolina Tuminauskaitė, maudynės karštą dieną – puikus būdas atsigaivinti, tačiau vietą, į kurią vyksite, rinktis reikia atsakingai, o grįžus namo būtina tinkamai pasirūpinti augintinio higiena.
2023-06-14

Gyvūnų priežiūra vasarą: priminė, kada pastebėjus augintinio negalavimus būtina kreiptis į specialistus

Erkių sukeltos ligos, perkaitimas saulėje, įvairios traumos, vėmimas ar viduriavimas – problemos, su kuriomis ne retai augintiniai susiduria vasarą. Todėl šylant orams veterinarijos specialistai primena svarbiausius gyvūno priežiūros karštuoju sezono metu principus ir dalinasi patarimais, kurie padės šeimininkams atpažinti pirmuosius dažniausiai pasitaikančių negalavimų simptomus, laiku kreiptis į specialistus ir neišleisti daugybės pinigų.
2023-06-13

Vis apkabinate savo šunį? Veterinaras įspėja – gali baigtis liūdnai

Kad ir kaip norisi stipriai apkabinti savo šunį, veterinaras įspėjo, kad tai gali būti ne pati išmintingiausia mintis ir paragino augintinių savininkus rasti tinkamesnį būdą parodyti meilę jiems. Nors daugelis žmonių apkabinimą vertina kaip meilės ir prieraišumo gestą, todėl natūraliai norės tai parodyti savo augintiniui, tačiau nereikėtų manyti, kad šuo jausis taip pat, rašo mirror.co.uk.
2023-06-05

Vaikas prašo augintinio? Specialistė patarė, ką būtina apgalvoti

Tikriausiai visi tėvai bent kartą yra sulaukę prašymo iš vaikų pasiimti į namus augintinį. Nors dažniausiai yra prašoma šuniuko arba kačiuko, kartais vaikai tampa išradingesni ir nori namuose auginti papūgą, žiurkėną ar kitokį gyvūnėlį. Specialistai perspėja, kad nepaisant gyvūno tipo ar dydžio – labai svarbu sprendimą priimti naują šeimos narį gerai apgalvoti ir tinkamai tam pasiruošti. Pagalvokite prieš įsigydami Gyvūno įsigyjimas ar pasiėmimas iš prieglaudos neturėtų būti spontaniškas.
2023-05-30

Atostogos su augintiniu – nemenkas iššūkis: kaip tinkamai joms pasiruošti?

Šylant orams, gyvūnų mylėtojai vis dažniau su savo keturkojais draugais išsiruošia į trumpalaikes išvykas ar ilgesnes keliones. Tai pastebi ir paslaugų teikėjai, todėl vis daugiau viešbučių, maitinimo įstaigų tampa draugiškomis augintiniams. Visgi kelionė su šunimi ar kate gali būti nemenkas iššūkis tiek gyvūnui, tiek šeimininkui, tačiau nesklandumų pavyks išvengti, jei tinkamai jai pasiruošite.
2023-05-25

Kaip pasiruošti vizitui į veterinarijos kliniką: paprasti, bet svarbūs patarimai

Artėjant vasarai, aktyvių pramogų ir kelionių sezonui, svarbu pasirūpinti augintinio sveikata. Tam reikėtų apsilankyti veterinarijos klinikoje, tačiau neretai gyvūnai patiria stresą, keliaudami į nepažįstamą vietą, o šeimininkai jaudinasi, kaip augintinį paveiks kelionė, nauja aplinka, kitų gyvūnų draugija, nepažįstami kvapai, jau nekalbant apie atliekamus tyrimus.
2023-05-25

Šiukštu neduokite to savo šuniui: gali baigtis liūdnai

Mokslininkai perspėja, kad šunų savininkai gali kelti pavojų savo augintinių sveikatai, jei reguliariai juos maitins tam tikros rūšies žalia mėsa.  Kembridžo universiteto atlikti bandymai atskleidė, kad Jungtinėje Karalystėje parduodamuose šunims skirtuose ėdaluose yra pavojingai didelis švino kiekis, manoma, kad tai gali būti aktualu ir kitose šalyse.
2023-05-18

Nesuvokiamas žmonių elgesys: upėje plūduriavusiame maiše – gyvūno gaišena

Vilniaus rajone upelyje rasta gyvūno gaišena. Kaip pranešė policija, sekmadienio vakarą, apie 20 val., Rudaminos seniūnijoje, Lokių kaime, upelyje, pastebėtas plūduriuojantis maišas. Jame buvo negyvo keturkojo gyvūno gaišena. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Pamačius, kaip šuo atrodo po kirpyklos, šeimininkę ištiko šokas: „Neturiu žodžių“

Šuns šeimininko laukė šiokia tokia staigmena, kai pasiėmė savo „nuostabųjį“ labradudlį iš kirpėjos ir jis atrodė kaip visiškai kitas šuo. Įprastai šie šunys turi daug plaukų, tad nuskutus šuns kailį jis atrodė perpus mažesnis nei anksčiau. Pasak šuns šeimininko Bruce‘o Super‘o, kuris turi daugybę „TikTok“ sekėjų, tai buvo pirmasis kartas, kai šunį vežė pas kirpėją, rašo mirror.co.uk.
2023-04-20

To iš krepšinio aikštelėje pasirodžiusio šuns nesitikėjo niekas – gamtos šauksmui neatsispyrė

Kai gamta šaukia, sunku jai atsispirti, nesvarbu, ar tu esi žmogus, ar šuo. Būtent pastarasis ir neatsispyrė gamtos šauksmui visų krepšinio sirgalių akivaizdoje. Vasario 28-ąją Luisvilio universiteto rungtynėse Kentukyje, JAV, ilgosios pertraukos metu pasirodymą atlikęs šuo neatlaikė ir pasituštino krepšinio aikštelėje. Anot vietos žiniasklaidos, šuo ilgosios pertraukos metu atliko pasirodymą su skraidančia lėkšte.
2023-03-03

Viešojoje erdvėje – pagalbos prašymai rasti naujametę naktį pabėgusius šunis: veterinarai turi blogų žinių

Išaušus Naujiesiems, viešoji erdvė mirgėte marga nuo pagalbos prašymų rasti naujametę naktį fejerverkų išgąsdintus, pabėgusius šunis. Vieni žmonės skelbia radę vieną ar kitą keturkojį, kiti maldauja ir prašo pagalbos surasti savo augintinį. Fejerverkų sproginėjimų išsigandę šunys, anot veterinarijos specialistų, gali klaidžioti mažiausiai dar kelias savaites, nes iš streso šuo gali bėgti nė neatsisukdamas net iki penkiasdešimties kilometrų.
Aktualijos 2023-01-03

Moteris 3 mėnesius nevalė savo automobilio: sužinoję priežastį žmonės nesulaiko ašarų

Sielvartaujanti moteris, pasidalijusi sukrečiančia priežastimi, kodėl jau 10 savaičių netvarkė savo purvino automobilio, internete suvirpino ne vieną širdį, sužinoję, kodėl ji nevalo automobilio, žmonės negalėjo sulaikyti ašarų. „TikTok“ naudotoja, pasivadinusi Nat, paaiškino, kad šią užduotį atidėlioja, taip siekdama išsaugoti savo mirusio mylimo šuns Gunnerio atminimą, nes automobilio vidus vis dar kvepia juo, rašo mirror.co.uk. Vaizdo įraše, kuris surinko 6,6 mln.
2023-01-02

Žiauriai su gyvūnu pasielgę asmenys tam tikrą laiką negalės jų laikyti

Žiauriai su gyvūnu pasielgę asmenys tam tikrą laiką negalės jų laikyti, šią savaitę priėmęs tokius Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus nustatė Seimas. Pataisų iniciatorė, Laisvės frakcijos atstovė Ieva Pakarklytė sako, kad pakeitimais norima užkirsti kelią situacijoms, kai gyvūną suluošinęs ar net nužudęs asmuo kitą dieną be jokių apribojimų gali įsigyti kitą.
Aktualijos 2022-12-24

Pamatęs, ką lauke išdarinėja augintinis, griebė kamerą: „Pagauk, bičiuli“

Pirmą kartą gyvenime pamatyti sniegą – įsimintinas įvykis, nesvarbu, ar tu žmogus, katinas ar šuo. Būtent vieno šunelio reakciją į pirmąjį sniegą ir nufilmavo jo šeimininkas ir vaizdo įrašu pasidalijo socialiniuose tinkluose. Jungtinės Karalystės Daramo miesto gyventojas nufilmavo, kaip jo šuo Barley pirmą kartą išvydo sniegą. Pamatęs, kaip jo augintinis reaguoja į snaiges, šeimininkas griebė kamerą.
2022-12-20

Kuo skubiau prašo nedovanoti 1 dovanos Kalėdoms: nedarykite klaidos

Kalėdos – dovanojimo metas, tačiau kartais dovana tampa ne tik širdžiai malonios smulkmenos, bet ir gyvi augintiniai. Deja, dalies jų likimai būna tragiški vien todėl, kad dovanojant gyvūną neapgalvojami svarbiausi dalykai. Džiunglių žmogumi prisistatantis Gerardas Paškevičius ragina atsisakyti gyvūnų dovanojimo, nes, taip sutampa, jog po šventinio laikotarpio gyvūnų prieglaudos tampa sausakimšos, o kai kurie augintiniai tiesiog išmetami, jais atsikratoma kitais, nehumaniškais, būdais.
2022-12-18

Įspėja jokiu būdu skubotai nepirkti 1 dovanos: prieš tai gerai pagalvokite

Dovanojamos katės ir šunys daug dažniau patenka į prieglaudą, kadangi dovanos gavėjas  nedalyvauja augintinio pasirinkimo procese, gauta dovana yra jam primesta ir neatitinka gyvenimo būdo, finansinių galimybių, gal jis net neturi noro rūpintis keturkoju. Nepatikusį megztinį, nenaudingą suvenyrą ar dar vieną puodelį pakankamai lengva grąžinti, padovanoti iš naujo arba numesti į palėpę ir pamiršti.
2022-12-14

Ar matote nuotraukoje šunį? Tai padaryti pavyksta akyliausiems

Vaizdo įraše esanti optinė iliuzija internete sukėlė socialinių tinklų vartotojų aistras. Teigiama, kad jame galima pastebėti puikiai užsimaskavusį šunį, tačiau vartotojai tikina, kad to padaryti jiems niekaip nepavyksta. Vaizdo įraše pastebėti pasislėpusį šunį pavyksta ne bet kam. Tačiau, jeigu pažvelgę iš pirmo žvilgsnio jį pastebite – šaunu! Turite puikų ir akylą žvilgsnį.
2022-11-21

Fejerverkų sprogdinimas baigėsi tragedija: teko užmigdyti šunį

Šeima teigia, kad jų mylimą šunį „mirtinai išgąsdino“ fejerverkai, sproginėję per Laužų nakties šventę. Šuo taip išsigando, kad patyrė vidinį kraujavimą ir jį teko užmigdyti. Praėjusį savaitgalį iš prieglaudos paimtas dvylikametis šuo Deris buvo užmigdytas po to, kai šeimininkai rado jį „besivartantį“ ant grindų. Sarah ir Markas Frostai sako, kad kaimynų šaudomi fejerverkai taip išgąsdino šunį, kad šiam prasidėjo vidinis kraujavimas.
2022-11-14

Jessicos Shy šeimoje atsirado naujas narys: „Aš pilnai išlaikau savo Senį“

Jessica Shy – viena garsiausia pastarųjų metų Lietuvos atlikėja, tačiau realybėje ji paprasta mergina, kuri mėgsta laiką leisti artimųjų rate, o dar ne taip seniai įsigijo ir augintinį, su kuriuo ji žiūrovus supažindino TV3 laidoje „Gero vakaro šou“. Jessicos šuns veislė – airių terjeras, tad net ir būdamas labai jaunas, šuo atrodo išmintingas, gana senyvo amžiaus. Tai dainininkę įkvėpė savo augintiniui duoti vardą – Senis. „Aš jį pamačiau ir iš karto pagalvojau – Senis.
2022-11-09

Ašarų nesulaiko ir stipriausi: šeimininkų paliktas šuo nesitraukė iš vietos

Amerikietė moteris pastebėjo vienišą, keistai iš vienos vietos nejudanti šunį. Teigiama, kad šuniukas ilgas dienas laukė būtent toje vietoje, kurioje jį paskutinį kartą paliko jo šeimininkai, kadangi jis tikėjosi, kad jie sugrįš. Laimei, jo gelbėtoja Suzette Hall suteikė šuniui antrą galimybę gyventi. Nors daugumai žmonių prireikia nemažai laiko, kad šie užsitarnautų kito žmogaus pasitikėjimą, draugystę, tačiau „tikrieji žmonių draugai“ – šunys – pasitikėjimą iš karto patiki savo šeimininkams.
2022-10-28

Šunų ir kačių dantų priežiūra: norint išvengti pasekmių, dantis reikia valyti kasdien

Visi žinome, kad dantimis reikia rūpintis ir juos valyti kasdien. Tačiau ar kada susimąstėte, jog lygiai tokios pat rūpestingos priežiūros reikalauja ir keturkojų augintinių burnos ertmė? Apnašos, nemalonus kvapas, ankstyvas dantų šalinimas ir netgi nepakeliamas skausmas – viso to galima išvengti tinkamai pasirūpinus keturkojų burnos higiena, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2022-09-01

Markle ir princo Hario augintinio vardas prajuokino: nepagalvojo apie reikšmę

Teigiama, kad Meghan Markle ir princas Harry savo augintiniui išrinko prieštaringai vertinamą vardą. Anot kai kurių valstybių gyventojų, jis – nepadorus. Dažnai rinkdami augintiniui vardą galvojame, kaip jis skambės, kuomet viešumoje teks jį pašaukti. Kitų žmonių akivaizdoje nemandagūs ar netgi kvaili augintinių, pavyzdžiui, šunų vardai gali skambėti nemandagiai.
2022-07-28

Nufilmavo pirmąją šuns pažintį su jūra: tokios reakcijos šeimininkai nesitikėjo

Lietuvė Violeta socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Mūsų augintiniai“ pasidalino vasarišku šypseną keliančiu savo keturkojo poelgiu. Amerikiečių bulio kalytę vardu Enigma auginanti moteris pasakoja, kad įsigijusi naują augintinį nė nesitikėjo, kad jam taip patiks maudytis vandens telkiniuose. Šią vasarą pirmą kartą su savo augintiniu atvažiavusi prie Baltijos jūros Šventojoje moteris nesitikėjo, kad jos šuo nieko nelaukdamas šoks į banguotą jūrą.
2022-07-22

Nufilmavo neeilinę ožio ir viščiuko draugystę: ūkininkas paaiškino, ką tai galėjo reikšti

Viename Jungtinės Karalystės ūkyje, esančiame šalies pietuose, nufilmuotas mielas vaizdelis, kuriame užfiksuota neeilinė viščiuko ir prieš keletą dienų gimusio ožiuko draugystė. Socialiniame tinkle „Instagram“ ūkio vadovo Chriso Franklino įkeltame vaizdo įraše matyti, kaip juodos spalvos viščiukas ramiai tupi ant ožiuko galvos ir nė neketina niekur trauktis. Dar ramiau į visą situaciją reagavo ožiukas, vardu Vanagas.
2022-07-21

Pažintis su neįprastu Kauno riedlentininku – karališkos veislės Kobis moka dar ir šokti bei tvarkytis

Neįprastas Kauno riedlentininkas. Jis keturkojis. Tai korgių veislės šuniukas Kobis. Per pusmetį sumanus augintinis jau išmoko apie pusšimtį įvairiausių komandų – moka šokti, tvarkytis, bet labai nemėgsta eiti miegoti. Riedlente Kobis skrieja parko takeliais Kaune. Šis keturkojis riedlentininkas net tik užkariauja socialinius tinklus, turi net savo instagramą, bet susižeria ir kauniečių simpatijas.
Aktualijos 2022-07-17

Tautvydas Sabonis išgyvena netektį: iškeliavo mylimas augintinis

Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo narys Tautvydas Sabonis išgyvena keturkojo netektį. Socialiniuose tinkluose vyras pasidalijo įrašu, kuriame atsisveikino su augintiniu. „Miegok ramiai, mano mažyli. Tu buvai geriausias dalykas, kuris mums nutiko. Niekada nemaniau, kad toks mažas šuo gali turėti tiek daug gyvybingumo, džiaugsmo bei tokį charakterį. Visada tave mylėsime“, – po keturkojo nuotraukomis rašė T.Sabonis.
435 2022-07-06

Egzotika kainuoja: brangiausias delno dydžio gyvūnas Lietuvoje už 2 tūkst. eurų

Lietuvoje vis daugėja žmonių, kurie domisi sparčiai populiarėjančiais egzotiniais gyvūnais – nykštukinėmis voverinėmis skraiduolėmis (ang. Sugar Glider). Paprastai klasikinės spalvos skraiduolės kaina prasideda nuo 250 eurų, tačiau neretai už įdomesnių spalvų augintinius žmonės yra pasirengę pakloti virš 1 ar net 2 tūkst. eurų. Nykštukinė voverinė skraiduolė – tai vos 120–140 g sveriantis gyvūnėlis, kilęs iš Australijos ir Naujosios Zelandijos.
2022-06-26

Šuns troškimas atsigaivinti prajuokino internautus – problemų nesukėlė net smarki srovė

Temperatūros stulpeliui kylant vis aukščiau ir aukščiau, keturkojai ieškosi saugaus prieglobsčio nuo saulės kaitros. Daugelis nežino, kad šilumos smūgis gali tapti sunkių ir mirtinų ligų priežastimi, o atgaivinti gyvūnus tvyrant karščiams galima tikrai ne vienu būdu. Jungtinėse Amerikos Valstijose termometrų stulpeliams Viskonsino valstijoje perkopus 31 laipsnį karščio, vietos gyventoja Michelle Corbett nutarė savo augintinį atgaivinti šalto vandens srove.
2022-06-20

Šuns tipenimas pirštų galais prajuokino internautus – siekė patekti į šeimininkės lovą

Ne visi keturkojų šeimininkai mėgsta, kai jų mylimas augintinis lipa į lovą ar miega kartu su šeimininku. Ketverių metų bulterjerę Tifą auginanti lietuvė Eva socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Mūsų augintiniai“ pasidalino vaizdo įrašu, kuris prajuokino šimtus internautų. Jame matyti, kaip šuo iš pat ankstaus ryto patenka į šeimininkės miegamąjį ir iš lėto sėlina lovos link.
2022-06-19

Biglio reakcija iškalbingesnė už tūkstantį žodžių – lietuvio namus „papuošė“ kaip tikras dizaineris

Kiekvienas žmogus prieš įsigydamas augintinį turėtų gerai pagalvoti, kaip apsaugoti savo namus nuo aštrių šių gyvūnų dantų ir nagų. Nors dauguma šunų baldus ir kitus daiktus niokoja labiau jauname amžiuje, pasitaiko atvejų, kad šio įpročio keturkojis dėl patiriamo streso ir kitų aplinkybių neatsikrato niekada.
2022-06-18

Būna ir taip: pareigūnams teko iš parduotuvės varyti iš jos išeiti atsisakantį šunį

Floridos valstijoje, Breidentone, pareigūnai gavo neeilinį iškvietimą. Į juos kreipėsi parduotuvės darbuotojai prašydami pagalbos iš jos iškrapštyti iš ten vis neišeinantį didžiulį šunį. 62 kilogramų svorio šou vardu Bentley prasiveržė pro duris ir įėjo į parduotuvę, o joje praleido kelias valandas vaikščiodamas aplink ir viską tyrinėdamas. Laimė, nors ir didelis, bet Bentley buvo labai draugiškas ir nekėlė jokio pavojaus.
2022-06-10

Paviešino kuriozinį įrašą: šuns šeimininkas pakliuvo į labai nepavydėtiną situaciją

Policijos pareigūnams įvairiose situacijose gelbstintys tarnybiniai šunys yra ne tik labai protingi, tačiau ir pasižymi didele fizine jėga bei ištverme. Tuo, jog tarnybiniai šunys yra be galo stiprūs, galėjo įsitikinti ir visi Misisipės valstijos gyventojai.   Paskagulos miesto policijos nuovada socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas kuriozinis tarnybinio šuns susidūrimas su savo šeimininku.
2022-06-03

Lietuvoje jau paženklintas kas 4 augintinis: atskleidė ar baus vėluojančius tai padaryti

Pasibaigus naminių gyvūnų ženklinimo terminui, Lietuvoje paženklinta ir užregistruoti 287 762 augintinių, antradienį pranešė Žemės ūkio ministerija. Pasak ministerijos, iki gegužės 1-osios paženklinta daugiau nei 94 tūkst. kačių, beveik 200 tūkst. šunų ir daugiau nei 400 šeškų. Registruota ir per 300 iš Ukrainos įvežtų gyvūnų.

Dubajuje įkurta desertinė šunims: gimtadienio tortas augintiniui čia kainuoja 55 dolerius

Keliauti į kavines mums įprasta, o štai šuneliai dažniausiai maistu mėgaujasi tik namuose. Tad Dubajuje gyvenanti moteris sugalvojo keturkojams įkurti desertinę, kur jie gali pasmaguriauti patiekalais, kurie atrodo kaip keksiukai ir pyragėliai. Nekantriai vizgindami uodegas ir liežuvėlius iškišę šuneliai akimis jau seka artėjančius skanėstus – specialiai jiems sukurtus desertus.
2022-04-29
REKLAMA
Erkės (nuotr. Shutterstock.com) Erkės (nuotr. Shutterstock.com)

Erkių sezonas jau čia: papasakojo, kaip apsaugoti augintinius

Orams šylant ir gamtai bundant prabunda maži, tačiau pavojingi gyviai – erkės. Šie, vos įžiūrimi padarėliai, kelia pavojų ne tik žmonėms, bet ir ištikimiesiems žmonių draugams – keturkojams augintiniams. Plačiau apie erkių sukeliamas ligas ir kaip nuo jų apsisaugoti pasakoja „8 drambliai” veterinarijos klinikų gydytojas- Augustas Janulevičius.
2022-04-25
Į viršų