Apie sėkmingai pasibaigusią paiešką socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė Šiaulių apskrities policija.
83-ejų senolė išėjusi grybauti pasiklydo – policija siunčia žinią
Nuo pasiklydimo miške neapsaugotas nė vienas – tankiai augantys medžiai gali suklaidinti taip, kad galime nė nebesuprasti, kurioje vietoje esame.
Vis tik prie šios istorijos sėkmės prisidėjo vienas svarbus faktorius: senolė su savimi turėjo įkrautą telefoną ir apie tai, kad yra pasiklydusi, telefonu pranešė pažįstamai moteriai.
Tad visiems, besiruošiantiems traukti į miškus ieškoti gamtos gėrybių, policija turi patarimą – visada su savimi turėkite įkrautą telefoną, nes jis gali tapti išsigelbėjimu.
„Trys ekipažai, kuriuose pareigūnai su dviem tarnybiniais šunimis ir policijos rėmėjas, daugiau nei 3 val. vakar vakare netoli Rėkyvos ieškojo pasiklydusios 83 metų senolės.
Kad pasiklydo, močiutė pranešė paskambinusi pažįstamai moteriai, kuri informaciją perdavė policijai ir nuolat bendravo su paklydėle.
Nustatyti jos buvimo vietą nebuvo lengva, nes senutė nesutiko skambinti 112. Pareigūnai prie miško įjungė sirenas, jas moteris išgirdo ir pagal tai numatant preliminarią jos buvimo vietą, tarnybiniai šunys moterį surado.
Ši buvo sukandžiota vabzdžių, be jėgų, silpna ir pavargusi. Išnešus moterį iš miško ji perduota medikams.
Paieška buvo sėkminga, nes moteris su savimi turėjo pilnai įkrautą mobilųjį telefoną ir nors pati pagalbos telefonu neskambino, su ja galima buvo nuolat bendrauti, o tai labai padėjo paieškai.
Patarimas – jei eisite grybauti – būtinai turėkite įkrautą telefoną!“ – rašė Šiaulių apskrities policija.
Daugiau informacijos apie šią paiešką socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Šiaulių maltiečiai. Jie paviešino ir vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip pareigūnai iš miško išveda išsekusią senolę.
Kaip pranešta, globotinė pasiklydo Lingailių miške ir paskambinusi telefonu negalėjo nupasakoti nieko apie savo buvimo vietą, kas galėtų padėti ją greičiau surasti.
„Grybavimo ir žmonių paieškos miške sezoną skelbiame atidarytu....
Šiandieną, gavus globotinės skambutį turėjome reaguoti žaibiškai. Močiutė (83 m.) nebegalėjo pati išeiti iš miško, nesugebėjo paskambinti bendruoju pagalbos numeriu ir pati išsikviesti pagalbos.
Blogiausia, kad žmogus visiškai nesugebėjo paaiškinti bent orientacinės savo lokacijos vietos. Pokalbio metu jautėsi nuovargis, neviltis, išgąstis ir baimė...
Antradienio vakarą, Lingailių miške paiešką vykdė trys Šiaulių Policijos Bendruomenės Pareigūnai ekipažai, Šiaulių miesto ir rajono Policijos rėmėjai. Į pagalbą pasitelkti du kinologų keturkojai.
Močiutę suradome, perdavėme medikams.
Koks šios istorijos moralas? Neiti į mišką vienam, neišleisti vyresnio amžiaus žmonių net ir į pažįstamą mišką vienų.
Šį kartą asmenį radome po 3,5 valandos trukusių paieškų. Kito karto labai nuoširdžai norėtume, kad nebūtų... Dėkojame Šiaulių apskrities policija už profesionalų pareigūnų darbą ir Šiaulių GMP Greitosios medicinos pagalbos tarnyba paramedikams“, – rašė Šiaulių maltiečiai.
Visą vaizdo įrašą galite peržiūrėti paspaudę čia.
Svarbiausi patarimai einantiems grybauti
Anksčiau svarbiausiais patarimais, ką būtina žinoti grybautojams, savo svetainėje dalijosi Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Anksčiau išplatintame pranešime pareigūnai ragino visus grybautojus einant į miškus pasiimti su savimi gerai įkrautą mobiliojo ryšio telefoną, kad ištikus nelaimei, pasiklydus ar sunegalavus, turėtumėte galimybę juo pasinaudoti ir išsikviesti pagalbą.
Atminkite, kad mobilusis telefonas palengvintų paieškos darbus policijos pareigūnams. Taip pat su savimi galima turėti ir pačias primityviausias priemones – švilpuką, prožektorių.
Svarbu prisiminti, kad automobiliuose visi turime ryškias, šviesą atspindinčias liemenes, kurias galima pasiimti einant į mišką. Ryškios spalvos drabužiai išsiskiria iš aplinkos ir yra nesunkiai pastebimi žvalgant iš oro.
Jei grybauti keliaujate vienas, artimiesiems ar kaimynams būtinai praneškite, į kokį mišką einate. Informuokite ir apie planuojamą grybavimo trukmę. Pastebėjus, kad šeimos narys ar kaimynas jau kurį laiką nepareina iš miško apie tai praneškite policijai.
Jei pasiklydote miške, nelaukite nakties ir pagalbos kreipkitės nedelsdami. Pasiklydę būkite kuo atviresnėje vietovėje, o išgirdę netoliese skrendantį sraigtasparnį, žinokite, kad jis ieško Jūsų!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Įsidedu duonos,vamdens,degtukų,dar nedidelį peiluką,su davim pasiimu savo laikiuką šunelį ir pirmyn.Dar prisikarpau ryškios spavos juostelių. Jeigu nieinu toliau,tai ant medžių užrišu po juostelę,o einant namo tuo pačiu taku juosteles nuimu.Miške galiu būti visą dieną vakaro
Man tai atgaiva ir sveikata,o ne dėl tų grybų ar uogų einu į mišką.