REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lengvasis kultūrizmas – puiki sveikatingumo ir gražios figūros formavimo priemonė. Tačiau neteisingas elgesys sporto salėje gali sugadinti treniruotę. Į Balsas.lt skaitytojų klausimus atsako kūno rengimo (angl. fitness) ir aerobikos instruktorė Svetlana Jankevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

– Stepo – aerobikos užsiėmimo metu man labai norisi gerti. Aš skaičiau, kad be vandens galima greičiau sulieknėti. Ar tai tiesa?

REKLAMA

– Per treniruotes jūs netenkate vandens, toks „svorio metimas“ – ne kas kita, kaip organizmo skysčių praradimas. Fizinio aktyvumo metu gerti vandenį yra gyvybiškai svarbu. Kodėl? Ogi todėl, kad į krūvį organizmas reaguoja išskirdamas šilumą. Padidėja prakaito išsiskyrimas, kūnas atvėsta. Krūvio metu kraujas aprūpina dirbančius raumenis deguonimi, taip pat ir odą. Jei yra drėgmės deficitas prasideda „lenktynės“ dėl kraujo tarp odos ir aktyvių raumenų. Dėl to širdis ir kraujagyslės dirba įtemptu režimu, o tai neigiamai veikia raumenų darbą. Galop padidėja pulsas, kyla kūno temperatūra. Natūralu, kad darbingumas mažėja ir treniruotė tampa panaši į katorgą. Jei kūno temperatūra kyla, gali prasidėti traukuliai, bendras perkaitimas ir galų gale ištikti šilumos smūgis.

REKLAMA
REKLAMA

Šitokių pasekmių išvengti lengva – per treniruotes būtina pakankamai gerti vandens. Paprastai organizmas pats pasako, kiek ir kada gerti. Tačiau, jei užsiėmimai vyksta karštu metu ar šiltoje patalpoje, geriau nepasitikėti troškuliu. Žmogus, kuris intensyviai treniruojasi ir netenka daug skysčių, vandens trūkumą gali pajusti anksčiau, negu iš tiesų užsimano gerti. Todėl tais atvejais geriau gerti pagal tvarkaraštį: 1–2 stiklinės likus pusvalandžiui iki užsiėmimų ir po kelis gurkšnelius, kas 10–15 minučių per treniruotes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ar tiesa, kad treniruojantis su specialia juosta ir šortais, greičiau sudega riebalai?

– Diržai, apsivyniojimai, o taip pat šortai ir specialiai lieknėjimui skirti kostiumai, mažai efektyvūs ir dažnai pavojingi. Naudodami juos, jūs neteksite šiek tiek svorio, bet tik dėka prarastų skysčių, o ne dėl to, kad sumažėjo riebalinis sluoksnis. Šie kostiumai apsunkina prakaito išsiskyrimą, tai yra neleidžia išsisklaidyti krūvio metu susidariusiai šilumai. O tai sumažina organizmo galimybę reguliuoti temperatūrą ir gali baigtis pavojinga būsena – skysčių netekimu. Jeigu su tokiu diržu ar šortais jūs atsistosite ant svarstyklių, pamatysite, kad praradote dalelytę svorio. Išgėrę vandens, vėl atgausite buvusį svorį.

REKLAMA

– Aš neturiu laiko lankytis sporto salėje. Neseniai mačiau namų specialaus diržo (miostimuliatoriaus), kuris sugeba sudeginti riebalus ir sutvirtinti raumenis, reklamą. Ar jis gali pakeisti tikras treniruotes?

– Nežiūrint į visą savo patrauklumą, kad lieknėti, neva, galima gulint ant sofos, elektriniai stimuliatoriai negali atstoti treniruočių sporto salėse. Jie pasiskirsto ant atskirų raumenų grupių ir siųsdami silpną elektros signalą, priverčia raumenis susitraukti. Be to, jie veikia tik pavienius raumenis, o raumenys geriau dirba grupėmis, todėl jų tonusas paskirsto netolygiai ir nesiderina su kraujotaka. Elektriniai raumenų stimuliatoriai nesugeba apkrauti širdies – kraujagyslių sistemos reikiamu krūviu ir nedidina sunaudotų kalorijų skaičiaus. Todėl jie „nedegina“ riebalų ir nepadeda sublogti ar formuoti gražų kūną. Be to, šie prietaisai turi ir šalutinį poveikį: varikozė, poveikis nėštumui, odos susirgimai, padidintas arterinis spaudimas ir kt. Jie gali būti naudingi atstatomajam darbui, po ligų ar raumenų traumų. Tokiu atveju, dėl jų naudojimo reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

Parengė Asta GEIBŪNIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų