REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
52
Kristina RImienė dalyvavo gėlių festivalyje Rumunijoje (nuotr. asm. archyvo)

Ką tik praūžė įspūdinga gėlių fiesta, patraukusi tūkstančių Rumunijos miesto Timisoaros gyventojų ir jo svečių dėmesį.

52

Ką tik praūžė įspūdinga gėlių fiesta, patraukusi tūkstančių Rumunijos miesto Timisoaros gyventojų ir jo svečių dėmesį.

REKLAMA

Timisoara nuo seno žinoma savo įspūdingais parkais ir gėlynais, tačiau jau ketvirtus metus vykstantis įspūdingas gėlių festivalis šiam miestui pelnė ir Rumunijos gėlių sostinės vardą.

Vienos pagrindinių projekto organizatorių Diana Toma and Alina Nagy-Ghinea savo floristinėms instaliacijoms įgyvendinti sukvietė tarptautinę floristikos dizainerių komandą: Orit Hertz iš Izraelio, Tuba Belgin Oskan iš turkijos, Rosella Mandau iš Kanados ir Kristiną Rimienę iš Lietuvos.

„Prie mūsų prisijungė ir Europos floristikos dizaino meistrystės programos EMC ambasadorė Agna Martens“ – džiaugiasi Kristina Rimienė. - „Aš turėjau puikią galimybę kartu su tarptautine komanda dalyvauti talentingų Rumunijos dizianerių projektų įgyvendinime!”

REKLAMA
REKLAMA

Mieste nuo seno gyvena daugybės tautybių atstovai, o per amžių amžius čia klestėjo įvairiausi amatai. Alina Nagy-Ghinea pristatė projektą, reprezentuojantį septynis nacionalinius kostiumus, kurie buvo sukurti iš sąmanų, gėlių bei daugybės floristinių dekoro elementų; nuo saulės ir smalsuolių pirštų juos saugojo septynios gėlėmis išpuoštos pergolės.

REKLAMA

Dianos projektas simbolizavo prie miesto suklestėjimo viduramžiais prisidėjusias meistrystės kryptis. Tai dešimt floristinių instaliacijų, reprezentuojančių miesto simbolį - metalu dengtą medžio kamieną su amatininkų, kurie prieš šimtmečius lankydavosi Timisoaroje, įkaltais vinimis.

„Aš dirbau su abiem šiais projektais; kartu su kolegėmis iš kitų šalių mums teko rasti įdomiausius floristinio dizaino sprendimus, kad gėlių kalba tinkamai atskleistų istorinę miesto perspektyvą.

Kartu su pagalbininkais tarptautinė mūsų komanda dirbo nuo pirmadienio iki penktadienio , kuomet miesto meras, pakvietęs floristus ant scenos pristatė juos ir festivalį paskelbė atidarytu.

REKLAMA
REKLAMA

Šventės metu gėlėse skendėjo ne tik pagrindinės aikštės, bet ir daugybė kitų erdvių – fontanai, tiltai, netgi kavinės pasipuošė floristiniais akcentais. Miestui dekoruoti buvo sunaudota 60 000 žiedų.

Asmeninė mano kompozicija simbolizavo nacionalinio Rumunų šokio Hora floristinę interpretaciją. Hora tema pasirodė labai prasminga, kadangi šokis svarbus ne tik Rumunijai, bet vienija ir kitų tautybių žmones – skirtingos jo atmainos yra tapusios nacionaliniais Bulgarijos, Moldovos, Ukrainos, Graikijos, Izraelio ir kitų tautų šokiais.

Demonstracijos scenoje metu pristačiau savo projektą, kurio esmė – panaudojant dviračio ratą ir žaidžiant su metalo bei floristinės žalumos linijomis, išreikšti šokio ratu judesį, o panaudojant gėlių kalbą atskleisti tautų bendrystę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maloniausia tai, kad dalyvaudama šiame festivalyje savo darbais turėjau puikią galimybę nuolat garsinti ir Lietuvos vardą“, - sakė K. Rimienė. 

Savo floristines demonstracijas scenoje pristatė ne tik garsios moters kolegės, tačiau ir kiti žinomi šalies bei užsienio floristai, tokie kaip Dennis Kneepkins iš Olandijos bei Piotr Marzec iš Lenkijos.

„Dar kartą įsitikinau, kad gėlės žmonėms sukelia ypatingas emocijas! Sutikti tiek žmonių, besigėrinčių floristų darbais, jausti tiek teigiamos energijos, matyti tiek šypsenų jų veiduose man dar nebuvo tekę. Gėlės yra tai, kas priverčia šypsotis ir mus, floristus!

Na, o Timfloralio patirtis ir nuostabi kolegų floristų iš įvairių šalių bendruomenė neleis šypsenai dingti nuo mūsų veidų dar ilgai”, - sakė moteris.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų