Apie tokias išvadas informavo Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), kuri atliko gleivių žaislų tikrinimo programą.
Tikrino žaislus iš įvairių regionų
Šiemet VVTAT atliko programą, kurios metu buvo siekiama patikrinti atrinktus žaislus, ar šie saugūs vaikams ir atitinka reikalavimus. Dėl to skirtinguose miestuose buvo atrinkti gleivių žaislai ir išsiųsti tyrimams.
VVTAT pranešė, kad Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionų rinkos priežiūros skyriai atrinko daugiau kaip dešimt gleivių žaislų. Vėliau šie žaisliukai buvo išsiųsti į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją.
Žaislai neatitiko reikalavimų
Po tyrimų paaiškėjo, kad pusė iš tirtų gleivių žaislų nėra tinkami vaikams žaisti. Juose aptikta boro medžiagos, kuri viršijo numatytas ribas.
VVTAT paaiškino, kaip šie rezultatai viršijo normą: „gleivių masėje išmatuota boro vertė viršijo Žaislų saugos techniniame reglamente nustatytą boro išsiskyrimo iš žalos ribinę 300 mg/kg vertę“. Dėl to „šlykštukus“ ketinama tikrinti ir toliau.
Boras – pavojinga medžiaga
Boro medžiaga yra pavojinga, ypač jeigu ji ilgesnį laiko tarpą pasilieka žmogaus organizme. Dėl šios medžiagos žaisluose yra tikimybė apsinuodyti vaikams.
Apie borą paaiškino ir VVTAT, kurie atskleidė, kad boras yra toksinė medžiaga. Anot tarnybos specialistų, jeigu vaikams į akis pateks boro – jas grauš, akys gali pradėti ašaroti. O jeigu boro pateks į burną, tuomet vaikučius gali pradėti pykinti.
Ypač pavojinga tuomet, kai boro medžiaga ilgiau užsilieka organizme. Tuomet ji gali pakenkti netgi žmogaus reprodukcinėms savybėms.
Yra ir daugiau pavojingų žaislų
Nors dauguma vaikų žaislų gali atrodyti minkšti ir nepavojingi, tačiau vis vien reiktų juos tinkamai įvertinti. Žaisluose gali būti medžiagų, kurios gali sutrikdyti mažųjų sveikatą.
VVTAT atkreipia tėvelių dėmesį, kad žaislai iš polivinilchlorido (PVC) gali sukelti nemalonių pasekmių vaikų sveikatai. Taip pat minkštuose ir lanksčiuose žaisluose gali būti per didelis ftalatų kiekis, kuris gali sukelti astmą, pažeisti kepenis, inkstus, sutrikdyti medžiagų apykaitą, silpninti imuninę sistemą.
„Vaikų organizmas pasisavina daugiau pavojingų medžiagų, nei suaugusiųjų, todėl geriau nesirinkti žaislo su užrašu „vinilas“, „PVC“ ar žaislų su stipriu specifiniu kvapu“, – perspėja VVTAT.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!