Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau tradicija tapę TV3 televizijos rengiami nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ kiekvienų metų Kovo 11-ąją kviečia atsigręžti į didžiausius mūsų tautos herojus – paprastus žmones, kurie daro nepaprastus darbus. Šventinį vakarą visi kartu padėkokime jiems už kasdienius žygdarbius, kurie daro pasaulį geresnį, o mūsų visų šalį – dar gražesnę. Šie metai – ne išimtis.

Jau tradicija tapę TV3 televizijos rengiami nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ kiekvienų metų Kovo 11-ąją kviečia atsigręžti į didžiausius mūsų tautos herojus – paprastus žmones, kurie daro nepaprastus darbus. Šventinį vakarą visi kartu padėkokime jiems už kasdienius žygdarbius, kurie daro pasaulį geresnį, o mūsų visų šalį – dar gražesnę. Šie metai – ne išimtis.

REKLAMA

Laikotarpiu, kai vienybė ir geri darbai tapo ypatingai svarbūs, dar labiau išryškėjo mūsų visų noras padėti – ne tik vienas kitam, bet ir tiems, kuriems ši pagalba dabar reikalinga labiausiai.

Renginio pradžioje kovo 11-osios proga susirinkusius svečius salėje ir anapus televizijos ekranų sveikino renginio vedėjai Audrė Kudabienė, Marijonas Mikutavičius ir Mindaugas Stasiulis.

REKLAMA

Iškilmingai buvo atliktas ir Lietuvos valstybės himnas. Taip pat buvo nepamiršta ir šiuo metu karą išgyvenanti Ukraina bei sugiedotas jos himnas.

„Dar nežuvo Ukrainos nei šlovė, nei laisvė, Ir mums, mielieji broliai, lemtis darsyk nusišypsos. Mūsų priešai išnyks, kaip rasa, kai pasirodo ryto saulė. Ir mes, broliai, gyvensim palaimingai žemėj savoj. Sielas ir kūnus padėsime už laisvę. Ir parodysime, broliai, kad mes iš Kazokų tautos.

Šie Ukrainos himno žodžiai parašyti dar 1862 metais. Praėjo 160 metų ir... ir šiandien šie žodžiai skaudina kaip niekuomet. Mes švenčiame savo nepriklausomybės atkūrimą, Ukrainiečiai savo nepriklausomybės atkūrimą švęs liepos 16-tą. Bet kaip švęs? Ar švęs?“, – kalbėjo renginio vedėja A. Kudabienė.

„Švęs, būtinai švęs. Jie patys švęs ir mes visi švęsime“, – pridėjo M. Mikutavičius. 

Kalbą renginyje tarė ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Po jos savo dainą atliko „LT United“ grupė, kuri specialiai Ukrainai perdainavo savo puikiai žinomą „Eurovizijos“ dainą.

REKLAMA
REKLAMA

METŲ PILIETIŠKUMAS – Petras Matižonokas

Petras save vadina paprastu žmogumi, tačiau praėjusių metų lapkritį padarė nepaprastą žygdarbį, tapusį įrodymu, kad abejingumas gali pražudyti, o rūpestis – nugalėti viską. Ant geležinkelio pervažos pamatęs sustojusį ir iš vietos negalintį pajudėti vilkiką, Petras ne tik nenusisuko, bet ir suskubo padėti taip išgelbėdamas daugybę nekaltų gyvybių.

Pamatęs žalią šviesoforo signalą, kuris reiškia, kad netrukus iki pervažos atvažiuos traukinys, Petras darė viską, kad užkirstų tam kelią. Išsitraukęs žibintą ir atsistojęs prie vilkiko, jis iš visų jėgų ėmė juo mojuoti, šitaip atkreipdamas dėmesį į gresiančią nelaimę.

Traukinio mašinistas pastebėjo Petrą ir jam pavyko sustabdyti traukinį – nelaimės išvengta vos per plauką. Petras išgelbėjo nepažįstamus žmones bei padėjo išvengti didžiulės ekologinės nelaimės. Tačiau pats to žygdarbiu nevadina – tik eiliniu pilietišku poelgiu, kaip, jo galva, turėtų elgtis visi.

REKLAMA
REKLAMA

P. Matižonokui apdovanojimą įteikė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. 

Renginyje savo dainą sudainavo ir atlikėja Jessica Shy. 

METŲ DRĄSA – Lukas Liutkus

10-metis Lukas užaugęs svajoja gelbėti žmones – nori tapti gaisrininku. O jo noras padėti matomas jau dabar. Gruodį su geriausiu draugu Pauliumi Lukas nerūpestingai laiką leido lauke. Netrukus jie nubėgo prie tvenkinio – iš pažiūros storu ledo sluoksniu užklotas tvenkinys paviliojo patikrinti ledo striprumą.

Tačiau vos po kelių sekundžių Paulius paniro į stingdantį vandenį. Lukas nedelsiant puolė kviesti pagalbos, o niekam aplink neatsiliepus, draugą gelbėti drąsiai ėmėsi pats. Luko dėka, Pauliaus mama dabar braukia džiaugsmo ašaras – ant plauko kabėjo ne vieno, o net dviejų vaikų gyvybė.

L. Liutkui apdovanojimą įteikė jo geriausias draugas Paulius. 

Po šios nominacijos jautrią ukrainietišką dainą atliko Stano, ukrainietė Alana ir 170 Liepaičių choro merginų.

METŲ RYŽTAS – Marius Bložė

Savanorystė – užkoduota Mariaus kraujyje. Jis ne tik padeda gelbėjant Lietuvos žmonių gyvybes, tačiau inicijuoja ir organizuoja paramą Ukrainos piliečiams. O Jaunųjų Šaulių Sąjungoje rengia pirmosios pagalbos kursus. Marius įsitikinęs – jis žmonėms gali būti naudingas, o didžiausias jo tikslas – tapti gydytoju. Į mokyklą jaunuolis keliauja su dviem kuprinėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Vienoje – mokslams reikalingi daiktai, kitoje – medicinos priemonės. Po pamokų jis savanoriauja Kauno miesto Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotyje, o prireikus, nieko nelaukęs, vyksta pas nukentėjųsį – net ir viduryje pamokų. Marius ir jo pilietiškumo suvokimas – pavyzdys visiems jauniems žmonėms. 

M. Bložei apdovanojimą įteikė aktorius ir laidų vedėjas Andrius Žiurauskas. 

Po to aktorius Dalius Skamarakas atliko dainą Sužeisto vaiko užkalbėjimas.

METŲ ATRADIMAS – Rytis Maskeliūnas ir Modupe Odusami

Alzheimeris – labai menkai pačioje pradžioje pastebima, tačiau kartu – labai baisi liga. Ankstyvas diagnozės nustatymas gali prisidėti prie ilgesnio visaverčio gyvenimo. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai – Rytis Maskeliūnas ir jo doktorantė Modupe Odusami – sukūrė algoritmą, kuris leidžia ankstyvoje stadijoje diagnozuoti Alzheimerio ligą.

Algoritmas beveik 100 proc. tikslumu atskleidžia paveiktas smegenis. Tai – tarsi pagalbinis įrankis medikams. R. Maskeliūno ir M. Odusami darbas gali tapti viltimi visiems šia liga sergantiems žmonėms, o kartu – galimybe kokybiškai ir pilnavertiškai gyventi ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA

Apdovanojimą įteikė Lietuvos aktorius, režisierius Sakalas Uždavinys. 

„X faktoriaus“ dalyvė Clara atliko dainą „Širdis“.

METŲ LIETUVOS ŠVYTURYS – Eivanas Maksvytis

Pasaulis atviras ir kupinas galimybių, bet Eivanas džiaugiasi grįžęs į Lietuvą ir galintis kurti čia, namuose. Nuo pat vaikystės technika ir kompiuteriais susidomėjęs Eivanas užaugęs sulaukė pasiūlymo dirbti Švedijoje, „Ericsson IT“ komunikacijų korporacijoje. Tačiau namuose, Lietuvoje, jis visuomet jautėsi geriausiai, o grįžęs į Lietuvą, Šilutę, Eivanas čia įkūrė robotikos laboratoriją, kurioje žinių semiasi įvairaus amžiaus ir socialinės padėties vaikai.

Robotika – brangus mokslas, bet Eivanas galimybę mokytis užtikrina visiems. Jei vaikas yra talentingas, bet neišgali mokytis robotikos, Eivanas dės visas pastangas, kad tam vaikui suteiktų galimybę mokytis. Eivanas – „Lietuvos Švyturys“, kuris savo užsidegimu, energija ir prasmingais darbais nušviečia savo kraštą pačia ryškiausia šviesa.

REKLAMA
REKLAMA

Apdovanojimą įteikė alaus gamintojo „Švyturys-Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas.

Atlikėjas Vidas Bareikis bei grupės „Vairas“ ir „Sisters on Wire“ atliko savo dainas.

METŲ ATSIDAVIMAS – Rimantas Marmantavičius

Karo policininkas Rimantas įsitikinęs – meilė tėvynei nepamatuojama ir neskaičiuojama valandomis, praleistomis tarnyboje. Paramediko kvalifikaciją turintis ir įvairiose misijose su Šaulių sąjunga dirbantis vyras visuomet pasiruošęs padėti – net ir nusivilkęs uniformą, jis nenustoja ginti ir saugoti tėvynės.

2016 m. Rimantas išgelbėjo žmogų, kuri savo noru ketino pasitraukti iš gyvenimo, o prieš 4 metus su kolega išgelbėjo neblaivaus vairuotojo gyvybę. O praėję metai lemtingais galėjo tapti motociklininkui – Rimantas išgelbėjo į avariją patekusį žmogų. Jei ne jis, galbūt du baikerio vaikai būtų likę našlaičiais… Visi Rimanto išgelbėti žmonės gavo neįkainojamą dovaną – antrą šansą gyventi, o didvyriški jo poelgiai įkvepia ir aplinkinius. 

REKLAMA
REKLAMA

Apdovanojimą įteikė Mindaugas Stasiulis. 

X faktoriaus nugalėtojai grupė „Mando“ pirmą kartą atliko dainą lietuvių kalba „Aš dar dainuosiu“. Taip pat savo dainą atliko ir atlikėjas Justinas Jarutis. 

METŲ INICIATYVA – Aurimas Mockus

Pastarosiomis savaitėmis paprasti Lietuvos piliečiai stipriai prisideda prie to, kad nuo karo siaubo bėgantys ukrainiečiai rastų, kur prisiglausti. Vienas jų – Aurimas Mockus. Jis – Lietuvos kariuomenės savanoris, Lietuvos Jūrų šaulių sąjungos III rinktinės narys, ir, pirmiausia, žmogus, kuris yra neabejingas kito skausmui.

Būdamas sąmoningu piliečiu, išgirdęs žiaurią žinią apie prasidėjusį karą Ukrainoje, Aurimas neliko abejingas ir ėmėsi veiklos. Subūręs bendraminčių komandą, jis į Kijivo sritį vežė medicininę pagalbą, šarvines liemenes, kurą ir kitas būtiniausias priemones. O visa tai nuvežus, jam ir jo komandai svarbiausia tapo evakuoti ukrainiečius bei saugiai atgabenti juos į Lietuvą.

Šitaip iš Kijivo srities į Lietuvą jiems pavyko parsivežti net 16 ukrainiečių. Aurimas didžiuojasi būdamas lietuviu, o šiuo laikotarpiu Ukrainai padeda ne jis vienas. Todėl Aurimo apdovanojimas primena, kad tokio paties yra vertas kiekvienas lietuvis.

 Apdovanojimą Aurimui įteikė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Monika Marija, Jonas Sakalauskas, Paulius Bagdonavičius renginio pabaigoje atliko bendrą dainą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų