REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Manoma, kad pirmadienį beveik pusė pasaulio populiacijos savo akis buvo įstelbę į ekranus, stebėdami istorinį įvykį – karalienės Elžbietos II laidotuvių ceremoniją. Amžinojo poilsio atgulusios karalienės laidotuves stebėjo bei komentavo ir žurnalistas, etiketo bei protokolo žinovas Giedrius Drukteinis. Savo įžvalgomis jis sutiko pasidalinti ir su tv3.lt naujienų portalo skaitytojais.

Manoma, kad pirmadienį beveik pusė pasaulio populiacijos savo akis buvo įstelbę į ekranus, stebėdami istorinį įvykį – karalienės Elžbietos II laidotuvių ceremoniją. Amžinojo poilsio atgulusios karalienės laidotuves stebėjo bei komentavo ir žurnalistas, etiketo bei protokolo žinovas Giedrius Drukteinis. Savo įžvalgomis jis sutiko pasidalinti ir su tv3.lt naujienų portalo skaitytojais.

REKLAMA

Kai kuriems specialistams pirmadienis buvo sudėtinga diena bei suteikta garbė stebėti ir komentuoti iškilmingą britų monarchės karalienės Elžbietos II laidotuvių ceremoniją. Skaičiuojama, kad karalienės laidotuves stebėjo daugiau nei 4,1 milijardai žmonių visame pasaulyje.

Turėjęs progą komentuoti velionės pagerbimo iškilmes, etiketo ir protokolo žinovas Giedrius Drukteinis teigia, kad jo nuomone, laidotuvės buvo be galo elegantiškos, paprastos, galantiškos ir karališkai kuklus renginys, kaip ir dauguma kitų nacionalinio lygio iškilmių.

REKLAMA
REKLAMA

Nors dauguma žmonių pasigedo didingumo ir pompastikos, G. Drukteinis tikina, kad šioje ceremonijoje tai nebuvo reikalinga.

„Pompastika ir didingumas yra labiau būdingi rytietiškoms kultūroms arba XIX. a. ceremonijoms. Iš tiesų, pirmadienį buvo viskas padaryta taip, kaip turi būti. Į paskutinę kelionę karalienė buvo palydėta be galo pagarbiai ir su daugumos išreikšta meile.

REKLAMA

Visame pasaulyje laidotuves stebintys žiūrovai neturėjo nė vienos menkiausios priežasties kažkuo pasipiktinti, įžvelgti dviprasmybių, prieštaravimų ar panašiai“, – sako etiketo specialistas.

Nubraukė ašarą

Pasiteiravus, kas labiausiai įsiminė arba ko trūko, Giedrius Drukteinis tikina, kad jam, kaip XXI a. žmogui, truputį akis rėžė karinių uniformų gausa:

„Suprantama, kad Didžiojoje Britanijoje tai yra inercija, tradicijos, visuomet norima pateikti viską per militarizavimo prizme, kad visi yra karininkai, admirolai, visi kariavę, apsikarstę medeliais, tačiau man atrodo, kad šiais laikais imperiją stato kiti dalykai. Nebe titulai, bombos ir torpedos, o mokslas, žinios ir visuomenės bendravimas.“

REKLAMA
REKLAMA

Karalienės Elžbietos II laidotuvių ceremonijos metu iš tiesų netrūko karinėmis uniformomis pasipuošusių svečių, karininkų. Karines uniformas taip pat dėvėjo ir karališkosios šeimos atstovai. Visgi, karališkųjų pareigų atsisakiusiems princams Andrew ir Harry tokia valia – dėvėti karališkosios uniformos – nebuvo suteikta.

Karalienės laidotuvėse dalyvavo apie 2 tūkstančiai žmonių. Į iškilmingą, paskutinę karalienės kelionę buvo sukviesti valstybių vadovai bei kiti svarbūs kviestiniai svečiai. Karalienės Elžbietos II laidotuvėse taip pat dalyvavo ir prieštaringai daugumos britų vertinama princo Harry žmona Meghan Markle.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stovėjusi šalia kitų karališkosios šeimos atstovų, moteris buvo užfiksuota braukianti ašarą. Užsienio spaudoje ši akimirka nebuvo praleista – dauguma komentatorių tikino, kad šios ašaros tik apgaulė ir bandymas pasirodyti. Pasiteiravus, kodėl britai netiki M. Markle ašarų nuoširdumu, G. Drukteinis šypsosi:

„Visam pasauliui monarchė Elžbieta II buvo žinoma kaip karalienė, tačiau karališkajai šeimai ji buvo mama, močiutė, teta, anyta ir t. t. Ašaras braukė ne tik M. Markle, tačiau ir dauguma kitų karališkosios šeimos narių. Daugelis jų ašarų negalėjo sulaikyti ne kaip išdidūs admirolai, o tiesiog kaip sūnūs, anūkai.

Suprantama, kad dauguma gali kibti, neva M. Markle krokodilo ašaros buvo suvaidintos ir panašiai, tačiau niekas negalime spręsti ir žinoti, kas dėjosi jaunos moters širdyje – tai yra neįmanoma. Jeigu būtume pozityvesni, nežiūrėtume, kas ir kaip verkė, o ieškotume būdų, kaip patiems išreikšti pagarbą monarchei.

REKLAMA

Pripažinsiu, komentuojant laidotuves ir man vienu metu tryško ašaros. Atrodo, kad karalienės nesu nei gyvai matęs, nei su ja bendravęs ar turėjęs reikalų, tačiau man buvo gaila jos paprasčiausiai kaip žmogaus.“

Įvertino pirmosios ponios D. Nausėdienės stilių

Iškilmingos ceremonijos metu, daugumos žiūrovų akį patraukė ir karališkosios šeimos moterų įvaizdis. Paisydamos karališkojo protokolo, jos dėvėjo juodos spalvos sukneles, mūvėjo juodos spalvos pėdkelnes, buvo pasidabinusios juodomis skrybėlėmis.

Etiketo ir protokolo žinovas G. Drukteinis sako, kad karališkosios laidotuvės turi ganėtinai griežtą protokolą, kuris aiškiai nurodo, kaip turi atrodyti karališkosios šeimos nariai ir svečiai.

REKLAMA

„Protokolas aiškiai sako, kad vyrai turi būti su oficialiais kostiumais arba uniformomis, o moterys turi dėvėti iki kelių siekiančias juodas sukneles, sijonus, mūvėti juodas pėdkelnes ir panašiai. Tačiau yra ir dar vienas svarbus niuansas, reikalavimas.

Teigiama, kad laidotuvėse dalyvaujantys žmonės neturėtų dėvėti ryškių aksesuarų, blizgančių ir žaižaruojančių briliantų. Man atrodo, kad netgi egzistuoja senovinis nurodymas, kuris buvo būdingas XVIII a., pritemdyti batų sagtis, kad šios taptų blankesnės ir savo blizgesių netrauktų aplinkinių dėmesio.

Galiu teigti, kad visais atvejais, dalyvaujantys laidotuvėse nežiūrėjo ir nemąstė apie galimybę pasipuikuoti prabangiais aksesuarais. Skrybėlaitės moterims yra privalomos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos yra fantazijos ir polėkio simbolis, todėl jeigu kažkas buvo užsidėjęs skrybėlę platesniais ar nukarusiais kraštais, tai iš esmės, bendras įvaizdis išreiškė sielvartą, širdgėlą, gedulą ir pagarbą velionei“, – paaiškina G. Drukteinis.

Į karalienės Elžbietos II laidotuves taip pat buvo pakviestas ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda bei pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Vilkėdama net kelis skirtingus gedulą išreiškiančius aprangos derinius, D. Nausėdienė spindėjo kuklia elegancija ir klasika.

Pasiteiravus, ką mano apie Prezidento G. Nausėdos ir jo žmonos Dianos įvaizdžius, pašnekovas sako, kad juos vertina teigiamai, kadangi šie atitiko protokolą:

REKLAMA

„Apranga buvo santūri, kukli, tamsių, blankių atspalvių ir elegantiška. Prezidentas ir jo žmona rengėsi pagal progą. Kiekvienas supranta, kad laidotuvės yra įvykis, kuriame iš principo neįmanoma kažko pernelyg pademonstruoti.

Tie, kurie to siekia, yra mažų mažiausiai bereikalingi išsišokėliai, o blogiausiu atveju – psichiniai ligoniai. Gyvenime yra kur kas daugiau progų pademonstruoti prašmatnumą, prabangą ir eleganciją nei laidotuvėse.“

O kiek atsirado "ekspertų" tai suknele aptemsta, tai vel kas netaip, čia buvo viskas super, džiaukimės nors, kad turim tokia isvaizdzia prezidento šeimą, ne gėda prieš pasaulį pasirodyti, gal geriau būtų nuvazeve su naktinukais nertinukais? tada būtų visiškas pravalas, o p, Drukteinis vienas iš tų gero kodų žinovų ir jis puikiai viską teisingai išdėstė, gerbkime nors prezidentą ir jo žmoną, nes jie atstovavo mano akiai tikrai nepriekaistingai
Ir iš kur tokių bjaurių , pagiežingų žmonių Lietuvoje, tik tai ir mokate tikriausiai, Jums galbūt aktualu pripūsti , "sutinę" veidai dryžuoti plaukai ir nuogi pečiai, siūlau mokytis bent minimalaus padorumo
ponios suknele buvo per daug aptempta. Negraziai ziurejosi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų