Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praūžęs pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuris Lietuvos atstovei klaipėdietei Monikai Liu buvo sėkmingas, vakar prie televizijos ekranų pritraukė ne vieną šio renginio komentatorių, kuris socialiniuose tinkluose dalinosi įvairiausiais pastebėjimais. Tačiau, „Eurovizija“ neprasprūdo ir pro etiketo specialisto Giedriaus Drukteinio akis. Vyras negaili kritikos renginio organizatoriams, tačiau tuo pačiu ir liaupsių Monikai Liu.

Praūžęs pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuris Lietuvos atstovei klaipėdietei Monikai Liu buvo sėkmingas, vakar prie televizijos ekranų pritraukė ne vieną šio renginio komentatorių, kuris socialiniuose tinkluose dalinosi įvairiausiais pastebėjimais. Tačiau, „Eurovizija“ neprasprūdo ir pro etiketo specialisto Giedriaus Drukteinio akis. Vyras negaili kritikos renginio organizatoriams, tačiau tuo pačiu ir liaupsių Monikai Liu.

REKLAMA

Etiketo specialistas Giedrius Drukteinis tikina, kad Italijoje kiekvieną dieną netrūksta įvairiausių renginių, festivalių, kurie yra dažnai transliuojami per televiziją ir ne tik, tad kalbant apie „Euroviziją“, anot jo, jautėsi išdirbta infrastruktūra ir „atmušta ranka“.

„Tačiau, iš kitos pusės buvo jaučiamas tas itališkas atmestinumas – padarėme, atkalbėjome, pašokome ir išsivaikštom. Netgi Turine „Eurovizija“ nėra dominuojantis renginys, dėl kurio visa šalis eitų iš proto. Galbūt dėl to man ir kliuvo, kad žiūrint sinchronizuotą šokėjų pasirodymą matėsi chaltūra, užmaskuota gražiais rūbais, bendru gražiu vaizdu. Jautėsi požiūris, kad „atšokam ir važiuojam kitur“, – pasakoja tv3.lt naujienų portalui etiketo specialistas.

REKLAMA

Vis dėlto, G. Drukteinis priduria, kad tokios kalbos gali būti ir nereikalingas kibimas prie žmonių, kurie paprasčiausiai dirba savo darbą. „Visgi, jautėsi ir kažkoks abejingumas. Nors kita vertus, 2,5 milijardo žmonių pasaulyje žiūri šį renginį, yra juo patenkinti, balsuoja, dalyvauja, pergyvena, reiškia emocijas ir galų gale mėgaujasi, tad ir nėra verta ieškoti deguto šaukšto“, – nusišypso.

Nusižengimų etiketui, Giedrius Drukteinis renginio metu nepastebėjo. Pasak jo, situacijas, kuomet atsiranda nemandagumai arba dviprasmybės, puikiai gali sutvarkyti televizijos ir renginio retransliuotojai:

„Puikus pavyzdys buvo su Albanijos repeticija, kurioje buvo užkirstas kelias perdėtam seksualumui su dalyvavusiais šokėjais. Albanijos pasirodymas išvis buvo beskonybė, negražus ir dėl to nieko nuostabaus, kad jų atlikėja ir pasirodymas nepateko į finalą.“

Liaupsės Monikai Liu

O štai Lietuvos ir Monikos Liu pasirodymui ekspertas negaili pagyrų. Anot G. Drukteinio, didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje skoningai atrodė ne tik Lietuva, tačiau ir Islandija, Graikija ir Portugalija.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės yra nekvaili, jie atsirenka, kas yra tikrasis renginio menas, jeigu taip galima pasakyti. Visi lengvai pastebi, kad „Eurovizija“ iš vulgarumo, intymumo tampa primityvumo, paprastumo instinktu ir gražiai atrodo tos dainos, kurios tiesiog ir yra dainos. Graži aranžuotė, graži apranga, toleruotinas elgesys scenoje, nekvailiojimas, skoningumas – tai ir paperka žiūrovą“, – tikina pašnekovas.

Į tokias kalbas, kuomet žmonės iš anksto yra nusistatę, kas pateks arba nepateks į finalą, G. Drukteinis reaguoja neigiamai: „Norisi tik ir pasakyti, kad ateikite ir parodykite, kaip reikia patekti į finalą, jeigu jau iš anksto žinote, kas pateks ar nepateks.“

Kalbėdamas apie Monikos Liu pasirodymą, kurį bus galima pamatyti ir vėl šeštadienį, „Eurovizijos“ finale, etiketo specialistas negailėjo gražių žodžių. Pasak jo, sėkmė ir galimybę pasirodyti finale nulėmė sveikas žmonių protas:

„Nulėmė tai, kad žiūrėdami „Euroviziją“, žmonės nori įžvelgti grožį ir estetiką. Pikti liežuviai plaka, kad Monikos pasirodymas buvo „nuobodus“, tačiau anaiptol jis nebuvo nuobodus, nes buvo ir daug kartų nuobodesnių, neįdomesnių pasirodymų.

REKLAMA
REKLAMA

Monikos pasirodymas buvo estetiškas, meniškas, nevulgarus, nors jame ir netrūko subtilaus seksualumo, atliktas lietuvių kalba. Visi šie elementai, komponentai ir lėmė, kad žmonės už šią dainą mielai balsavo.“

Dauguma žmonių žymios lietuvių dalininkės pasirodymą prilygino Prancūziją primenančiai elegancijai. Vis dėlto, nors tokių sąsajų ir galima atrasti vien dėl dainos atlikimo stiliaus, tačiau G. Drukteinis mano, kad visgi, žmonėms patiko graži daina „Sentimentai“, o jeigu joje ir galima įžvelgti prancūziškas sąsajas, tai bus tik detalės, kurios iš esmės nieko nekeis.

„Aišku, būnant „piktu liežuviu“ galima sakyti, kad pirmajame pusfinalyje pasirodymai buvo silpnesni, tačiau čia jau būtų amžinas lietuvio mentalitetas, kuomet laimėjus pradedame save plakti.

Visos šalys turi vienodas galimybes išrinkti ir atsiųsti geriausius savo atlikėjus, todėl, kaip sakoma, jų pačių kaltė yra tai, kad atsiuntė niekalą, kuris nepatenka į finalą. Mes lietuviai atsiuntėme tai, kas patiko Europai ir pasauliui“, – priduria vyras.

Baigdamas pokalbį, etiketo specialistas Giedrius Drukteinis linki Monikai Liu ir visai Lietuvos delegacijai „Eurovizijoje“ sėkmės bei parodyti, kokie lietuviai yra šaunūs, kieti ir užimti kuo aukštesnę vietą.

Monika dainavo dainą,o ne išsidirbinėjo! Šaunuolė. Sėkmės Italijoje ir visad gyvenime!
Kaip bebūtų, bet Albanija atrodė tragiškai, vulgariai, neestetiškai, sunku buvo žiūrėti į ją, gaila, kad moterys savęs negerbia ir nemato, bent kitus gerbtų
Jau pradėjot prie Drukteinio kabinėtis? pirma perskaityti reikia, žmogus tiksliai viską sudėliojo,o Monikai jokių blogų žodžiu nepasakė, jis tik isgyre Lietuvaitė, o jūs kai hienos tuai atvepusiais"stalciais"kad tik apjuadint, kas per pavydas pas mus lietuvius, viskas blogai, eikit patys sudalyvaukit, tada matysit kas kur kame
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų