REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors daug kam norint patekti pas gydytojus tenka susidurti su nemažomis eilėmis, šeimos gydytojas Andrius Bleizgys dalinasi patarimais, kurie gali padėti sutrumpinti laukimą ir greičiau patekti pas reikiamą specialistą.

Nors daug kam norint patekti pas gydytojus tenka susidurti su nemažomis eilėmis, šeimos gydytojas Andrius Bleizgys dalinasi patarimais, kurie gali padėti sutrumpinti laukimą ir greičiau patekti pas reikiamą specialistą.

REKLAMA

Gydytojas siūlo įsidėmėti kelis paprastus dalykus, kurie padėtų taupyti ir pacientų laiką, ir padėtų mažinti eiles bent pas šeimos gydytojus. Savotiška atmintine pacientams A. Bleizgys sutiko pasidalinti ir su portalo tv3.lt skaitytojais:

  • Jeigu negalite atvykti paskirtu laiku į gydytojo konsultaciją (ar tyrimą), privalote tą vizitą atšaukti (telefonu, Internetu ar kitais būdais, kurie naudojami jūsų pasirinktoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje), ir tai turėtumėte padaryti kuo anksčiau (likus ne mažiau nei 24 val. iki numatyto vizito).
  • Gydytojo dermatovenerologo konsultacijai šeimos gydytojo siuntimas nėra privalomas!!! Be to, galite kreiptis į bet kurios asmens sveikatos priežiūros įstaigos (o ne tik tos, prie kurios esate prisirašę) dermatovenerologą. Užtenka, kad būtumėte apdraustas PSD, o įstaiga, kurioje dirba tas specialistas, turėtų sutartį su teritorine ligonių kasa.
  • Norėdami pasiskiepyti (bent jau kai kuriais skiepais), galbūt galite registruotis ne šeimos gydytojo konsultacijai, o tiesiogiai į skiepų kabinetą. Tame kabinete dirbanti slaugytoja turi teisę teikti pilną skiepijimo paslaugą, t.y., prieš tai nebūtina gydytojo konsultacija. Daugiau informacijos ieškokite savo įstaigos Interneto svetainėje.
  • Jeigu reikalinga sveikatos patikra dėl vairuotojo teisių ar teisės turėti ginklą, galbūt irgi nebūtina visko pradėti nuo savo šeimos gydytojo. Kai kurios sveikatos priežiūros įstaigos turi atskirus padalinius ar gydytojus, dirbančius būtent tokių profesinių patikrinimų srityje (t.y. profesinių patikrų komisijose). Taigi pasidomėkite, gal tokiu būdu reikiamą sveikatos patikrą galėsite atlikti daug anksčiau.
  • Jeigu jums reiks atlikti tyrimus prieš planinę operaciją arba reikalingi nauji receptai kompensuojamosioms medicinos pagalbos priemonėms (juostelės gliukozei koncentracijai kraujyje matuoti, sauskelnės, įklotai etc.; toliau – MPP), gal irgi galite registruotis slaugytojo (dirbančio su šeimos gydytoju) konsultacijai. Slaugytojos gali tokius tyrimus užsakyti, užregistruoti jus į laboratoriją (kraujo paėmimui) ir užregistruoti jau šeimos gydytojo konsultacijai po tų tyrimų (įvertinti rezultatams). Be to, slaugytojos, su kai kuriomis išimtimis, gali išrašyti MPP (ypač jeigu MPP reikia išrašyti pakartotinai).
  • Į kitų Pirminės asmens sveikatos priežiūros gydytojų (chirurgo, akušerio ginekologo, psichiatro, odontologo) konsultacijas taip pat galima registruotis be šeimos gydytojo siuntimo! Turiu omenyje gydytojus, dirbančius asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kur esate prisirašęs.
  • Įsitikinkite, ar jums tikrai būtina šeimos gydytojo konsultacija artimiausiu metu. Pvz., ar tikrai jau tik kelioms savaitėms turite kompensuojamųjų vaistų? Gal turite dar trims mėnesiams (gal dalis vaistų kažkur giliai lentynose pasislėpę), tokiu atveju šeimos gydytojas tikrai negalės tų vaistų išrašyti „čia ir dabar“.

 

SAM neatlieka savo misijos,neinformuoja gyventojų kaip mažinti eiles pas gydytojus per nac .TV ir Radijo valandėles. Pensininkų dauguma nemoka naudotis kompjuteriu ,neįperka interneto , net neturi mobilaus veikiančio telefono,o jie sudaro ligonių daugumą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų