• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmogiškųjų išteklių konsultavimo įmonės „ECA International“ tyrimas parodė, jog 2009 m. brangiausio miesto pasaulyje galime ieškoti Afrikoje.

REKLAMA
REKLAMA

Ištyrus 370 miestų įvairiose pasaulio vietovėse paaiškėjo, jog Angolos sostinė Luanda yra brangiausias pasaulio miestas. Ši žinia pribloškė daugelį. Brangiausi miestai buvo reitinguojami pagal 125-ių prekių krepšelio kainą. Ji būdavo paskaičiuojama du kartus į metus. Dujų, elektros, vandens kainos bei automobilio išlaikymo kaštai į studijos tyrimo lauką nepateko.

REKLAMA

Iškart po Luandos brangiausiais pasaulio miestais išrinkti net keturi Japonijos miestai – Tokijas, Nagoja, Jokohama ir Kobė. Tai rodo, jog Japonija tampa vis sunkiau „įperkama“ kviestiniams darbuotojams iš užsienio (ekspatriantams). Prieš metus atliktoje analogiškoje studijoje, į brangiausių miestų dešimtuką nepateko nė vienas Japonijos miestas.

REKLAMA
REKLAMA

Paradoksalu, jog pigiausiu pasaulio miestu pripažintas kitas Afrikos miestas – Lesoto sostinė Maseru. Kopenhaga tapo brangiausiu Europos miestu. Tvirtas pozicijas ankstesniais metais turėjusi Maskva iš penktosios smuko į 23-iąją vietą. Ekspertų teigimu, tam įtakos turėjo silpnas Rublio kursas ir nukritusios naftos kainos. Daugelis anksčiau brangiais laikytų Vokietijos miestų taip pat tapo prieinamesni.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įspūdingą šuolį reitingų lentelėje atliko Niujorko miesto dalis Manhatanas. Iš 84-os pozicijos jai pavyko pakilti į 17-ąją. Pagrindiniais drastiškų pokyčių veiksniais buvo infliacija ir svyruojančios naftos kainos.

Pragyvenimo lygis Europoje:

Tyrimas parodė, jog Rusijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Vengrijos, Lenkijos ir Turkijos miestai pinga. Dėka kritusio svaro sterlingo kurso Anglijos sostinė Londonas tapo daug prieinamesnis ekspatriantams ir iš 24-os vietos smuko į 73-iąją.

REKLAMA

Vilnius europinėje reitingų lentelėje užėmė 60-ąją vietą iš 73-ių, už savęs palikdamas Čekijos sostinę Prahą (61-oji vieta). Pasaulinėje brangiausių miestų suvestinėje Lietuvos sostinei atiteko 149-a vieta. Kaimyninė Ryga yra 47-as miestas pagal brangumą Europoje, Talinas – 46-as.

REKLAMA

Po Kopenhagos ir Oslo brangiausiais senajame žemyne pripažinti keturi šveicarų miestai – Ženeva, Ciūrichas, Bazelis ir Bernas. Berlynas ir Paryžius atsidūrė devintoje ir dešimtoje dešimtuko vietose.

Amerikoje:

Pakilęs JAV dolerio kursas grąžino brangiausios vietovės Šiaurės Amerikoje statusą Manhatanui. Po jo seka Havajų sostinė Honolulu (25-oji vieta). Pietų Amerikoje brangiausiu miestu pripažintas Port of Speinas Trinidade ir Tobage.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Azijoje:

Tyrimas parodė, jog dauguma miestų Azijoje brangsta. Brangiausiu žemyno miestu ir antru pagal brangumą pasaulyje tapo Tokijas. Pirmas eilėje brangiausias „nejaponiškas“ miestas pripažintas Pekinas (26-oji vieta). Prieš du metus brangiausiu laikytas Seulas nusirito į 101-ąją vietą. Brangiausi Indijos miestai pasirodė esą Naujasis Delis (217 vieta) ir Mumbajus (219 vieta).

REKLAMA

Okeanijoje:

Brangiausiu miestu Okeanijos regione tapo Kanbera (147 pozicija), Sidnėjus (148 vieta) ir Melburnas (161 vieta). Naujojoje Zelandijoje brangiausia gyventi Velingtone.



Afrikoje
:

Kaip minėta, Afrikos žemyne galime rasti ir brangiausią, ir pigiausią miestą pasaulyje. Žemyno kainų kontrastus lemia laivybos, degalų kainos bei nestabilūs vietinių valiutų kursai. Gerai pažįstami vakariečiams prekių ženklai Afrikoje brangūs kaip niekur kitur.

Brangiausiame pasaulio mieste Luandoje bilietas į kino teatrą atsieina 41 litą, priešpiečiai mieste – 140 litų, skalbimo mašina – 2700 litų, kilogramas ryžių – 14 litų, skardinė limonado – 3,2 lito.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų