REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lytinio akto nutraukimas yra vienas iš metodų, kuriuos poros naudoja, kad išvengtų nėštumo. Tačiau ar šis būdas išties veiksmingas ir patikimas?

Lytinio akto nutraukimas yra vienas iš metodų, kuriuos poros naudoja, kad išvengtų nėštumo. Tačiau ar šis būdas išties veiksmingas ir patikimas?

REKLAMA

Taikant lytinio akto nutraukimo metodą, vyras prieš ejakuliaciją ištraukia varpą iš makšties. Taip siekiama užkirsti kelią neplanuotam nėštumui, nes tokiu būdu spermatozoidai negali patekti į makštį ir apvaisinti kiaušialąsčių, rašo medicalnewstoday.com.

Organizacijos „Planned Parenthood“ teigimu, šis metodas yra mažiau veiksmingas nei kitos kontracepcijos rūšys, tačiau geriau nutraukti lytinį aktą nei visai nesisaugoti. Jei kaskart lytinis aktas nutraukiamas laiku, šis metodas būna gana veiksmingas.

Pastoja kas penkta moteris

Moterų sveikatos biuro duomenimis, maždaug 22 proc. (1 iš 5) moterų kasmet pastoja, naudojant lytinio akto nutraukimo metodą. Tačiau labai panaši statistika vyrauja tarp asmenų, naudojančių prezervatyvus – juos naudojant pastoja maždaug 18 proc. moterų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tinkamai naudojant lytinio akto nutraukimo metodą, pastoja maždaug 4 proc. moterų. Naudojant prezervatyvus, pastoja 2 proc. moterų.

REKLAMA

Kai kurie žmonės mieliau renkasi lytinio akto nutraukimo metodą, nes jis yra nemokamas ir neįpareigoja, kaip kitos kontraceptinės priemonės, kurios yra brangios, kurioms reikia recepto ar medicininės intervencijos.

Realybėje sunku kiekvieną kartą laiku pasinaudoti lytinio akto nutraukimo metodu. Kaip ir daugelį kitų kontracepcijos rūšių, žmogiškosios klaidos daro ją mažiau patikimą.

Kad lytinio akto nutraukimo metodas būtų veiksmingas, vyras turi tiksliai žinoti, kada įvyks ejakuliacija, ir nutraukti aktą prieš jai įvykstant. Tam gali prireikti praktikos.

REKLAMA
REKLAMA

Tai taip pat gali būti sudėtinga, nes šis metodas gali sumažinti jaučiamą malonumą arba apsunkinti vieno ar abiejų partnerių pasitenkinimą.

Kad šis metodas būtų veiksmingas, partneris turi užtikrinti, kad sperma neturėtų kontakto su makštimi lytinio akto metu ir po jo.

Tokios medžiagos, kaip alkoholis ar narkotikai, taip pat gali sutrumpinti žmogaus reakcijos laiką, todėl sunkiau įvertinti, kada laiku nutraukti lytinį aktą.

Kontraceptinių priemonių efektyvumas

Pasaulio sveikatos organizacijos ir kitų šaltinių teigimu, štai, koks yra visų kontraceptinių priemonių efektyvumas:

- Kombinuoti oralinai kontraceptikai – 92 proc.

- Prezervatyvai vyrams – 82 proc.

- Progesterono kontraceptinės tabletės – 90-97 proc.

- Kontraceptinis implantas – 99 proc.

- Varinė kontraceptinė spiralė – 99 proc.

- Hormoninė kontraceptinė spiralė – 99 proc.

- Prezervatyvai moterims – 79 proc.

- Vazektomija – 97-99 proc.

- Lytinio akto nutraukimas – 73 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų