kontraceptinės priemonės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kontraceptinės priemonės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kontraceptinės priemonės“.

Moteris įspėja dėl jų vartojamų vaistų – vos po metų penkis kartus išauga smegenų auglių atsiradimo rizika

Milijonai moterų visame pasaulyje, vartojančių tam tikrus hormoninius vaistus kontracepcijai ir tokioms ligoms kaip endometriozė gydyti, gali turėti didesnę retų, paprastai gerybinių smegenų auglių riziką, teigia mokslininkai. Mokslininkai nustatė, kad ilgalaikis tam tikrų progestageninių vaistų vartojimas yra susijęs su didesne meningiomų – navikų (paprastai nevėžinių), kurie susiformuoja aplink smegenis esančiuose audiniuose, – rizika.
2024-03-28

Patarė, kas geriausiai apsaugos nuo nėštumo: štai kada kontraceptikai gali ir nesuveikti

Nors lytinės sveikatos klausimai visuomenėje neretai vis dar išlieka tabu, specialistai pažymi, kad kiekvienas šiuo klausimu turėtų gauti kokybišką, ne mitais pagrįstą informaciją. Šiandien yra prieinama gausybė kontraceptinių metodų, tačiau gydytojai primena, kad ne visi jie vienodai veiksmingi, o kai kada gali net nesuveikti.
2023-11-02

Elena ragina atsisakyti kontracepcijos ir šeimą planuoti natūraliai: paaiškino, kaip tai veikia

Natūralus šeimos planavimas yra vienas iš pastojimo kontroliavimo būdų. Natūralaus šeimos planavimo asociacijos vadovė Elena Kosaitė-Čypienė sako, kad natūralus šeimos planavimas yra pastojimų reguliavimo būdas, kai pora pažįsta savo vaisingumą ir remdamasi šiomis žiniomis siekia pastoti arba atidėti pastojimą.
2023-10-15

Augantis svoris, sumažėjęs lytinis potraukis ir vėžio baimė: gydytoja griauna mitus apie kontraceptikus

Nors kontracepcija ir kiti lytinės sveikatos klausimai ne vienam vis dar atrodo nepatogi ar net vengtina tema, gydytojai pažymi, kad tai turėtų kiekvienam būti labai svarbi sveikatos dalis. Tai svarbu ne tik rūpinantis šeimos planavimu, bet ir lytine sveikata.
2023-10-08

Įspėjo vengti šios kontraceptinės priemonės: gresia problemos sveikatai

Intymios temos ir seksualinė sveikata užima itin svarbią mūsų gyvenimo dalį, tačiau daugeliui apie tai kalbėti vis dar nejauku. Nepaisant to, kad pastaruoju metu apie intymumą viešojoje erdvėje girdime daugiau, farmacijos specialistų teigimu, ši ir panašios temos daliai klientų tebėra tabu, drąsiau konsultuojamasi tik telefonu ar el. paštu.
2023-02-14

Atsakė, ar galima pastoti nutraukus lytinį aktą

Lytinio akto nutraukimas yra vienas iš metodų, kuriuos poros naudoja, kad išvengtų nėštumo. Tačiau ar šis būdas išties veiksmingas ir patikimas? Taikant lytinio akto nutraukimo metodą, vyras prieš ejakuliaciją ištraukia varpą iš makšties. Taip siekiama užkirsti kelią neplanuotam nėštumui, nes tokiu būdu spermatozoidai negali patekti į makštį ir apvaisinti kiaušialąsčių, rašo medicalnewstoday.com.
78
2023-01-21

Gydytoja įspėja dėl populiarios kontraceptinės priemonės: šiukštu ja nepiktnaudžiaukite

Kontracepcija – tai priemonės, skirtos apsaugai nuo pastojimo. Prie jų gali būti priskiriami natūralūs šeimos planavimo metodai, barjerinė kontracepcija, cheminės kontracepcijos priemonės, hormoninė ir ilgalaikė chirurginė kontracepcija. Viena populiariausių ir kone daugiausiai diskusijų tarp moterų sukelianti priemonė yra hormoninės kontraceptinės tabletės.
2022-08-01

Noras paauglėms kompensuoti kontraceptines spirales papiktino: jos turi mokytis, o ne galvoti apie kažką kitą

Jaunoms paauglėms visu 100 procentų kompensuoti hormonines kontraceptines spirales. Toks sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymas sukėlė ir dalies politikių, ir Nacionalinės šeimų bei tėvų asociacijos šoką bei pyktį. Kilus skandalui, ministras A. Veryga pripažino, kad klausimą teks svarstyti iš naujo.   Kontraceptinės spiralės vaistinėse yra parduodamos tik su receptu ir dažniausiai ne paauglėms merginoms, o jau vyresnio amžiaus, gimdžiusioms moterims.

Ginekologė paneigė mitą apie kontraceptines priemones: patarė, ką daryti

Pasaulyje hormoninė kontracepcija yra vienas iš populiariausių pasirinkimų, norint apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau lietuvės šiuo klausimu vis dar gerokai konservatyvesnės – vos 14-15 proc. moterų renkasi vartoti kontraceptines priemones. Dažniausios kontraceptinių tablečių atsisakymo priežastys, susijusios su baimėmis priaugti svorio, kurios, medikų teigimu, nėra pagrįstos.
2020-01-11

Sukurta nauja kontraceptinė priemonė – kontrolę perims vyrai

Norėdami užkirsti kelią nepageidaujamam partnerių nėštumui, vyrai netrukus galės naudoti ant rankų tepamą kontraceptinį gelį, rašo The Sun. Tepale esama hormono, kuris paveikia vyrų spermą ir netrukus gali pakeisti kontraceptinę piliulę. Šiuo metu mokslininkai ieško 80 porų dvejus metus atlikti bandymus.
2019-02-02
REKLAMA
REKLAMA

Kontracepcija: klaidingi įsitikinimai ir faktai, kurių nežinojote

Kiek kartų apie kontraceptikus esate girdėję įvairiausių mitų, kaip svorio augimas, nevaisingumo rizika ar gąsdinančios ligos? Po tokių atgarsių dažnai moterys pasimeta, nežinodamos kuo pasikliauti, o galiausiai, atrodo, kad net ir gydytojai dalį informacijos apie kontraceptikus nutyli. Visgi, galbūt viskas nėra taip blogai? Pabandysime išsklaidyti jūsų abejones ir supažindinti su faktais, kurie dažnai būna šiek tiek iškraipyti.
2016-07-06

10 beprotiškiausių nėštumo kontrolės būdų

Mūsų laikais pačios įvairiausios kontraceptinės priemonės yra plačiai ir nesunkiai prieinamos. Užtenka nueiti į artimiausią parduotuvę ar vaistinę. Tačiau taip buvo toli gražu ne visada. Anksčiau žmonėms tekdavo pasitelkti savo fantaziją ir išradingumą bei savo rankomis pasigaminti priemonę, kuri užkirstų kelią nepageidaujamam nėštumui. Oddee.com pristato 10 beprotiškiausių tokių bandymų.
2013-07-28

Bažnyčia prieštarauja B.Obamos inicijuotam Gimstamumo kontrolės įstatymui

JAV Katalikų bažnyčios lyderiai priešinasi prezidento Baracko Obamos inicijuojamam Gimstamumo kontrolės įstatymui, nors B. Obama ir siūlo kompromisą religinėms institucijoms. B. Obamos administracija paskelbė įstatymą, kad kiekvienos amerikietės socialinis draudimas, suteikiamas darbdavio, garantuotų gimstamumo kontrolės, t.y. kontracepcijos, apmokėjimą.
2012-02-13

Tyrimas: Lietuvoje moterys nori daugiau romantikos, o vyrai – daugiau sekso

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas seksualinio gyvenimo įpročių tyrimas. Komunikacijos agentūrų grupė „Big Idea Group“, bendradarbiaudama su tyrimų agentūra RAIT, atliko apklausą „Požiūris į seksualinį gyvenimą, seksualumą Lietuvoje“. Tyrimo rezultatai liudija Lietuvos gyventojus esant pakankamai konservatyviais ar besilaikančiais tradicinių lytinio gyvenimo normų. Paaiškėjo, kad 30 proc. lietuvių yra turėję tris – penkis seksualinius partnerius, 15 proc. – du partnerius, o 28 proc.
2011-06-18

Tyrimas: kas antras Lietuvoje gimstantis vaikas – „netyčiukas“

Daugiau nei pusė (55 proc.) Lietuvos miestuose gyvenančių mamų yra bent kartą neplanuotai pastojusios. Tokius duomenis parodė rugsėjo mėnesį tyrimų kompanijos „Synopticom“ atliktas tyrimas, kurį inicijavo kontracepcijos svetainė ziedas.lt. Tyrime, kuriuo siekta išsiaiškinti Lietuvos miestų gyventojų šeimos planavimo įpročius, dalyvavo 18–45 metų respondentai: 412 moterų ir 116 vyrų. Apklausos rezultatai atskleidė, kad kas antra šeima (54 proc.
Į viršų