Prieš kelias dienas Lietuvą apskriejusi žinia apie galimą vizitų pas medikus apmokestinimą, papiktino tūkstančius lietuvių.

Eilės pas medikus (nuotr. 123rf.com)

Eilės pas medikus (nuotr. 123rf.com)

Lietuvos medikų sąjūdžio inicijuota idėja tai padaryti, panašu, liko nesuprasta ir iškoneveikta.

Pasak jų, tokia praktika yra taikoma kone visose Europos šalyse, išskyrus Lietuvą ir Lenkiją. Medikai tvirtina, kad bent simbolinis mokestis padėtų išspręsti didelio srauto problemas.

Tuo tarpu lietuviai neslepia pykčio ir garsiai rėžia, ką galvoja apie tai. Socialiniame tinkle  „Facebook“ mirgėte marga komentarai su pasipiktinimais apie tai, kad naujas mokestis yra dar vienas nepateisinamas absurdas.

Didins emigracijos srautus

Vilnietė Karolina neslepia, kad tai gali paskatinti jaunus ir darbingo amžiaus žmones tiesiog išvykti iš Lietuvos. „Mokame čia mokesčius, o turėsite mokėti dar papildomai?

Tai yra absurdas. Jau geriau emigruoti su šeima, pamiršti Lietuvą ir gyventi ten, kur nereikės mokėti už kiekvieną veiksmą“, - piktinosi moteris.

Jai antrino jau penkerius metus emigracijoje gyvenanti Loreta. „Dieve mano, dabar dar labiau nenoriu grįžti į Lietuvą. Ir taip žmonės vos galą su galu suduria, tai ką jau kalbėti apie papildomus mokesčius. Kainos didžiulės, pragyventi sunku, apie ką čia kalbama.“

REKLAMA

Dar viena neabejinga tautietė įsitikinusi, kad tai paskatins tik dar didesnį mirtingumą, kai žmonės, neturėdami pinigų, tiesiog pražiopsos savo ligą.

„Ar galvojama apie žmogų? Kas jam geriau ir naudingiau? Ar klausia kas žmonių vykdant permainas ne žmonių naudai, keliant kainas ir bloginant materialinę padėtį? Kas klausia žmonių? Mūsų išrinktieji galvoja tik apie save ir savo kišenę“, - replikavo kaunietė.

Pasiūlė idėją

Vis dėlto, lietuviai turi idėjų, kaip padaryti, kad žmonės neitų be didelės priežasties pas medikus. Atsirado siūlančių sumokėti užstatą.

„Jeigu reikėtų už vizitą sumokėti 1 eurą, kaip užstatą, būtų normalu. Nes tikrai dažnai būna, kad žmonės neatvyksta, todėl minimalus mokestis bent padidins tikimybę, kad žmogus atšauks vizitą, o ne tiesiog neatvyks, kaip šiuo metu įprasta.

Jai antrino ir Vilhelmas, kurio teigimu, net ir 20-30 eurų užstatas būtų labai normalus: „Neatvykai – susimokėti, atvykai – užstatas grąžintas“, - aiškino jis.

Nepastebės rimtos ligos

Dauguma žmonių sutartinai tvirtina, kad vizitų pas medikus apkomestinimas, deja, tik paskatins sergamumą ir mirštamumą, mat žmonės nesiryš eiti ir mokėti pinigų už konsultacijas. „Kartais menkniekiai signalizuoja net nenumanomas ligas ar sutrikimus, todėl kreiptis reikia visada, vos pajutus negerumą“, - sakė Olga.

Dar blogiau – žmonės piktinasi, kad pastaruoju metu sparčiai daugėja kalbų apie apmokestinimus. „Iki Naujųjų metų viskas bus su kvitukais: ir oras, ir vanduo.

Tuoj mokėsim ir už dangų“, - juokėsi vilnietė, tačiau neslėpė pykčio primindama, kad kiekvienas iš mūsų moka mokesčius, todėl papildomos gydymo išlaidos neturėtų būti priskaičiuojamos.

REKLAMA

Praktika taikoma kitose šalyse

Lietuvos medikų sąjūdis siūlo apmokestinti visus vizitus pas gydytojus. Tokią praktiką taiko kone visos Europos šalys. Išskyrus Lietuvą ir Lenkiją. Medikai tvirtina, kad bent simbolinis mokestis padėtų išspręsti didelio srauto problemas.

„Didelis darbo krūvis ir didelį diskomfortą tas sukelia, nes tikrai norisi suteikti kokybišką tą paslaugą, norisi išleisti ramiai pacientą ir žinoti, kad padarei viską, kas įmanoma. Tačiau kai yra numatyta 15 minučių konsultacijai ir mes priimame papildomus pacientus arba paskiriam papildomas konsultacijas dėl to, kad liko neramumas širdyje“, – sako gydytoja Rima Piličiauskienė.

Tad vietoje numatytų 24 pacientų, šeimos gydytojai sako, kad kartais priima 30 ar net 40. Gydymo įstaigų laukiamieji visuomet perpildyti žmonių. Juolab neretai užsiregistravę pas gydytoją, kai kurie žmonės tiesiog neatvyksta.

„Deja, ne visi pacientai laikosi šitos pareigos ir būtų labai logiška, kad jeigu yra pareiga, kad turėtų atsirasti ir tam tikra kažkokia sankcija už jos nevykdymą“, – sako Karoliniškių poliklinikos direktorė Jelena Kutkauskienė.

Sveikatos apsaugos ministerija palaiko išreikštą medikų poziciją ir svarsto įvesti registracijos mokestį. Medikai neslepia, kad kurie žmonės įpratę pas medikus kreiptis bet kuriuo atveju, nors kartais galbūt to ir nereikėtų.

„Tikrai pasitaiko pacientų, kurie atbėga pas šeimos gydytoją klausti dėl uodo įkandimo, kaip gydyti. Dėl daug metų serga nugaros skausmu ir jis tikrai žino, kokį vaistuką pradėti vartoti, tačiau nerimas jį priveda dėl kiekvieno skausmo pas gydytoją ir tas lankymas būna kas dvi savaites, kas mėnesį ir jis nėra pagrįstas“, – tvirtina R. Piličiauskienė.

Mūsų kaimyninėje Latvijoje už vizitą pas šeimos gydytoją žmonės moka pusantro euro. Specialisto konsultacija kainuoja keturis eurus. Už paslaugas mokėti nereikia vaikams, nėščiosioms, sergantiems tuberkulioze ar turintiems pirmą neįgalumo grupę.

 

 

 

Ale va
2018-09-21 07:57:25
Reikia surengti naujai referendumą dėl nemokamo mokymo ir gydymo ,o ne dėl dvigubos pilietybės Lietuvoj .Dėl emigracijos Lietuvoj gyventojų daugumą sudaro pensininkai ir vaikai katriems valstybinės medicininės paslaugos dėl blogo valdymo jau šiandien netikusuios. Žmogui svarbiausia sveikata ,o tą supras pasenę valdantieji,bus vėlu. Tas pats šiandien su apmokestinto mokslo kokybe,studentas neturi kur atlikti praktikos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Xxx 2018-11-08 20:45:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Susprogdinkit seima viskas bus ok
   ATSAKYTI
Jonė 2018-11-08 18:32:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ką ,dar kursite naują kasininko etatą registratūroje, kuris ves pinigines operacijas,priims ir grąžins pinigus? Nebeklyskite gilyn į lankas.   ATSAKYTI
Viktorija 2018-09-30 10:22:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu kodel valdzia nepasiulo moketi atlyginimus ir pensijas kaip ES.o apie mokescius labai gerai zino tik matyt apie ES atlyginimus ir pensijas nelabai apsviesti   ATSAKYTI
Xuj 2018-09-29 08:17:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
BLT bet Latvijoj NEMOKA Psd baikit mulkinti žmones, išpradžiu visus vaistus receprinius padarė o dabar dar vizitus apmokestins   ATSAKYTI
Vida 2018-09-27 13:27:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jei as pas daktaru jau 5 metus nesu buvusi gal tada man sumoketu ta verygos ismastyta sistema.nes logiskai galvojant gal tada ir man priklauso sugrazinti be reikalo moketus mokescius?   ATSAKYTI
Nijole 2018-09-27 11:19:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pats protingiausias ponas, ministras Veryga apkrove gydytojus darbais turiu ommenyje del kiekvieno vaisto begti pas gydytojus dabar verkia kadka sie apkrauti darbais ir, siulo ivesti mokescius tai jei gal jau toks, turtingas lai moka tuos mokescius o neatima is vargsu ir pesininku paskutinius grasius uz kuriuostai galetu nusipirkti duonos seniai laikas pakeisti pona sveikatos ministra matomai jau persivalge   ATSAKYTI
Sizifas 2018-09-26 22:27:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu joooo. O dabar nemokam papildomai i kisene? Gydytojai lai neverkia.dirba per 3 darbus. Kokioj ligoninej ir dar poroj privaciu centru. O ketvirta alga gauna vos ne is kiekvieno paciento. Zinoma, sunku. Bet gyvena gerai. Tik niekam tike neturi ligoniu srautu. Pas prasta tik atsitiktiniai eina. Kai ieskai ligos, pereini 10 gydytoju. Domiesi, kuris geras. Tada domies, kaip patekt. Daznai tenka i kisene kist, kad priimtu. Net siuntimas nepadeda. Finise- vis tiek nezinau kuo sergu. Pas neurologa buvau. Jam paciam uspakajoncu reikia.   ATSAKYTI
Pasimetusi 2018-09-26 01:00:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nzn gal as cia blogai suprantu ar kas? Uz ka moketi? Uz tai, kad nueini pas seimos gydytoja uz kuri ir taip moki mokescius is savo atlyginimo? Ar kaip?
Dar lygina su kitom valstybem, as gyvenu UK ir dar ne karto nemokejau uz vizita pas daktara, tai nelabai suprantu is kur tokie duomenys kad tik Lietuvoj ir Lenkijoj nemoka.   ATSAKYTI
Piktas 2018-09-25 13:46:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aha , padarė kone visus vaistus receptinius, apkrovė gydytojus papildoma veikla ir dabar srautus reguliuoja ? Dėsningumas akivaizdus! Va kaip dirba gudručiai! Va kaip melžia paskutinius pinigus !   ATSAKYTI
aš už 2018-09-24 09:11:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Aš už mokestį. Gal sumažės hipochondrikų, tiksliau, hipochondrikių, kurios vien tuo ir užsiima, kad ligų ieško. Pirsteli - ir į polikliniką, pirštą įsidrėskė - ten pat, galvą nuo ilgo televizoriaus žiūrėjimo suskaudo - ir vėl tupi eilėse.   ATSAKYTI
Ricka 2018-09-21 17:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Sutinku simboliskai moket bet kad galetu laisvai gaut med pagalba   ATSAKYTI
Kaunas 2018-09-21 16:56:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip supradti Lietuvoje žmonių mažėja,o eilės ilgėja,aišku pas gydytoją užsiregistravus prieš dvi savaites,nežinai kaokia sotiacija bus ,juk galima paskambinti ir atšaukti,kurie to nepadaro tegul tą mokestį moką.Pav.nuei i ps gydytoja anksčiau,pacientu nėra,bet gydytojas nepriima,pasako ateik laiku.Čia ne pacientų anplūdis,bauk išvykę,o gydytoju trūmumas.Nes tie patys gydytojai,dirba privačiose istaigose,o atliekama laiką dirba valdiškoje.
   ATSAKYTI
Lietuvos gyventojas 2018-09-21 15:38:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visalaik, kai rasote apie tai, jog tokia praktika taikoma kitose salyse, nepamirskite palyginti lietuvos ir tu saliu pragyvenimo lygio   ATSAKYTI
moteris 2018-09-21 15:27:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kodėl nesugalvojo mokėti, kad žmonės eina kokiu nors klausimu į savivaldybę, sodrą, mokesčių inspekciją, kreipiasi į policiją ar pan.? O gal dar mokėkime vaistininkams, parduotuvių kasininkams, kad aptarnauja? Gydytojai gauna atlyginimą, kad gydo. Juk galima imtis kitokių priemonių nuolat besiskundžiančių bobučių armijai sureguliuoti. Kodėl turi kentėti žmonės, kurie ir taip vos galą su galu suduria, skaičiuodami kiekvieną eurą? Juk tokie ne vien pensininkai.   ATSAKYTI
kardas 2018-09-24 09:13:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
esmė ne gydytojuose. Daug pažįstu žmonių, kurių hobis - ieškoti sau ligų. neišlenda iš poliklinikų, nors yra sveiki kaip jaučiai. Štai kodėl tokios eilės  
Mokytoja 2018-09-27 21:50:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš galvoju, kad turi būt mokestis mokykloje   
Marke 2018-09-21 15:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Psd mokek,nors lankais ar nesilankai,vizita taip pat mokek..:))) mokek du kartus. Dar apmokestinkit isejima is gyditojo kabineto   ATSAKYTI
lolo 2018-09-21 14:37:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar susidaro eilės, nes beveik dėl kiekvieno vaisto recepto reikia eit pas gydytoją, o atėjusi bobutė dar ir bėdas visas nori išsipasakoti gydytojui   ATSAKYTI
Nerijus 2018-09-21 13:26:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kitose europos salyse taikoma, tai algas pritaikikite, po to mokescius. Kas per idiotai isvis ten sedi ? Va seimunas turetu gauti tiek kiek gauna vidutinis Lietuvos pilietis ir be jokiu priedu, tada gal suprastu kai parduotuveje pinegeli reiktu skaiciuoti . Ko reikia ziureti i ta europos puse, kuri jau greitu laiku bus visiskai suzlugdyta babaju ir t.t. Tai gal pradetu dirbti tautai ir nusluostitu nosis tai paciai europai.   ATSAKYTI
Aira 2018-09-21 12:40:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šnekama, kad žmonės pas gydytojus eina be priežasties. Šitoje vietoje drysciau suabejoti.Daug pensininkų eina vien tik prasitęsti kompensuojamus vaistus su knygelėmis.Tokiu žmonių tikrai daug Jie taip pat eina su taloneliais Apžiūros nereikia o vaistų pratęsimui užtrunka po pusę val ir daugiau.Kitas dalykas teko matyti Klaipėdoje 3poliklinikoje kad gydytojos dirba be seseliu ir kai ateini pas gydytoją į kabinetą dar kabinete prasedi 10 min kol baigs pildyti kortele išėjusios pacientės. Tada puola teisintis, dirbu viena daug rašliavos daug kodų reikia išstudijuoti kas kur kompiuteryje pas jų randasi. Absurdas. Kai pradeda pildyti tavo kortele ir vėl iš naujo žiūri į kompą, maigo klaviatūra kažko ieško ir dejuoja kaip čia viskas sudėtinga.Tai klausimas kam tie kompai jei laikas kuris skiriamas žmogaus apžiūrai jie vargsta su kažkokiom programom kompiuteriuose?
Eilės užsitęsia visi nervuojasi, kitiem nerva neatlaiko eina pasiima kita taloneli. Kitas dalykas, gydytojai šneka, kad žmonės eina pas gydytojus be priežasties, o tai kaip vyrą pasitikrinti prostata,moterims taip pat savos bėdos, gerai jei viskas gerai, o jei ne. Paskui šnekant o kodėl anksčiau nesikreipėt? Žmogus kartais jokių simptomų nejaučia o nueina profilaktiskai, o ten jau ir bedele besanti. Tai reik džiaugtis, kad žmogus ateina ir jokios ligos nerado, o ne iškart priklijuoti mokestį. Už ką? Už tai kad ligos nerado?    ATSAKYTI
Mozė 2018-09-21 12:17:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kol Lietuvoje vyksta
Finansinis genocidas algos pensijos mažiausios o mokesčiai europinei ir valdze gandragalviu taip ir skursim    ATSAKYTI
siaubas 2018-09-21 12:14:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kuo toliau tuo blogiau, darzeliai brango, net uz nevesta diena turesiu moket aisku suma 30 cnt maza, bet... maistas brango, elektra zada,kad brangs, kuras brango, viskas brangsta dar cia mokestis nors sveikatos mokescius mokam baigia zmonem kelnes numaut. o algas pakialia 20e per metus ar dvejus kai viskas bendroje sumoje per men maziausiai ant 50e brangsta    ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Ligoninė (nuotr. stop kadras)
Ne dienomis, o valandomis augantis pacientų nepasitenkinimas, blaškymasis negalint patekti pas gydytojus, mėnesiais nusitęsusios eilės, lėtinių sveikatos problemų malšinimas ...
Santaros klinikų medikai (nuotr. Vidmanto Balkūno)
Dėl koronaviruso ligoninėse gydomi 58 pacientai, iš jų reanimacijos skyriuose – du, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Ligoninėse šiuo metu ...
(nuotr. Scanpix)
Nuo šiol pacientams, kuriems teikiamos vadinamosios dienos stacionaro paslaugos, t. y. kai ryte žmogus atvyksta į gydymo įstaigą, kur jam atliekamos procedūros, teikiama ...
Asociatyvi nuotr. (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad poliklinikose grupiniai medicininės reabilitacijos užsiėmimai, tokie kaip kineziterapijos ir ergoterapijos užsiėmimai, ...
Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena.lt)
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia nesuprantantis, kokiu būdu gydytojams gali mažėti atlyginimai, jeigu gydymo įstaigoms skiriamos didesnės lėšos nei ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų