5 mėnesių mažylės mirtis sukrėtė tėvus: dėl ko ji mirė, negali paaiškinti net medikai

Penkių mėnesių amžiaus kūdikis mirė miegodamas ant sofos su teta, kol tėvai buvo išėję į Edo Sheerano koncertą.

Mažąją Esmę Brotherton rado „pamėlusią ir be gyvybės ženklų“, jai prieš tai užmigus savo namuose Mančesteryje, 2018 metų gegužės mėnesį.

Penkių mėnesių amžiaus mergaitės mirtis vėliau buvo patvirtinta ligoninėje, nors jos teta bei paramedikai ir bandė ją išgelbėti. Tragiškos mirties priežasties tyrimai taip ir neparodė, rašoma thesun.co.uk.

2018 metų gegužės mėnesį mergaitės tėvai Shaunas ir Heather Brothertonai išėjo į Edo Sheerano koncertą, o kūdikio rūpintis namuose liko jos teta Danielė. Tyrimo medžiagoje nurodoma, kad Esmė buvo gimusi 19 dienų per anksti, po Cezario pjūvio operacijos, bet po gydymo nuo geltos ji iš ligoninės išleista namo, reguliariai valgė ir miegojo. Naujagimės teta užmigo su Esme ant rankų, o pabudusi suprato, kad mergaitė – „pamėlusi ir be gyvybės ženklų“.

Pasakė, kad nebekvėpuoja

Jos mama, dirbanti biuro vadybininke, sakė, kad Danielei paskambinus ir pasakius, kad Esmė nebekvėpuoja, ji daugiau nieko nebesuprato. Tą vakarą su Shaunu ir jo mama ji buvo koncerte, o mergaitę prižiūrėti buvo palikta jos teta.

Heather sakė: „Shaunui paskambino Danielė ir pasakė, kad Esmė nebekvėpuoja – mes turėjome kaip įmanoma greičiau važiuoti tiesiai į ligoninę. Aš nebesupratau, kas dedasi. Iškart įsėdome į mašiną ir nuvažiavome į ligoninės priimamąjį.“

Danielė įvykio tyrimo metu sakė, kad Esmė buvo dukart pamaitinta, bet jai kalėsi dantukai, todėl ji verkė. Ji sakė: „Neatsimenu, kada užmigau, bet ir kūdikis užmigo, ir aš pabudau sėdėdama tokia pačia poza. Esmė buvo tiesiog paguldyta man ant rankų, ji buvo ant nugaros, o aš išgirdau, kaip mano pačios sūnus kitame kambaryje verkia, nes nori valgyti. Aš palikau ją paguldytą ant nugaros ir išėjau vos kelioms sekundėms, bet grįžusi pastebėjau, kad jos lūpos yra keistos spalvos, rašoma thesun.co.uk.

Iškart ją paėmiau ant rankų, bet ji visiškai nereagavo. Tada ir pasiėmiau telefoną, iškviečiau greitąją. Medikas man iš karto pasakė daryti jai dirbtinį kvėpavimą, tada pasidėjau telefoną ir bandžiau ją gaivinti. Kaip galėdama sekiau mediko instrukcijas, visai netrukus atvažiavo ir greitoji.“

REKLAMA

Miegojo ant sofos

Patologė dr. Naomi Carter, atlikus kūdikio pomirtinę apžiūrą, sakė: „Buvo bandyta Esmę maitinti iš buteliuko, bet jai tai nepatiko, todėl ji buvo paguldyta į nešiojamą lopšelį, kad nusiramintų. Kai ir tai jos nenuramino, Danielė Brotherton pasiėmė ją su savimi ant sofos. Pirminėje ataskaitoje teigiama, kad tuomet ji užmigo, o kai pabudo apie 1 valandą nakties, mergaitė gulėjo šalia pamėlusi ir be gyvybės ženklų. Ji mirė kažkuriuo momentu nuo 22 val. 30 min. iki 1 valandos nakties, bet tikslaus laiko nurodyti negalime.

Esmė buvo tinkamai maitinama ir sveika, nėra jokių medicininių aplinkybių, kurios būtų galėjusios sukelti ar kaip nors paskatinti jos mirtį. Mūsų nuomonę, ši mirtis turi būti priskiriama mirtims dėl neaiškių aplinkybių.“

Atvirą išvadą užfiksavęs koroneris Nigelas Meadowsas sakė: „Pagal įrodymus, maždaug 22 val. 30 min. Danielė Brotherton laikė Esmę rankose, sėdėdama ant sofos, ir tada užmigo. Vėliau naktį ji pabudo nuo savo sūnaus verksmo ir nuėjo juo pasirūpinti, o Esmę paliko ant sofos. Ji buvo išėjusi labai trumpą laiko tarpą, o tada sugrįžo. Uždegusi šviesą ji pastebėjo, kad Esmės išvaizda pasikeitė nuo tada, kai ji ją paėmė ant rankų.

Danielė bandė ją gaivinti, kaip jai nurodė greitosios pagalbos medikas telefonu. Atvykę greitosios pagalbos darbuotojai tęsė gaivinimą ir nuvežė naujagimę į Wytheshawe ligoninę. Ligoninėje buvo pakartotinai bandoma ją gaivinti, deja, nesėkmingai – tuomet buvo oficialiai patvirtinta Esmės mirtis.

Bandyti išsiaiškinti medicininę mirties priežastį nėra paprasta. Aš sutinku su Dr. Carter pateiktais įrodymais, kad jokių įgimtų anomalijų kūdikis neturėjo. Kūdikių mirties be jokios priežasties atvejų, ne dėl to, kad kas nors miego su jais toje pačioje lovoje ar ant sofos, tikrai pasitaiko. Vis dėlto, tiesa, kad miegojimas kartu su kūdikiu lovoje ar ant sofos yra siejamas su naujagimių mirtimis.“


Rašyti komentarą...
J
Janima
2021-04-17 17:01:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano sunus irgi mire anglijoj mirties priezasti irgi nenustate
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų