1. 3–5 kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Įkvėpimas ir iškvėpimas turėtų trukti apie 5 sekundes, tai sulėtins širdies ritmą bei sumažins streso hormonų kiekį.
2. Sėdėkite tiesiai – taip oras lengviau pateks į plaučius, o gavę daugiau deguonies nusiraminsite.
3. Prisiglauskite arba palaikykite mylimo žmogaus arba tėvų rankas – moksliškai įrodyta, kad toks, kad ir nedidelis bei trumpas, fizinis kontaktas akimirksniu sumažina streso hormonų kiekį.
4. Kramtykite gumą, žandikaulio judėjimas taip pat mažina stresą.
5. Nunarinkite galvą, lyg ji būtų labai sunki. Tegul kaklas būna maksimaliai atpalaiduotas, o galvą lėtai judinkite pirmiausia į vieną, tuomet į kitą pusę. Vėliau galvą lygiai taip pat atloškite atgal ir lėtai pasukiokite į skirtingas puses.
6. Pasitepkite rankas mėgstamo kvapo kremu – švelniai sklindantis aromatas suteiks jaukumo ir padės nurimti.
7. Pasimelskite.
8. Atsiribokite nuo darbo bent keletui minučių, pasižiūrėkite jums brangias nuotraukas, keliančias šiltus prisiminimus.
9. Atsigulkite ant nugaros, kojas per kelius sulenkite, o pėdas tvirtai priglauskite prie žemės. 10–15 minučių taip pagulėkite, ramiai ir giliai kvėpuokite.
10. Sėdėdmi įtempkite visus kūno raumenis, suskaičiuokite iki 10 ir atpalaiduokite. Pakartokite kelis kartus.
11. Jeigu kieme saulėta, išeikite į lauką ar į balkoną, užsimerkite, atsukite veidą saulei ir pasišildykite kelias minutes. Stenkitės galvoti tik apie tai, kaip pučia vėjelis, kaip oda šyla nuo saulės, koncentruokitės į aplinkos garsus.
12. Nusilupkite ir suvalgykite apelsiną. Jo kvapas ramina, o vaisiuje esantys vitaminai ir mineralai kaipmat atgaivins.
13. Lėtai kvėpuokite pro nosį. Įsivaizduokite, kaip įkvėptas oras sklinda po jūsų kūną ir kaip iškvepiant jis išeina. Kartokite 5–15 kartų.
14. Delnus užsidėkite sau ant pečių, o alkūnes priglauskite prie kūno. Įkvėpdami kelkite alkūnes kiek galima aukščiau, tačiau delnais tebelaikykite pečius. Iškvėpdami alkūnes grąžinkite į pradinę padėtį. Pakartokite.
15. Išsivalykite dantis – mechaniškas veiksmas padės nusiraminti, o gaivus dantų pastos kvapas suteiks jėgų.
16. Užsimerkite ir vienodu ritmu kartokite savo mėgstamiausią citatą, mylimojo vardą ar jums gražų žodį.
17. Galbūt stresą jums kelia kitas žmogus? Pagalvokite, kodėl jis taip elgiasi, galbūt tai sunkus gyvenimo etapas jam pačiam. Empatijos jausmas leis atlaidžiau pažvelgti į jūsų streso šaltinį.
18. Pasižiūrėkite juokingų vaizdelių internete.
19. Susirašykite dalykus dėl kurių galite pasidžiaugti – jeigu esate sveikas, turite mylinčius tėvus, antrąją pusę, stogą virš galvos ir ką valgyti, tai esate tikrai laimingas žmogus!
20. Suvalgykite dubenėlį avižinės košės – sudėtiniai angliavandeniai palaiko normalų cukraus kiekį kraujyje bei skatina laimės hormono seratonino gamybą.
21. Susidarykite darbų sąrašą ir juos padarę žymėkitės pliusiukus, tai leis geriau kontroliuoti situaciją.
22. Susitvarkykite kambarį, darbo stalą ar kompiuterio ekraną.
23. Išsimaudykite vonioje su pora puodelių pieno ar keliais lašais mėgstamo eterinio aliejaus.
24. Pervilkite švarią patalynę, pagulėkite lovoje ir giliai kvėpuokite.
25. Nusipirkite kavos išsinešti ir tiesiog pasivaikščiokite.
26. Atsikelkite pusvalandžiu anksčiau nei įprasta ir leiskite sau pasimėgauti puodeliu kavos ar stikline sulčių, paskaitykite laikraštį, pavartykite žurnalą.
27. Pasivažinėkite mašina garsiai įsijungę patinkančią muziką.
28. Paskambinkite geram draugui ir tiesiog paplepėkite, prisiminkite senus laikus, susitarkite susitikti.
29. Daugiau laiko praleiskite su naminiu gyvūnėliu, o jeigu tokio neturite, įsigykite. Linksmas šunelis ar raminamai murkianti katė yra geriausi vaistai nuo visų gyvenimo negandų.
30. Atsistokite prieš veidrodį ir kelis kartus plačiai nusišypsokite – vien veido raumenų įsitempimas besišypsant (net ir dirbtinai) skatina laimės hormonų išsiskyrimą.