Be gimdos gimusi mergina tapo motina: išvydusi kūdikį, negalėjo tuo patikėti

Mergina, kuri būdama 16 sužinojo, kad neturi gimdos, pagaliau tapo mama – jos nauja geriausia draugė tapo surogatine jos vaiko motina ir padovanojo jai pačią didžiausią dovaną – kūdikį.

Mergina, kuri būdama 16 sužinojo, kad neturi gimdos, pagaliau tapo mama  (nuotr. facebook.com)

Kartu su ja sėdėdama gimdymo baseine, padėdama gimdyti kūdikį, kurio manė niekada negalėsianti susilaukti, Kitty Cunningham nesitvėrė džiaugsmu.

Būdama vos 16 ji sužinojo baisią žinią – ji yra gimusi be gimdos, todėl motinystė jai bus neįmanoma. Bet šiandien ji kupina džiaugsmo, susilaukusi sūnaus Jaspero ir pasakoja, kad su surogatine kūdikio motina, kuri padėjo išpildyti jos svajonę, tapo geriausiomis draugėmis, rašoma mirror.co.uk.

Operacijų direktore dirbanti Kitty iš Notingemo pasakoja: „Kai mano vyrui buvo 20, jis sakė, kad renkasi mane be jokių kūdikių, o ne kūdikius su kuo nors kitu be manęs. Dabar jis gavo ir vieną, ir kitą – tai tiesiog neįtikėtinas jausmas.“

Kitty (32) turi Mayerio–Rokintaskio–Kiusterio–Hauserio sindromą, kai gimda arba pakankamai neišsivysto, arba jos visai nėra. Taip nutinka vos vienai moteriai iš 5000 Didžiojoje Britanijoje, bet Kitty atvejis kiek kitoks, nes ji turi kiaušides, kurios gamina kiaušialąstes, bet neturi gimdos, kurioje galėtų užsimegzti nėštumas.

Jos svajonė tapti mama išsipildė, kai ji susipažino su Jemma Black (34), auginančia savo vaikus ir tapusia jos surogatine vaiko mama. Tuo metu Jemma laukėsi kitos poros kūdikio. Kitty su vyru Jamesu (31), pardavimų vadybininku, su Jemma iškart rado bendrą kalbą ir susidraugavo.

REKLAMA

Trims mėnesiams praėjus po pirmojo surogatinio kūdikio gimdymo, Jemma pasisiūlė Kitty padėti – sausio mėnesį ji dirbtinio apvaisinimo būdu pastojo ir pradėjo nešioti Kitty ir Jameso kūdikį.

Spalio 4 dieną savo namuose Birmingeme ji pagimdė Jasperą – sveiką 4,167 kg sveriantį kūdikį. Šalia jos buvo laimingi naujieji kūdikio tėvai. Pasakodama apie savo išgyvenimus paauglystėje, Kitty sako, kad buvo šokiruota, kai gydytojai jai pranešė, kad biologinio vaiko susilaukti galės tik surogatinės motinos pagalba.

Mergina, kuri būdama 16 sužinojo, kad neturi gimdos, pagaliau tapo mama

„Tuo metu tai buvo labai suaugusiųjų dalykas, dėl kurio nerimavau.“ – prisimena ji. – „Man buvo 16, man net nebuvo prasidėjusios mėnesinės, todėl gydytojai mane atidžiau ištyrė ir pasakė, kad neturiu gimdos. Man tai buvo šokas, buvo labai baisu ir neaišku. Tai turbūt blogiausias laikas sužinoti tokius dalykus, kai esi paauglė.

Jau ir taip reikia tvarkytis su hormonų audromis. Esi priversta galvoti apie tai, kaip viskas bus, jei niekada nesukursi šeimos, kai tai turėtų būti paskutinis dalykas, apie kurį tuo metu galvoji. Tiesiog reikia tai priimti, bet negalvoji apie visas asmeniškas smulkmenas, tiesiog stengiesi dėl to pernelyg nesirūpinti. Aš tiesiog su tuo susitaikiau.“

Bet prieš penkerius metus, susipažinusi su Jamesu, ji nusprendė, kad nori pabandyti susilaukti vaiko. Po metus trukusio informacijos rinkimo, pora surogatinės motinos savo vaikui ieškoti pradėjo 2018 metų rugsėjį. Po dviejų mėnesių jie susipažino su Jemma „Surrogacy UK“ asociacijos suorganizuotame renginyje, kurio tikslas buvo suvesti norinčiuosius tapti tėvais ir surogatines motinas, kad jie susidraugautų.

REKLAMA

Tuo metu Jemma laukėsi kitos poros kūdikio ir jau turėjo tris savo vaikus. Trijulė iškart susidraugavo ir apsikeitė kontaktais. Tuomet, po 10 draugystės mėnesių, Jemma pradėjo nešioti judviejų vaiką.

Kitty sako: „Užsimezgė natūrali draugystė. Kai Jemma paskambino ir pasakė, kad nori mums padėti, aš pirmą kartą gyvenimą pajutau rusenančią viltį. Kai tuokėmės, visi kaip apsėsti klausinėjo: „Na, tai kada vaikučiai?“, o tai buvo nepatogi ir keista tema, kuria tada visai nenorėjau kalbėti.

Paskui pripratome sakyti: „Aš neturiu gimdos, todėl mums reikės surogatinės motinos“, bet toks atsakymas visada atrodė tuščias. Aš tą atsakymą naudojau tam, kad tai skambėtų kaip planas, ir kad žmonės daugiau nieko neklausinėtų.“

Šešioms dienoms praėjus po to, kai Kitty kiaušialąstė buvo apvaisinta Jameso sperma ir embrionas perkeltas į Jemmos gimdą, ji gavo teigiamą nėštumo testą.

Kitty sako: „Tiesiog negalėjau tuo patikėti. Mano vyras buvo visiškai šokiruotas, aš negalėjau nustoti verkti, o jis tiesiog sėdėjo priešais mane ir pasakė: „Man atrodo, tuoj nualpsiu.“ 

Mergina, kuri būdama 16 sužinojo, kad neturi gimdos, pagaliau tapo mama

Kitty ir Jamesas per visą nėštumo laikotarpį kaip galėdami padėjo Jemmai.

Kitty sako: „Jemma labai norėjo jalapenų. Jai vis nebūdavo jų mažai, todėl nupirkau jai didžiulį jų stiklainį. Ją taip pat labai vargino rytinis pykinimas, todėl savaitgaliais atvažiuodavome ir pasiimdavome su savimi pabūti jos vaikus, nusiveždavome juos į parką arba sekmadieninių pietų. Išskyrus 20 savaitės ultragarso tyrimą, dalyvavome visame procese. Jemmą su šeima matydavome kas porą savaičių, išskyrus karantino laikotarpį.

REKLAMA

Kasdien rašiau jai žinutes, kaip ir bet kokiai kitai draugei, skirtumas tas, kad ji nešiojo mano kūdikį. Mes šalia jos buvome visą laiką – Jemma dėl jo neturėjo priimti jokių sprendimų be mūsų.“

Buvo nuspręsta gimdyti vandenyje Jemmos namuose – kūdikį priėmė pati Kitty. Ji pasakoja:

„Tegalėjau tik galvoti, kad tuoj tapsiu mama, bet buvau kupina vilties. Viskas praėjo tobulai, tai buvo pats ramiausias ir tvarkingiausias gimdymas, tai buvo nuostabu. Pirmas 24 valandas buvau kaip nesava.

Žinojome, kad jis tikras, Jemmą matėme kas dvi savaites. Jis visada buvo tikras, bet iš tikrųjų laikyti jį rankose buvo kažkas neįtikėtino. Be to, jis labai panašus į mane – to tikrai nesitikėjau. Tiesiog neįmanoma pasiruošti tam jausmui, kai taip ilgai kažko norėjau, ir pagaliau turi – jis mūsų mažasis deimančiukas.“

Kitty ir Jamesas be galo džiaugiasi mažuoju Jasperu, kuriam dabar jau mėnuo.

Mergina, kuri būdama 16 sužinojo, kad neturi gimdos, pagaliau tapo mama

„Būti mama – dar nuostabiau, nei įsivaizdavau.“ – sako Kitty. – „Dabar esame mažytė šeima, nuostabu, kad turime šį mažą, tikrą žmogeliuką – pusiau mane, pusiau Jamesą, kai vienu metu tikrai galvojome, kad tai bus neįmanoma. Už vaiko išnešiojimą Jemma jokių pinigų negavo – ji yra viena iš 600–700 surogatinių motinų Didžiojoje Britanijoje, kurios nori padėti kitoms poroms.

Ji paaiškino: „Man labai patinka būti nėščiai. Ir man tai labai gerai sekasi. Man tai visai nesunku ir man labai patinka gimdyti, todėl tai ir darau – devyni mėnesiai mano gyvenimo pakeičia visą likusį kitų žmonių gyvenimą.

Be jokios abejonės, jie mane įtikino, todėl norėjau taip greitai jiems padėti, nes iškart užmezgėme labai gerą ryšį. Viskas buvo labai nuoširdu. Gimdymas taip pat buvo tobulas. Buvo labai ramu, jokios įtampos.

REKLAMA

Jamesas yra labai labai jautrus, todėl aš buvau pasiruošusi juodų rankšluosčių, ilgus juodus marškinius, viskas buvo juodos spalvos. Kitty buvo su manimi baseine, o jis sėdėjo už jos ir viską stebėjo. Labai juo didžiavausi.

Kartais susipažįsti su žmonėmis, ir tiesiog žinai, kad privalote dalyvauti vieni kitų gyvenimuose. Dabar Jasperui jau mėnuo, bet mes vis tiek visą dieną bendraujame. Aš visada tuo džiaugsiuosi, todėl tai sukelia priklausomybę, o mes dabar – geriausi draugai.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų