Naminiai cepelinai pagal Ritą – tokius mėgsta visa šeimyna

„Cepelinų sėkmė priklauso nuo bulvių rūšies. Naudokite krakmolingas bulves, kitu atveju gali tekti valgyti cepelinų košę“, – sako tinklaraščio „Ritos receptai“ autorė.

Cepelinai (Nuotr. Ritos receptai)

Cepelinų masei: 4 kg vidutinio dydžio krakmolingų bulvių; krakmolo nuo bulvių sunkos; druskos pagal poreikius.

Įdarui: 600–800 g brandintos jautienos faršo; 2 v.š. greito paruošimo avižinių dribsnių; 2 skiltelių česnako; 1 svogūno; maltų juodų pipirų; druskos pagal poreikius; kiaušinio.

Pagardui: sūdytų lašinių; svogūnų; grietinės.

Užkaičiu 1 kg bulvių su lupena, suprantama nuplautas. Virimo laiko nežinau, badau šakute. Išvirusias nusunkiu ir padedu vėsti. Nuskutu 3 kg žalių bulvių ir užpilu šaltu vandeniu. Palieku laukti savo eilės.

Pasiruošiu faršą: dribsnius užplikau karštu vandeniu. Jiems išbrinkus ir pravėsus, dedu į faršą. Į faršą nukeliauja ir smulkinti česnakai, svogūnas, kiaušinis, pipirai, druska. Masę gerai išminkau.

Sūdytus lašinius pakepinu su svogūnais ir uždengusi palieku keptuvėje. Kai ateis eilė valgyt cepelinus, truputį pašildysiu. Virtas bulves nulupu ir sumalu. Žalias bulves sutarkuoju ir nusunkiu. Dubenio su sunka neišpilu o palieku 10 min. krakmolui nusistovėti. Nusėdusį krakmolą dedu į bulvių masę.

Virtą bulvių masę, nusunktą tarkių masę su krakmolu ir druska gerai išminkau. Masė bus minkšta. Formuoju cepelinus. Turbūt viskas aišku, kad į išplotą tešlos gabalą dedame faršo gabaliuką, kraštus užspaudžiame ir rankose suformuojame pailgos formos cepeliną.

REKLAMA

Užkaičiu gilų puodą su vandeniu, dedu druskos. Visada padarau bandomąjį virimą. Jeigu matau, kad cepelinai leidžiasi į bulvių masę dedu papildomai krakmolo. Būna, kad ir pritrūksta, kaip ir minėjau priklauso nuo bulvių.

Cepelinus darau nedidelius, pagal savo rankas. Mažesni cepelinai greičiau išverda, nemėgstu didelių bombų. Verdu apie 20–25 minutes. Valgome tradiciškai su spirgais ir grietine. Grietinę ir spirgus dedu atskirai ir nemaišau, mes taip mėgstame.


Rašyti komentarą...
N
Nujo
2020-11-11 01:19:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai dar yra ir laukiniu cepelinu. Kur ju receptas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų