Pamirškite nagų grybelį: reikiamas priemones rasite namuose

Nagų grybelis – dažnai pasitaikanti kojų nagų infekcija. Ji yra užkrečiama, todėl dažnai prasideda nuo vieno nago ir išplinta į keletą aplinkinių. Laimei, yra naminės priemonės, kurios gali padėti kovoti su nagų grybeliu. 

Nagų grybelis  (nuotr. Shutterstock.com)

Valgomoji soda

Valgomoji soda sugeria drėgmę, kuri sukelia grybelį. Vieno tyrimo metu buvo aiškinamasi valgomosios sodos poveikis paprastajam grybeliui, kuris sukelia tokias infekcijas, kaip kojų nagų grybelis, rašoma medicalnewstoday.com.

Tyrėjai išsiaiškino, kad valgomoji soda užkerta kelią grybelio dauginimuisi 79 procentais atvejų. Dar 17 procentų atvejų valgomoji soda sumažino grybelio plitimą, nors visiškai jo ir neišnaikino.

Kaip naudoti: Valgomosios sodos galima įsidėti į kojines ar batus, kad ji sugertų drėgmę. Taip pat galima pasigaminti valgomosios sodos ir vandens pastos ir ją tepti tiesiai ant grybelio paveikto nago, palikti 10 minučių ir tada nuskalauti. Šią procedūrą kartokite keletą kartų per dieną, kol grybelis išnyks.

Actas

Actas yra dažnai maisto gaminimui naudojama priemonė, kuri tinka ir kai kuriems kitiems namų ruošos darbams. Nors kol kas nėra jokių klinikinių įrodymų, dažnai sakoma, kad actas puikiai padeda gydyti nagų grybelį.

Kaip naudoti: Jei norite išbandyti grybelio gydymą actu, tepkite jį tiesiai ant paveikto nago arba kojų pirštus pamirkykite vonelėje su šiltu vandeniu ir actu. Vandenį su actu reikėtų sumaišyti 1:2 santykiu.

Burnos skalavimo priemonės

Kaip ir acto atveju, nėra mokslinių įrodymų, kad tai veikia, bet kai kurie tyrimai yra parodę, kad burnos skalavimo skysčiai pasižymi priešgrybeliniu poveikiu. Vienas tyrimas parodė, kad septynių skirtingų tipų burnos skalavimo priemonės laboratorijos sąlygomis turėjo priešgrybelinį poveikį. 

Kaip naudoti: Pabandykite kojų nagus pamirkyti burnos skalavimo skystyje.

Česnakas

Česnakas paprastai naudojamas kaip maisto pagardas, bet taip pat gali padėti gydyti grybelį. Šiam teiginiui įrodymai negausūs, bet jų yra. Vienas tyrimas atskleidė, kad česnakų ekstraktas laboratorijos sąlygomis pasižymi stipriu priešgrybeliniu poveikiu nuo grybelio, dažnai sukeliančio grybelines infekcijas. Dar vieno tyrimo daug žadantys rezultatai parodė, kad česnakų aliejus padeda nuo tam tikrų grybelio atmainų, vėlgi laboratorijos sąlygomis.

Kaip naudoti: Pjaustytą česnaką nuo grybelio naudoja daugelis žmonių. Česnako skilteles tereikės supjaustyti ir uždėjus ant grybelio paveiktų nagų palaikyti maždaug 30 minučių.

 


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2020-09-17 17:38:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
visos išvardintos priemonės padeda bet pilnai neišgydo kaip ir vaistinėse vaistai nuo nagų kojų grybelio šiaip obuolių actas superksidu ir soda sumaišytas santykiu 1;2,1 duoda neblogų rezultatų
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų