Patarė, kaip išskalbti drabužius, jog šie būtų tobulai švarūs ir higieniški

Kad ir kokia moderni bei efektyvi jūsų skalbyklė būtų, tikriausiai ne kartą teko išgyventi dilemą: kaip išskalbti drabužius taip, jog jie būtų tobulai švarūs ir higieniški, bet nereikėtų naudoti itin aukštos vandens temperatūros arba intensyvių skalbimo priemonių? Juk nuolatinis intensyvus skalbimas gadina audinius: jie blunka, tampa pažeidžiamesni ir šiurkštesni. Galimas racionalus šios situacijos sprendimas – tai skalbimo mašina su aktyviojo deguonies funkcija. 

Skalbimo mašina (nuotr. Shutterstock.com)

Bakterijos, mikrobai ir kai kurie kiti organizmai negali gyventi aplinkoje, kurioje yra pernelyg daug deguonies, nes deguonis ardo tokių gyvųjų organizmų ląstelių sieneles. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, kaip skalbimo mašinoje deguonimi išnaikinamos bakterijos, įsivaizduokite padegtą skruzdėlyną su jame žūstančiomis skruzdėlėmis. Didelė deguonies koncentracija bakterijas žudo lygiai taip pat, kaip ugnis skruzdėles. 

REKLAMA

Skalbimo mašinose naudojamas aktyvusis deguonis, o jei tiksliau, ozonas (O3) – tai netūrali medžiaga, susidedanti iš deguonies molekulių. Ši medžiaga yra draugiška aplinkai ir visiškai nekenksminga sveikatai. Beje, ozoną bakterijų naikinimui buityje imta naudoti dar XX-ojo amžiaus pradžioje, todėl tai nėra visiškai nauja technologija, tačiau šiandien jos panaudojimo galimybės praplėstos. 

Kaip veikia aktyviojo deguonies sistema skalbyklėje 

Jei skalbimo nustatymuose pasirenkama aktyviojo deguonies funkcija, šaltas aktyvusis deguonis prieš pat skalbimą yra įpurškiamas į skalbyklės būgną. Šiam tikslui deguonis yra pagaminamas skalbimo mašinos mechanizme esančiame deguonies generatoriuje. Į skalbimo būgną įpurškus deguonį vykdomas skalbimo procesas. Kad visiškai būtų sunaikinti mikrobai ir bakterijos, po skalbimo proceso atliekamas papildomas aktyviojo deguonės įpurškimas. Kai kuriose skalbimo mašinose drabužių atžviežinimo programoje aktyvusis deguonis yra naudojamas kaip papildoma funkcija siekiant atšviežinti drabužius. Šios programos metu drabužiai yra dezinfekuojami, pagerinamas audinių kvapas ir tai atliekama be įprastos skalbimo programos su vandeniu. 

Pagrindiniai skalbimo su aktyviuoju deguonimi privalumai 

Pirmasis skalbyklės su aktyviuoju deguonimi privalumas – tai higieniškas skalbimas žemoje temperatūroje. Dažnai į skalbimo mašiną dėdami žemos skalbimo temperatūros reikalaujančius drabužius nerimaujame, kad drabužiai bus išskalbti prastai, juose liks bakterijų. Skalbdami reiklius audinius su aktyviojo deguonies funkcija galite būti ramūs, jog drabužiai bus švelnūs, nepažeisti, o svarbiausia – higieniški. Kitas aktyviojo deguonies funkcijos privalumas – drabužių atšviežinimas. Jei įprastu būdu drabužių skalbti nėra būtina, nes šie dar nėra susitepę, tačiau norite juos atšviežinti prieš kitą dėvėjimą arba nerimaujate dėl juose esančių mikrobų, tuomet atšviežinimo programa su aktyviuoju deguonimi yra puikus sprendimas. Faktas, jog skalbimas su aktyviojo deguonies funkcija pakeičia skalbimą rankomis, yra trečias tokių skalbyklių privalumas. Kiekvienas savo garderobe turime drabužių, kuriuos dėl audinio ypatybių nuolat reikia skalbti rankomis. Pasirinkę skalbimo programą su aktyviojo deguonies funkcija būsite ramūs, jog audinys nebus pažeistas aukštos temperatūros ar intensyvių skalbimo priemonių. Galimybė skirtingo nešvarumo drabužius skalbti kartu – tai dar vienas argumentas aktyviojo deguonies naudai. Į skalbimo būgną galite sudėti itin nešvarius drabužius kartu su mažiau suteptais audiniais. Aktyviojo deguonies funkcija vienodai veikia visus drabužius ir bakterijos neplinta iš vienų audinių į kitus. Visi iš skalbimo mašinos išimti skalbiniai bus higieniški, gaivūs ir švarūs. Aktyviojo deguonies funkciją į savo skalbyklęs integravę „Bosch“ gamintojai (https://www.bosch-home.lt/gaminiai/skalbykles-ir-dziovykles) džiaugiasi, jog 6 ir 8 serijų „Bosch“skalbimo mašinas su ActiveOxygen funkcija noriai renkasi tie, kuriems rūpi švara, ekologija bei šeimos sveikata. Aktyviojo deguonies metodas iš audinių pluošto pašalina net 99,99 procentus bakterijų ir mikrobų, todėl apie efektyvesnį skalbimą nereikia nė svajoti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų