Pasakė, ar natūralios priemonės padeda apsisaugoti nuo erkių

Šiemet ypač aktyvios erkės, išbuvusios budrios bemaž visą šiltą žiemą, yra išbadėjusios, todėl ieško miške, parkuose, pievose poilsiaujančių, sportuojančių žmonių bei gyvūnų, kad galėtų pasimaitinti.

Apsauga nuo erkių (nuotr. Shutterstock.com)

Šie maži parazitai gali lemti pavojingas ligas, tokias kaip Laimo liga ir erkinis encefalitas. Apsaugai nuo erkinio encefalito naudojami skiepai, taip pat siekiant sumažinti riziką pasigauti erkę, rekomenduojama gamtoje dėvėti šviesius uždarus drabužius, naudoti efektyvius repelentus. 

Taip pat galima išgirsti patarimų, kad nuo erkių apsaugo ir natūralios priemonės, pavyzdžiui, citrusų, levandų, pipirmėčių, rožių, kedro ir eukalipto kvapai. 

REKLAMA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) entomologė Milda Žygutienė teigia, kad visos natūralios priemonės neveikia ir erkių neatbaido. 

„Pavyzdžiui, levandų vanduo gali tik labai trumpam laikui padėti atbaidyti uodus, tačiau erkei reikalingas stiprus atbaidytojas – repilentas, kuriame yra stiprios cheminės medžiagos. Kitos, silpnesnės priemonės erkių neveikia, nes tai yra atsparus ir primityvus parazitas“, – aiškina entomologė. 

Specialistė taip pat akcentuoja, kad naudojant repelentus svarbu įdėmiai skaityti jų aprašus ir laikytis nurodymų, kas kiek laiko reikia naujai juo pasipurkšti.

„Dauguma yra įpratę pasipurkšti vieną kartą ir manyti, kad visai dienai yra apsaugoti. Atkreipkite dėmesį, kokie nurodymai yra ant repelento pakuotės ir po kiek laiko rekomenduojama iš naujo pasipurkšti repelentu. Be to, laikas ant skirtingų priemonių gali skirtis. Kartais rekomendacijos būna net kas dvi valandas, kartais rečiau. Kalbant apie vaikus, jiems rinkitės specialius repelentus, skirtus vaikams ir taip pat atidžiai laikykitės naudojimų nurodymų“, – pataria Milda Žygutienė. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų