Medikai siunčia svarbų įspėjimą dėl batutų: įsiminkite patys ir perduokite kitiems

Karantino susiaurintas pramogų spektras bei pirmosios saulėtos pavasario dienos, panašu, paskatino žmones į kiemus vėlei išsinešti batutus. Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinika prašo gyventojų, siaučiant koronavirusui, vengti šios pramogos, kadangi traumų šis pomėgis sukelia inti rimtų.

Traumos per šventes (nuotr. stop kadras)

„Pastarosiomis dienomis, deja, pradėjome ir vėl sulaukti per žiemą primirštų su jais susijusių vaikų, o kartais ir suaugusiųjų, traumų. Šokinėjimas ant batuto gausybe studijų pripažintas kaip didelę kaulų lūžių ir išnirimų, raiščių plyšimo, gyvybei grėsmingų galvos ir kaklo sužalojimų riziką kelianti pramoga, dėl ko autoritetingos pasaulinės gydytojų pediatrų, gydytojų ortopedų traumatologų organizacijos primygtinai rekomenduoja vengti šio laisvalaikio praleidimo būdo.

Norėdami kuo rečiau matyti tokias rentgenogramas bei ilgam įprastą Jūsų vaikučių ar Jūsų pačių gyvenimo ritmą sutrikdantį gijimo po tokių traumų periodą, tą patį nuoširdžiai rekomenduojame ir mes. Jei vis dėlto nepavyksta atsisakyti pramogų ant batuto, prašytume bent jau laikytis keleto gyvybiškai svarbių taisyklių:

  • vienu metu batutu naudotis gali tik vienas asmuo (nemaža dalis traumų, kurias sutinkame savo praktikoje yra nulemtos 2 ar daugiau šokinėtojų tarpusavio susidūrimo);
  • nieku gyvu negalima atlikinėti ant batuto salto ir kitų akrobatinių manevrų (nusileidimas ant galvos ar kaklo gali baigtis mirtimi arba paralyžiumi visam likusiam gyvenimui);
  • nepalikti batutu besinaudojančių vaikų be priežiūros;
  • neleisti vaikams iki 6 m. naudotis batutu;
  • nestatyti batutų terasose, ant kitų paaukštinimų, greta laiptų, medžių, stulpų ir kitų struktūrų;
  •  visad naudoti apsauginį tinklą bei batuto spiralių apsauginį dangalą;
  • nesinaudoti batutu, jei esate nėščia, prastai jaučiatės, geriate vaistus ar esate apsvaigę;

Prisiminkite tai patys bei pasidalinkite su tais, kam tai galėtų būti aktualu“, – skelbiama socialinėje Skubiosios medicinos klinikos feisbuko paskyroje.


Rašyti komentarą...
ŽANA
2020-04-05 22:54:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės palikt ramibei tos batutus. Čia rašo tesa labai rimtos bėdos. Plišo reikštis skausmas nepakeliamas. 2 savaites negalima vaikščiot tiesiog negali atsikelti skausmas nežmoniškas. Tu priklausomas nuo kitų. Po išgijimo tas skausmas vis tek pasireiškė. O iškart negali pojudet gydytojai pasakė gali būti stuburas lūžęs galit nebevaikščiot.siaubas.Taigi čia nėra saugi žaidimo pramoga.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų