Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie būtinybę padėti medikams, mat jie dabar susiduria su bene didžiausiais iššūkiais. Jau ne kartą buvo minėta, kad jiems trūksta darbui reikalingų ir būtinų priemonių – respiratorių. LSMU Kauno klinikose dirbančios kardiologijos gydytojos rezidentės Kristina Vasiljevaitė ir Gabrielė Žebrauskaitė, žinodamos, su kokiu pavojumi kiekvieną dieną susiduria medikai, ėmėsi iniciatyvos ir pradėjo ieškoti jiems respiratorių.

Kaunietės ragina aukoti respiratorius medikams (nuotr. asm. archyvo)

Kaunietės ragina aukoti respiratorius medikams (nuotr. asm. archyvo)

„Šiuo metu mes nedirbam su pacientais, kuriems įtariamas koronavirusas, bet norim kažkaip prisidėti prie pagalbos medikams. Žiūrėdamos skelbimus pamatėme, kad žmonės per internetinę skelbimų svetainę ir feisbuke pardavinėja respiratorius, bet jų kainos yra neadekvačios.

Nusprendėm, kad reikėtų su tais žmonėmis pasikalbėti ir paklausti, ar jie negalėtų iš geros valios tuos respiratorius paaukoti tiems, kam jų dabar reikia, nes trūkumas yra didžiulis“, – kaip kilo ši idėja atskleidžia K. Vasiljevaitė.

Padėti sutiko ne visi

Prieš pradėdamos skambinti respiratorius pardavinėjantiems asmenims, gydytojos rezidentės didelių lūkesčių neturėjo.

REKLAMA

„Aš tikrai galvojau, kad niekas nesutiks paaukoti. Mes manėm, kad tiesiog paskambinsim ir tuos žmones sugėdysim“, – pasakoja gydytoja rezidentė Kristina.

Tačiau didelei draugių nuostabai, jau pirmasis skambutis davė teigiamų rezultatų.

„Pirmas žmogus, kuriam paskambinome, iškart sutiko paaukoti respiratorius, kuo mes labai apsidžiaugėme. Tikrai buvom labai patenkintos, kad atsiranda tokių žmonių, kad jie nori dalintis“, – džiugesio neslepia G. Žebrauskaitė.

Jos ir toliau skambino pagal skelbimuose rastus kontaktus, bet ne visi pardavėjai buvo nusiteikę geranoriškai.

„Skambinom dar keliems, tai jie mums pradėjo aiškinti, kad iš to uždirba pinigus ir jiems reikia kažkaip gyventi. Iš balsų atrodė, kad jie buvo susigėdę, bet pasidalinti nenorėjo“, – sako Gabrielė.

Iš viso iniciatyvos sumanytojos paskambino 7 respiratorius pardavinėjantiems asmenims bei įmonėms ir 3 iš jų sutiko prisidėti prie iniciatyvos. Taip medikams šiai dienai bus paaukoti 104 respiratoriai.  

Siekia atkreipti dėmesį

Gydytojos rezidentės sako šia iniciatyva norėjusios atkreipti žmonių dėmesį į tai, kad medikams trūksta respiratorių, ir paraginti jų turinčius pasidalinti.

„Yra žmonių, kurie prisipirko respiratorių dar iki įvykstant šiai nelaimei ir namuose turi didelius jų kiekius. Jie nepardavinėja, tiesiog laiko juos juodai dienai, kad galėtų užsidėti einant į gatvę ar parduotuvę.

Nereikia laukti tos juodos dienos, nes ta diena yra dabar, medikams trūksta priemonių, jiems reikia dirbti. Medikai su virusu susiduria kasdien, o kad, sėdėdami namuose ar eidami pasiimti į kiemą pristatyto maisto, užsikrės žmonės – tikimybė yra tikrai mažesnė.

REKLAMA

Tai tiesiog labai norim paprašyti, kad tie, kurie turi daug respiratorių, bent po keletą vienetų paaukotų medicinoms įstaigoms, šeimos gydytojams, kuriems dabar tenka milžiniškas krūvis“, – ragina K. Vasiljevaitė.

Džiugina žmonių vienybė

Abi gydytojos rezidentės tikina nesijaučiančios padariusios didžiulį žygdarbį.

„Mes nemanom, kad čia padarėm ką nors neįtikėtino. Mums atrodo, kad dabar visi žmonės turi padėti valstybei taip, kaip tik gali. O mes šiuo metu galime padėti būtent taip. Matom ir kitas puikias iniciatyvas, žmonės tiesiog dabar telkiasi, daro, padeda, mes kažko neįtikėtino nepadarėm“, – mano K. Vasiljevaitė.

Jai antrina ir kolegė Gabrielė. Ją ypač džiugina tai, kad žmonės dabar vienijasi.

„Labai geras yra tas bendrystės jausmas, kai tu, pavyzdžiui, atsiverti feisbuką ir matai, kad labai daug žmonių nori prisidėti ir padėti, kiek tik tai įmanoma. Tai pamačius apima labai geras jausmas. Mes nesame sugedę žmonės, mes esam graži tauta“, – šypsodamasi sako G. Žebrauskaitė.

Naujienų portalas tv3.lt kiekvieną šeštadienį pristato straipsnių ciklą „Gelbstintys gyvybes“. Atsižvelgdami į koronaviruso grėsmę visuomenėje, pagal šią tematiką šiandien pasirinkome pristatyti šias dvi rezidentes. Ar kada nors susimąstėte, koks jausmas yra grįžti namo ir garsiai sau pasakyti: „Šiandien aš išgelbėjau gyvybę“? Mūsų visuomenėje yra tiek daug žmonių, kurie kiekvieną dieną išgelbėtas gyvybes skaičiuoja ant rankos pirštų – ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, gydytojai, psichologai. Kiekvieną šeštadienį kviečiame susipažinti bent su keletą iš jų, nes šie žmonės tikrai turi ką papasakoti.

Viktorija
2020-03-21 13:12:55
Šaunuolės jaunosios daktarytės. Puiki iniciatyva ir ačiū paaukojusiems respiratorius. Už gerus darbus tikrai bus atlyginta.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Genovaitė 2020-03-28 06:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesiog ašaros tvenkiasi akyse. Taip norisi apkabinti tas mergaitės... Žmonės susimąstykite--iš ko jūs darote pinigus. Bent jau per leiskite už savikainą, kad neturėtumėte nuostolio.    ATSAKYTI
Rita 2020-03-22 10:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagarba   ATSAKYTI
I. 2020-03-21 18:54:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Keista, kad kažkas iš spekuliantų sutiko pasidalinti.. Mano patirtis kitokia - radau skelbimą Skelbiu.lt, Karolis iš Mažeikių, tel. 8 625 30676, susitatėme kad parduos 15 vnt. už 105 EUR, t.y. po 7 EUR už vieną. Labai brangu, bet sergu astma, man respiratorių tikrai reikia nors kiek apsisaugoti. Keletą dienų tas Karolis maitino pažadais, po to dingo be žinios. Greičiausiai, surado kam brangiau parduoti. Deja, tokie jie, spekuliantai..kalo pinigus iš žmonių nelaimės.. Linkiu jiems sveikatos..   ATSAKYTI
Svetlana 2020-03-21 15:55:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aciu jum te padeda dievas   ATSAKYTI
Agnė. 2020-03-21 15:35:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daktarės šaunuolės,p tie kas perparduoda respiratorius gėdą prarado,tegul save įsivaizduoja ligoniu ir gydytoju vietoje.Gėda naudotis tokia padėtim ir nepadėti savo artimui.   ATSAKYTI
Gintas 2020-03-21 15:20:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lina,pirmoj eilėj medikams,jie dirba su infekuotais,kas gydys tave ir vaikus,jei jie susirgs,saugok save ir vaikus,nesusirgsi tikėkimės, o gydytojai negali sėdėti namuose. Ne laikas dabar burnoti ir skaičiuoti kas kur kiek išleido,reikia čia ir dabar prisidėti kas kuo galime,o šios dvi šaunuolės tikrai bus geros,tikros gydytojos,sėkmės joms    ATSAKYTI
Fausta 2020-03-21 15:27:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas burnoja? Bet jei nebūtų švaistomi ir plaunami pinigai, jų visiem užtektų. Apie šias merginas tik geriausi žodžiai, ir tegu palaimina jas Dievas, tikrai nuoširdus ačiū šioms merginoms. Bet grįžkime prie valstybės mokėtojų pinigų švaistymo. Lukas, teosingai pasisako. Jei ne visi pinigų plovimai, tai mūsų šalis būtų turtingesnė ir pinigėlių užtektų kam reikia. O dabar? Auksinių šaukštų skandalas. Kokia pergalė? J.Olekas - nenubaustas dirba Europos parlamente ir gauna 10000 eurų per mėnesį algą ir apie neliečiamybę nekalbu. Nusikaltėlis vos neužmuša žmogaus-paleidžiamas į laisvę. Ar yra teisėsauga?  
Darius 2020-03-21 15:53:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Fausta teisybės Lietuvoje nebėra, ar buvo. Tai irgi geras klausimas. Klesti pinigų aferos ir niekas nenubaustas. Tokia tikrovė. O Gintai, būk žmogus, domėkis valstybės politika ir nesakyk, kad yra teisybė prisidengdamas tuo, jog neva kas burnoja. Nėra čia teisybės. Nėra. Užtat yra NELIEČIAMIEJI  
Lukas 2020-03-21 14:30:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žalios rodyklės - 2 mln. nuplauti. Jų kompetencija nuskurdino šalį ir ko dejuoja valdžia, kad reikės skolintis. Nevogtų pinigų, nereikėtų skolintis. Pinigų užtektų, bet kiek buvę, kad plauna pinigus. Tik pasitaikanti proga, viešieji pirkimai. Perkami keturis kartus brangiau nei rinkos kaina   ATSAKYTI
Aldona 2020-03-21 14:31:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuviai dar skyrė 100000 eurų Kinijai nuo viruso. Tai irgi įdomu ar iki Kinijos tie tūkstančiai nuėjo, ar kažkas jau vilą statosi   
Saida 2020-03-21 14:50:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai už 100 tūkstančių kokia autobusų auksinę stotelę pasistatys. Galės pasislėpti. Tai faktas, kad iki Kinijos nepasiekė tie tūkstančiai  
Feja 2020-03-21 13:49:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tegu seimo nariai nariai paseka daktaryciu papvyzdziu ir nuperka va bus dvipuse nauda   ATSAKYTI
jonė 2020-03-21 14:44:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
seimo nariai prieš rinkimus pasijungs, dabar dar per anksti...  
Tadas 2020-03-21 13:48:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Reikia galvoti nenori nepirk nupirks kitas o žmonėms gyventi reikia ir taip jau darosi didelė bedarbių armija   ATSAKYTI
Feja 2020-03-21 13:47:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul seimo nariai ima pavyzdi is tu saunuoliu daktaryciu gali nupirkti ir tiems kas parduoda bus su nauda   ATSAKYTI
Arunas 2020-03-21 13:45:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokiu merginų reik paieškot šaunuolės ačiū joms   ATSAKYTI
Pensininkė 2020-03-21 14:43:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Telaimina jas Dievas,galėtų iš jų pasimokyti dauguma komentatorių,įneštų savo indėlį ,o ne keiktų kitus.  
JULYTĖ 2020-03-21 13:37:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Deja, tokių aukojančių - vienetai...   ATSAKYTI
Rasa 2020-03-21 13:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū, mergaitėms   ATSAKYTI
Mari 2020-03-21 13:19:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Saunuoles!   ATSAKYTI
vidutisss2 2020-03-21 13:19:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
as didziuojosi tokiu poelgiu ir jeskojusiu ir davusiu--aciu didelis   ATSAKYTI
Mari 2020-03-21 13:17:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apsaugines kaukes tempe dezemis, tai bukit malonus padovanokit medikams. Deja as tik 5 vnt turiu ir tuos dave dukra...   ATSAKYTI
Lina 2020-03-21 14:29:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne medikams, o žmonėms mamoms su mažais vaikais, vyresnio amžiaus žmonėms rizikos grupėje. Aš tai neturiu  
Viktorija 2020-03-21 13:12:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šaunuolės jaunosios daktarytės. Puiki iniciatyva ir ačiū paaukojusiems respiratorius. Už gerus darbus tikrai bus atlyginta.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Laura Blaževičiūtė (J. Žalnierukyno nuotr.)
TV3 generalinę direktorę Laura Blaževičiūtę kolegos, partneriai ir žiūrovai yra įpratę matyti nuolatos pasitempusią ir skubančią darbuose. Tačiau po ilgos darbo dienos, ...
Moteris papasakojo, ką patyrė, sukarščiavus kūdikiui (nuotr. Shutterstock.com)
Šalyje sparčiai plintant koronavirusui, medikai deda visas pastangas, siekiant jį sustabdyti. Tačiau į ligoninę sukarščiavusią dukrą atvežusi kaunietė, liko kaip reikiant ...
Dvejų mėnesių mergytė kovoja su koronavirusu (nuotr. facebook.com)
Kūdikiui kovojant su mirtinu virusu dėl karantino taisyklių mamai uždrausta sėdėti prie dukros ligoninės lovos, rašoma mirror.co.uk. Ashley Hildebrand sako, kad narsuolė jos ...
Julija Stoliarenko
Neseniai nuvilnijo gandas apie pačią stipriausią moterų kovą pasaulyje. Šią kovą prieš pasaulio čempionę amerikietę laimėjo lietuvė Julija Stoliarenko. TV3 laidos „Pasaulis ...
Vos 22 metų Aleksandras iš komos nebe pabudo (tv3.lt fotomontažas)
Kovo 28 dieną po vidurnakčio Filipinų ligoninėje užgeso vos 22 metų lietuvio Aleksandro Žaltausko gyvybė. Vaikinas prieš kiek daugiau nei dvi savaites patyrė sunkią galvos ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų