Koronaviruso įkarštyje kaunietės suskubo į pagalbą medikams: jų poelgis virpina širdį

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie būtinybę padėti medikams, mat jie dabar susiduria su bene didžiausiais iššūkiais. Jau ne kartą buvo minėta, kad jiems trūksta darbui reikalingų ir būtinų priemonių – respiratorių. LSMU Kauno klinikose dirbančios kardiologijos gydytojos rezidentės Kristina Vasiljevaitė ir Gabrielė Žebrauskaitė, žinodamos, su kokiu pavojumi kiekvieną dieną susiduria medikai, ėmėsi iniciatyvos ir pradėjo ieškoti jiems respiratorių.

„Šiuo metu mes nedirbam su pacientais, kuriems įtariamas koronavirusas, bet norim kažkaip prisidėti prie pagalbos medikams. Žiūrėdamos skelbimus pamatėme, kad žmonės per internetinę skelbimų svetainę ir feisbuke pardavinėja respiratorius, bet jų kainos yra neadekvačios.

Nusprendėm, kad reikėtų su tais žmonėmis pasikalbėti ir paklausti, ar jie negalėtų iš geros valios tuos respiratorius paaukoti tiems, kam jų dabar reikia, nes trūkumas yra didžiulis“, – kaip kilo ši idėja atskleidžia K. Vasiljevaitė.

Padėti sutiko ne visi

Prieš pradėdamos skambinti respiratorius pardavinėjantiems asmenims, gydytojos rezidentės didelių lūkesčių neturėjo.

„Aš tikrai galvojau, kad niekas nesutiks paaukoti. Mes manėm, kad tiesiog paskambinsim ir tuos žmones sugėdysim“, – pasakoja gydytoja rezidentė Kristina.

Tačiau didelei draugių nuostabai, jau pirmasis skambutis davė teigiamų rezultatų.

„Pirmas žmogus, kuriam paskambinome, iškart sutiko paaukoti respiratorius, kuo mes labai apsidžiaugėme. Tikrai buvom labai patenkintos, kad atsiranda tokių žmonių, kad jie nori dalintis“, – džiugesio neslepia G. Žebrauskaitė.

Jos ir toliau skambino pagal skelbimuose rastus kontaktus, bet ne visi pardavėjai buvo nusiteikę geranoriškai.

„Skambinom dar keliems, tai jie mums pradėjo aiškinti, kad iš to uždirba pinigus ir jiems reikia kažkaip gyventi. Iš balsų atrodė, kad jie buvo susigėdę, bet pasidalinti nenorėjo“, – sako Gabrielė.

REKLAMA

Iš viso iniciatyvos sumanytojos paskambino 7 respiratorius pardavinėjantiems asmenims bei įmonėms ir 3 iš jų sutiko prisidėti prie iniciatyvos. Taip medikams šiai dienai bus paaukoti 104 respiratoriai.  

Siekia atkreipti dėmesį

Gydytojos rezidentės sako šia iniciatyva norėjusios atkreipti žmonių dėmesį į tai, kad medikams trūksta respiratorių, ir paraginti jų turinčius pasidalinti.

„Yra žmonių, kurie prisipirko respiratorių dar iki įvykstant šiai nelaimei ir namuose turi didelius jų kiekius. Jie nepardavinėja, tiesiog laiko juos juodai dienai, kad galėtų užsidėti einant į gatvę ar parduotuvę.

Nereikia laukti tos juodos dienos, nes ta diena yra dabar, medikams trūksta priemonių, jiems reikia dirbti. Medikai su virusu susiduria kasdien, o kad, sėdėdami namuose ar eidami pasiimti į kiemą pristatyto maisto, užsikrės žmonės – tikimybė yra tikrai mažesnė.

Tai tiesiog labai norim paprašyti, kad tie, kurie turi daug respiratorių, bent po keletą vienetų paaukotų medicinoms įstaigoms, šeimos gydytojams, kuriems dabar tenka milžiniškas krūvis“, – ragina K. Vasiljevaitė.

Džiugina žmonių vienybė

Abi gydytojos rezidentės tikina nesijaučiančios padariusios didžiulį žygdarbį.

„Mes nemanom, kad čia padarėm ką nors neįtikėtino. Mums atrodo, kad dabar visi žmonės turi padėti valstybei taip, kaip tik gali. O mes šiuo metu galime padėti būtent taip. Matom ir kitas puikias iniciatyvas, žmonės tiesiog dabar telkiasi, daro, padeda, mes kažko neįtikėtino nepadarėm“, – mano K. Vasiljevaitė.

Jai antrina ir kolegė Gabrielė. Ją ypač džiugina tai, kad žmonės dabar vienijasi.

„Labai geras yra tas bendrystės jausmas, kai tu, pavyzdžiui, atsiverti feisbuką ir matai, kad labai daug žmonių nori prisidėti ir padėti, kiek tik tai įmanoma. Tai pamačius apima labai geras jausmas. Mes nesame sugedę žmonės, mes esam graži tauta“, – šypsodamasi sako G. Žebrauskaitė.

Naujienų portalas tv3.lt kiekvieną šeštadienį pristato straipsnių ciklą „Gelbstintys gyvybes“. Atsižvelgdami į koronaviruso grėsmę visuomenėje, pagal šią tematiką šiandien pasirinkome pristatyti šias dvi rezidentes. Ar kada nors susimąstėte, koks jausmas yra grįžti namo ir garsiai sau pasakyti: „Šiandien aš išgelbėjau gyvybę“? Mūsų visuomenėje yra tiek daug žmonių, kurie kiekvieną dieną išgelbėtas gyvybes skaičiuoja ant rankos pirštų – ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, gydytojai, psichologai. Kiekvieną šeštadienį kviečiame susipažinti bent su keletą iš jų, nes šie žmonės tikrai turi ką papasakoti.


Rašyti komentarą...
V
Viktorija
2020-03-21 13:12:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolės jaunosios daktarytės. Puiki iniciatyva ir ačiū paaukojusiems respiratorius. Už gerus darbus tikrai bus atlyginta.
Atsakyti
-2

v
vidutisss2
2020-03-21 13:19:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
as didziuojosi tokiu poelgiu ir jeskojusiu ir davusiu--aciu didelis
Atsakyti
-2

M
Mari
2020-03-21 13:19:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuoles!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų