Pirmieji žingsniai profesiniame kelyje ir kitos naujos kūrybinės pradžios

Lengva nebuvo”,- tikina Olga Wiseman, viena tų lyderiaujančių stilisčių, kuriai šiandien savo įvaizdį patiki ne viena mados, pramogų pasaulio, verslo, aukštas pareigas užimanti moteris. Patikėkite, laimė nuo iššūkių, kuriuos įveikiame, tik didėja. Viskas daug paprasčiau nei atrodo. Būkime ten, kur norime būti, darykime tik tai, nuo ko mums gera ir neleiskime kitiems daryti įtakos mūsų pasirinkimams. Nėra nieko nuostabiau, nei daryti tai, kam esi sutvertas. Gal tai pašaukimas, o gal dėkingas atsitiktinumas?”, - retoriškais klausimais savo atvirus pamąstymus socialinėje paskyroje dažnai pabaigia įvaizdžio meistrė. 

Pirmieji žingsniai profesiniame kelyje ir kitos naujos kūrybinės pradžios
6

REKLAMA

Olga Wiseman vardas šiandien daugeliui siejasi ne tik su grožio salonų tinklu „Greenas”, ekologiška plaukų ir kūno priemonių linija tuo pačiu pavadinimu, bet visų pirma su energiją ir inteligenciją spinduliuojančia jauna moterimi, patikėjusia, kad svajonės su valios ir darbo pastangomis gali virsti realybe bei skatinančią drąsiai ieškoti kelio kitus, net jei sprendimas būtų nepopuliarus. „Prieš 20 metų, nebuvo plaukų stilistų, koloristų, nebuvo jų ruošimo meistrų, nebuvo netgi priemonių pasirinkimo. Tais laikais geriausiu atveju galėjai įgyti kirpėjos specialybę. Vyravo stereotipinė nuomonė, jog kirpėjomis galėjo būti bet kuri, o šio amato dažniausiai imdavosi tos, kurios moksluose nebuvo gabios. Mano mama negalėjo susitaikyti, kad gerai besimokanti dukra, spjautų į aukštąjį mokslą ir imtų į rankas žirkles, žnyples, šukas, plaukų laką. Jos vaizduotėje aš buvau inžinierė.”, - prisimena Olga Wiseman. 

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pirmieji žingsniai profesiniame kelyje ir kitos naujos kūrybinės pradžios

Vidinio ir išorinio grožio sintezėje 

Pakalbinta moteris visada noriai dalinasi per daugiau nei 20 metų sukauptomis patirtimis grožio industrijoje. Viena ryškiausių plaukų ir įvaizdžio stilisčių Lietuvoje dažnai veda meistrų kvalifikacijos kursus koloristikos, kirpimų, „blow dry" sušukavimų, makiažo srityse, paskaitas apie madą, grožį ir įvaizdžio kūrimą, nuolat kuria, pristato naujus įvaizdžius pramogų pasaulyje. 

Olga Wiseman akcentuoja prigimtinį moters grožį. Socialiniuose tinkluose dažnai pati pasisako savitumo, vidinio ir išorinio grožio sintezės, natūralumo temomis, kviečia savo sekėjus diskutuoti, dalintis patirtimis, klausti. 

REKLAMA

Pirmomis pavasario dienomis savo „Facebook” paskyroje stilistė pasidalino ne tik mintimis naujų tendencijų temoje, bet ir jautria motyvuojančia žinute, skatinančia drąsiai ieškoti savo kelio ir nepasiduoti einant tikslo link. “Savo veikloje man dažnai tenka prisiminti kas esu. Svarstau, kas būčiau, kuo dirbčiau, ką veikčiau dabar, jeigu ne mano begalinis noras ir užsispyrimas eiti ten, kur šaukia širdis. Visi mano šeimos nariai yra geležinkelio inžinieriai. Tai atsakinga profesija, sudėtinga tiek dėl atliekamo darbo atsakomybės, tiek dėl mokslo studijų. Nuo vaikystės man taip pat į galvą buvo „kalama" tokia pati ateities perspektyva - „Olga geležinkelių inžinierė". Nebuvo tais laikais pasirinkimo, jeigu mokaisi gerai, tai renkiesi aukštąjį mokslą, pavyzdžiui tokį, kaip inžinerija. Bet kokia iš manęs inžinierė? Smulkutė, visada su šypsena, tūkstančiu idėjų galvoje ir apsiginklavusi įvairiomis šukomis, teptukais.”, -dalinosi mintimis stilistė. 

Šešiolikmetės įvaizdžio idėjos būsimoms nuotakoms 

Pirmosiomis Olgos Wiseman klientėmis buvo draugės, vėliau, šiek tiek savarankiškai įvaldžius žirkles, kai tik įstengė sutaupyti ant plaukų lako ir kitų jos manymu reikalingiausių priemonių, kaip pati pašnekovė sako, leidosi į tikrą avantiūrą. “Pamenu, man tebuvo šešiolika, bet dėka gebėjimo dažytis, sugebėjau save pateikti kaip šiek tiek vyresnę. Ryžtingai siūlydavau savo grožio paslaugas. Šiandien man pačiai sunku patikėti, kiek tada turėjau drąsos. Gal jaunatviškas maksimalizmas, ar svajonės dydis, o gal viskas kartu tartum galinga jėga stūmė mane į priekį. Tuomet būdama vos šešiolikos, aš ruošiau nuotakas svarbiausiai jų gyvenimo dienai. Jau tada gebėjau pastebėti netinkamai krentančią sruogą, kirpėjo paliktą „šukę" ar trūkumą ryškesnio akcento.”, - pasakojo meistrė. Nuo pat pradžios moteris sako supratusi, kad reikės daug mokytis ir neužteks išmanyti vienos srities. 

REKLAMA

Tvirtas mamos „Ne“ 

Olga Wiseman puikiai pamena mamos žodžius, kai pranešė jai apie ketinimą mokytis profesijos, kuri šiandien, pasak pašnekovės yra visas jos gyvenimas: “Mama tiesiog „pasiuto", minties apie tokio pobūdžio mokslus, ji netgi artyn negalėjo prisileisti. Sujudindama mano pasaulio pagrindą, ji tarė tvirtą „Ne".”. 

Olga Wiseman vis tik baigė aukštojo mokslo studijas labiau artimas tėvų lūkesčiams - verslo vadybą, kurios žinios, kaip teigia stilistė, tikrai praverčia vystant savo salono strategiją, bet pripažįsta, jog buvo sunku tuo metu mokantis atitolti nuo tikrosios svajonės, nežinant kaip susiklostys tolimesnis kelias. 

Mes sukūrėme „Greeną",– „Greenas" sukūrė mus.” 

Šiandien Olga Wiseman džiaugiasi, kad nepabūgo, nesustojo. “Tuo metu, kai nebuvo meistrų, mokytojų, priemonių, kai nebuvo programų, netgi tada aš supratau, kad ant žemiausių laiptelių ilgai neužsibūsiu. Kai mes sukūrėme „Greeną",– „Greenas" sukūrė mus. Mažais žingsneliais ėjome link išvystytos mokymo programos.”, - taip apie palaipsniui atsiradusią, vis daugiau norinčių mokytis naujo, sveiko ir protingo suvokimo apie grožį sistemą pasakojo pašnekovė. 

„Greeno" mokymų dėka norintys ir dedantys visas pastangas gali tapti naujos kartos meistrais, savyje talpinančiais vadybos, bendravimo etikos, psichologijos, chemijos, koloristikos, kirpimo stilių pritaikymo žinias. Olga Wiseman pripažįsta, kad meistru tapti nelengva, - „tai ne užrašas ant kortelės ir ne skambus žodis šalia tavo vardo, tai sunkus, kelerių metų praktikos ir nuolatinio tobulėjimo kelias, tai profesionalumas, noras, pozityvumas ir pasišventimas.” 

REKLAMA

Mylimo darbo ir naujų idėjų tėkmėje 

Olga Wiseman šiandien teigia esanti laiminga tuo, kuo tapo. Mėgaujasi savo darbu. „Kasdien keliuosi su šypsena, nes žinau, kad einu, ten, kur manęs laukia, kur gerbia, kur myli. Nes kiekviena diena praleista su malonumu, - tai diena nepraleista veltui.” Stilistė visada šilčiausiais žodžiais atsiliepia apie savo kolektyvą, - “Jūs net neįsivaizduojate, kokia tai didžiulė vienybės galia, kolektyvinė stiprybė, nuostabi draugystė. Dėkoju už galimybę mokyti juos ir mokytis iš jų.”. 

Paklausta, kas inspiravo, kodėl dabar Olga Wiseman pradeda kalbėti apie savo kelio pradžią, meistrė su šypsena atsako, jog vėl metė sau iššūkį - dar vienai naujai pradžiai: „Startuoju su nauju projektu. Nauja pradžia leido prisiminti visą iki šiol nueitą kelią. Mano gyvenimas tęsiasi, tęsiasi mokslai, aš ir vėl amžinos studentės rolėje.”. 

Užburianti nuoširdumu, iš vidaus pulsuojančia elegantiška aristokratija, Olga Wiseman prasitaria, kad mama šiandien matydama, kas išaugo iš dukros svajonės vis su nuostaba retoriškai nusišypso: „kas galėjo pagalvoti....”, o pati meistrė kviečia savo „Facebook” ir „Instagram” paskyrose dalintis apie kūrybinį kelią, atradimus, sunkumus, ieškojimus, svajones bei žada pati aktyviai pasakoti kaip jai sekasi naujoje pradžioje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų