Medikai apie izoliuotą iš Kinijos grįžusį vyrą: „Šis atvejis vertinamas labai rimtai“

Pirmadienį Alytuje skubios medicinos pagalbos prireikė neseniai iš Kinijos grįžusiam vyriškiui. Jis skubiai buvo išvežtas į Kauno klinikinę ligoninę. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai pasidalijo naujausiomis žiniomis apie ligonio būklę.

Lašelinė  (nuotr. 123rf.com)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė patvirtino, kad pirmadienį NVSC Alytaus departamentas gavo informaciją iš greitosios pagalbos medicinos stoties apie tai, kad Kinijoje keliavęs asmuo kreipėsi į bendrąjį pagalbos centrą ir yra vežamas į Kauno klinikinę ligoninę, kadangi yra įtarimas naujojo koronaviruso.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad kol kas oficialiaus įtarimo, pranešimo iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kad yra naujojo koronaviruso atvejis – nesame gavę. O dėl labarotorinių tyrimų sprendžia medikai, dar yra vertinama visa bendra informacija apie būklę.

Tai yra kitos šalies pilietis, atvykęs vasario šeštąją, jo žmona yra Lietuvos pilietė. Jie gyvena Alytuje pas jos tėvus, Vilniuje buvo pasitiktas, konsultuotas, NVSC atstovai pamatavo abiems temperatūrą, jie jos neturėjo.

Šis atvejis yra vertinamas labai rimtai, nes asmuo lankėsi Kinijoje, Hubėjaus provincijoje“, – tv3.lt portalui sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Vyras kol kas izoliuotas

Šeimai nuolatos darbo dienomis buvo teikiama informacija, klausiama, kokia yra jų būklė. Buvo rekomenduota, tik prasčiau pasijutus, kreiptis į medicinos įstaigą, ką vyras ir padarė. 

Pora į Lietuvą grįžusi yra be vaikų, žmona kol kas sveikata nesiskundžia. Specialistė aiškino, kad asmuo yra izoliuotas specialioje palatoje, medikai į palatą įeina tik naudodami apsaugines priemones.

REKLAMA

Specialistės aiškinimu, tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti rytoj ryte: „Pagal diferencinę diagnostiką tikrai turėtų paaiškėti, ar tai yra koronavirusas, ar kita užkrečiamoji liga.“

Medikų rankose

„Iš Alytaus į Kauno klinikinę ligoninę yra atvežtas asmuo, kuris pasijuto blogai. Jam yra aukšta temperatūra, tačiau jokių kitų klinikinių simptomų, panašių į sukeliamus koronaviruso, nėra, tačiau medikai padarys visus reikiamus tyrimus“, – BNS sakė Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė.

„Nėra nei kosulio, nei slogos, nei kvėpavimo apsunkinto, kokie galėtų būti kiti galimos infekcijos simptomai. Šiuo metu nesprendžiame, ar tai tas atvejis, ar ne, tiesiog šiuo metu žmogus yra medikų rankose, bus padaryti visi reikiami tyrimai ir bus aišku, dėl ko jis sunegalavo“, – sakė ministerijos atstovė.

Naujienų portalas tv3.lt, Alytuje greitosios pagalbos medikai skubėjo pas karščiuojantį vyrą, kuris, pasak naujienų portalo alytusplius.lt, neseniai lankėsi Kinijoje. Iš kelionės jis grįžo vasario 6 dieną.

Iš Kinijos skrido su persėdimais

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento Užkrečiamųjų ligų skyriaus atstovė sakė, kad kol kas žinoma tik tiek, kad vyras pradėjo karščiuoti.

Pasak alytusplius.lt, alytiškis iš Kinijos skrido su persėdimais ir buvo tikrintas oro uostuose, tačiau jokių požymių anksčiau nebuvo pastebėta. Medikai pas pacientą vyko apsirengę specialiais apsauginiais kostiumais, veidus užsidengę kaukėmis.

REKLAMA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė sakė kol kas situacijos plačiau komentuoti negalinti, kaip ir patvirtinti fakto, kad galimas užsikrėtimas koronavirusu.

„Kol kas nieko negalime patvirtinti, nes tokių atvejų buvo jau ne vienas kartas. Kol nebus aiškus pranešimas, kad yra galima įtarimas, prašome nekelti panikos. Apie kažką galėsime kalbėti tik kai bus gautas galutinis atsakymas, patvirtintas laboratorijoje", – portalui tv3.lt kalbėjo ji.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-02-17 17:41:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
karantine jis turi būti 24 dienas, tikiuosi medikai tai žino?
Atsakyti
-2

H
H
2020-02-17 17:52:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl juos ysileidzia jei tokia padėtis paskui dejuoja
Atsakyti
-5

V
Vitas
2020-02-17 17:53:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš kinijos atvike turi buti karantinuoti, iš vis turejo buti neileistas.
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų