Skauda krūtis? Tai gali lemti šie veiksniai

Nepakanka pačiai įsivertinti, kad krūtis yra sveika. Jums vis tiek gali kilti nuolatinis skausmas, o tai yra dažniausiai pasitaikanti problema, kylanti 70% moterų. Be to, kartais galite jausti dirglumą ar niežėjimą. Tokiai jautriai sričiai reikia ypatingo dėmesio, kad būtų sumažintos visos šios problemos.

Skausmas krūtinėje (nuotr. 123rf.com)

„Bright side“ dalinasi 7 dalykais, kurių neturėtume daryti, jeigu norime, kad krūtys išliktų sveikos.

1. Plaukų šalinimas

Normalu norėti atrodyti nepriekaištingai ir atsikratyti ilgų juodų plaukų ant spenelių. Bet čia reikia būti labai atsargioms – tai gali pakenkti jūsų krūtims. Plaukų šalinimas, depiliavimas vašku ir traukimas pincetu gali sudirginti, atsirasti įaugusių plaukelių arba uždegimai.

Ką daryti?

Nešalinkite plaukų pačios, o apsilankykite pas dermatologą, kuris turi specialių žinių šioje srityje ir gali padėti saugiai juos pašalinti.

2. Bėgiojimas su  netinkama sportine liemenėle arba be liemenėlės

Daugiau nei 50% moterų patiria krūtų skausmą besimankštindamos. Krūtys juda iki 21 cm bėgiojant ar šokinėjant. Štai kodėl reikia pasirinkti tinkamą sportui skirtą liemenėlę ir nenaudoti įprastos liemenėlės.

Kaip tinkamai išsirinkti sportinę liemenėlę:

Kiekvienam sportui reikia skirtingos liemenėlės, nes jos yra skirtingų prilaikymo lygių: lengvo, vidutinio ir stipraus. Pasitarkite su konsultantais, jeigu nežinote, kaip išsirinkti.

REKLAMA

Kaušelio medžiaga turi būti lygi ir prigludusi, jeigu susidaro raukšlės – kaušelis per didelis.

3. Netinkama liemenėlė 

Jei pasirinkote netinkamą liemenėlės tipą ar dydį, galite jausti nuolatinį skausmą ar diskomfortą. Liemenėlė neturėtų sukelti noro, kuo greičiau ją nusiimti.

Kaip išsirinkti tinkamą liemenėlę?

Liemenėlė neturėtų įsirėžti į šonus. Speneliai turėtų būti maždaug ties viduriu tarp peties ir alkūnės. 

Bandant liemenėles ar keičiant jos dydžius, taip pat turite pakeisti ir kaušelių dydžius. Petnešėlės neturėtų įsiveržti į pečius.

4. Nenaudokite lipnios juostos, kad suteiktumėte formą krūtinei  Tai atrodo paprastas sprendimas, jei jums reikia vilkėti suknelę su didele iškirpte ar atvira nugara, tačiau turėtumėte atsiminti, kad tai nėra sveika jūsų krūtims. Kodėl tai nerekomenduojama:

Jūs galite būti alergiška lipniai juostai, tad rizikuojate patirti bėrimus aplink spenelius, o tai gali sukelti uždegimą ir niežėjimą.

5. Nedrėkinate krūtinės

Mes naudojame kremus skirtus veidui, rankoms ir kojoms, tačiau kartais pamirštame apie kitas jautrias sritis, tokias kaip mūsų krūtys. Jos taip pat nusipelno kasdienės priežiūros.

Kodėl reikia drėkinti krūtis:

Jų oda yra labai plona ir išsausėjus odai krūtys lengviau praranda elastingumą.

6. Nuolatinis krūtų spaudimas

Bandymai suspausti krūtinę gali sužaloti krūtis, jos gali nusibrozdinti, patinti, gali skaudėti prisilietus.

Rekomenduoja:

Kai tikrinate savo krūtis elkitės atsargiai – nereikia spausti per stipriai. Nešiokite liemenėlę, kuri per daug nesuspaus jūsų krūtinės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų