Sujudimas Kauno klinikose dėl per klaidą sulašinto dezinfekcinio skysčio tęsiasi ir toliau. Viešai į žiniasklaidą besikreipusi nukentėjusios mergaitės mama tikina, kad jai buvo siūlomi pinigai už tylą, o tuo metu Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas tokias kalbas neigia ir reikalauja viešo mamos atsiprašymo.

Skubios pagalbos palata Andrius Ufartas/Fotobankas

Skubios pagalbos palata Andrius Ufartas/Fotobankas

Tačiau ką iš tiesų matė pacientai, kurie kaip tik tuo metu taip pat gulėjo tame pačiame reanimacijos skyriuje kaip ir incidentą patyrusi paauglė?

Dar praeitą penktadienį prasidėjęs skandalas Kauno klinikose, nenurimsta ir prasidėjus naujai savaitei. Šiandien Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas surengė konferenciją.

Profesorius pripažino, kad šis incidentas yra žmogiška klaida, Kauno klinikų darbuotojai to neneigia ir savo kaltę pripažįsta. Tuo metu darbuotojos, kuri netyčia sulašino dezinfekcinio skysčio, būklė šiandien dienai yra labai prasta, o pati paauglė paleista gydytis į namus.

Prabilo įvykio liudininkė

Šiandien naujienų portalas tv3.lt sulaukė skaitytojos Ingos laiško (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi), kuri su savo mažamete dukrele taip pat gulėjo reanimacijos skyriuje, kai čia buvo atvežta skandalo centru tapusi paauglė.

REKLAMA

Pasak Ingos, viskas nėra taip, kaip kalba mama, todėl moteris nori papasakoti tiesą, kaip medikai elgėsi iš karto po įvykio, kai paauglei buvo netyčia sulašinta dezinfekcinio skysčio.

„Netoliese, reanimacijos skyriuje, kuriame gulėjo paauglė, gulėjau ir aš su savo mažamete dukra.

Vaikščiodama koridoriuje pro tą palatą, aš viską mačiau ir girdėjau savo akimis, todėl pamačiusi tokias publikacijas žiniasklaidoje aš likau šokiruota“, – pasakoja liudininkė Inga.

Atsiprašinėjo ir elgėsi žmogiškai

Pasak moters, jai be galo gaila skaityti tokius mamos pasisakymus, kuriuose yra šmeižiami medikai.

„Po patirto incidento, mergaitė buvo atvežta į reanimacijos skyriaus lovą, buvo guvi, galėjo bendrauti, sėdėti, nebuvo ji be sąmonės. Praėjus keletui minučių, jau ir su mama kalbėjo, žaidė telefonu, lyg nieko ir nebūtų nutikę“, – patikina Inga.

Labiausiai Ingą nustebino mamos elgesys su medikais. Kaip ji sako, tiek mama, tiek dukra negailėjo piktų žodžių medikams.

„Labai viskas negražiai atrodė iš šalies. Iš viso, medikai, kurie dirba reanimacijos skyriuje, jie buvo nekalti dėl šio įvykio, o atsiprašė praktiškai kiekvienas, kuris užeidavo į palatą. Jie suprato, žmogiškai elgėsi, atsiprašinėjo vis“, – sako mažametės mama.

Dar didesnį pasipiktinimą Ingai sukėlė žiniasklaidoje pasirodę nukentėjusios paauglės mamos žodžiai, kur ji tikino, kad profesorius Rimantas Kėvalas jai siūlė pinigų už tylą.

„Aš asmeniškai girdėjau profesoriaus žodžius – „Mes neslepiame tokių įvykių, jie bus įtraukti į sąrašą, kuris bus viešas“. Pati girdėjau tokius profesoriaus žodžius“, – priduria Inga.

REKLAMA

Į žiniasklaidą nesikreiptų

Moteris pasakoja, kad Kauno klinikų reanimacijos skyriuje ji su mažamete dukra guli jau ne pirmą kartą, todėl puikiai žino, kaip čia dirba šio skyriaus gydytojai. Maža to, paauglę nuolatos stebėjo gausybė gydytojų.

„Reanimacijos skyriaus medikai visada dirba kaip bitutės, aš niekada neturėjau jiems jokių priekaištų. Jie visada dirba kruopščiai ir atsakingai“, – patikina Inga.

Paklausus moters, jeigu tokioje situacijoje būtų atsidūrusi jos mergaitė, ar ji būtų kreipusis į žiniasklaidą, moteris patikina, kad į žiniasklaidą ji tikrai nebūtų kreipusis:

„Niekada nekaltinau medikų, jie dirba savo darbą. Be to, mano akimis žiūrint, mergaitei tikrai nebuvo jokių matomų pasekmių.“

Pirmas kartas klinikose

Primename, kad naujienų portalas tv3.lt susisiekė su profesoriumi R.Kėvalu, kuris nuodugniai paaiškino, kas iš tikrųjų nutiko priėmimo skyriuje.

„Paauglė į skubios pagalbos skyrių atvyko dėl pilvo skausmų ir vėmimo. Ten buvo paskirtas tirpalas, skirtas lašinti per lašines.

Reikalingas paskirtas tirpalas supainiotas su 0,002 proc. chlorheksidino tirpalu.

Mūsų medikai patirties tokiuose dalykuose neturi. Tai – pirmas kartas. Išsiaiškinome, kad pacientei buvo sulašinti 5 miligramai kiekio, o toksinė dozė – 15 miligramų.

Rastas vienintelis aprašytas atvejis, kai suaugusiam žmogui buvo per klaidą sulašinta 800 miligramų.

Šiuo atveju pacientė gavo tris kartus mažesnę toksinę dozę, todėl jokių šalutinių poveikių tai nesukėlė“, – kalbėjo profesorius.

Paauglė paleidžiama namo

Netrukus po to pacientė buvo perkelta į intensyvios terapijos skyrių, bet ne todėl, kad jos būklė pablogėjo, o todėl, kad, kaip sakė R.Kėvalas, medikai privalėjo stebėti jos gyvybines funkcijas.

REKLAMA

„Jokių nuokrypių nuo normos nebuvo. Šis sulašintas kiekis, žvelgiant, yra juokingas.“

Šiuo metu paauglė yra paleidžiama namo. „Mergaitės būklė gera, šiuo metu ji dar laukia vaikų gastroenterologo konsultacijos dėl pilvo skausmų, dėl kurių ji ir atvyko į Vaikų skubios pagalbos skyrių“, – per spaudos konferenciją Kauno klinikose pirmadienį sakė Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas. ​

Laukia pacientės mamos veiksmų

Profesorių ypač papiktino pacientės mamos elgesys ir viešas pareiškimas, neva už tylą R.Kėvalas pasiūlė kompensaciją.

„Kita medalio pusė – negražus ir antimoralus mamos elgesys. Ji viešai pareiškė, kad aš jai siūliau piniginę kompensaciją, kad šis atvejis neišeitų į viešumą. Pirmas dalykas, aš su ja niekada nesikalbėjau vienas. Visada buvo kolegos.

Man, kaip žmogui nesuvokiamas šito melo tikslas. Iš emocijų apimtų pacientų artimųjų dažnai išgirstame, kad medikai grubūs, pikti, tačiau aš, kaip vadovas, šiuo atveju esu kaltinamas kriminaliniu nusikaltimu, todėl tikrai netylėsiu ir lauksiu teisininkų išaiškinimo.

Arba ši ponia turi viešai pareikšti, kad tai yra melas arba įsijungs teisiniai mechanizmai. Aš turiu teisę gintis nuo šmeižto“, – kalba profesorius.

R.Kėvalas patikino iki šiol su pacientės mama nebendravęs.

Surengė konferenciją

Kauno klinikos surengė specialią spaudos konferenciją, kurioje dalyvauja Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai doc. Kęstutis Stašaitis bei Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas. ​

Docentas teigė pripažįstantis klaidą, todėl nedelsiant atsiprašė pacientės ir pacientės artimųjų. „Mes peržiūrėsime, kaip laikomi tirpalai, tiksliai sudėliosime viską taip, kad jie būtų tikrai laikomi atskirai, skirtingose vietose. Informavome padalinius, kad tai būtų patikrinta dar kartą“, - sako K.Stašaitis.

REKLAMA

Ar klinikos būtų linkę nuslėpti, jei nebūtų prakalbusi mama? „Šis atvejis – puikus pavyzdys, kad klaidos neslepiame. Mes ją pripažinome ir dar kartą aptarėme su paciente ir artimaisiais. Turime vidinę tvarką, klaidas analizuojame. Žiūrime, kas vyksta kitose ligoninėse.

Prieš kelis metus įvyko nelaimingas incidentas su kalio preparatais. Mes peržiūrėjome, kaip jie pas mus laikomi. Vis dėlto, žmogiškasis faktorius išlieka ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Mūsų tikslas – išsinagrinėti priežastis, kad ateityje tokie įvykiai nesikartotų.“

Kaip teigiama konferencijos metu, sulašintas tirpalas nėra spiritinio pagrindo. Jo sudėtis – vanduo ir tirpioji medžiaga, kuri dezinfekuoja audinius. Šiuo tirpalu plauname žaizdas ir vidines ertmes.

albina
2019-10-21 19:19:35
Gerb, Rimantai KĖVALAI . Profesoriau, AČIŪ .kad esate Lietuvoje, kad dirbate labai sunku darba, t,y, su musų mažaisiais,aš l, daug skaitau apie JUC, tikrai nuoširdus AČIŲ, o toliau,,, STIPRYBĖS JUMS nelengvame JUSU darbe,,,
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
zita 2019-10-24 14:16:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Džiaukimės, kad toks profesorius kaip R. KĖVALAS dirba Lietuvoje, kiek vaikų jis išgelbėjo ...
R.Kėvalas patikino iki šiol su pacientės mama nebendravęs? Bet paauglės mama tvirtino, kad į kabinetą buvo kviesta net tris kartus?
Reikalingas paskirtas tirpalas supainiotas su 0,002 proc. chlorheksidino tirpalu. Aš turiu teisę gintis nuo šmeižto“, – kalba profesorius.
Bet paauglės motina taip pat turi teisę ginti savo garbę, dukters sveikatą ir gyvybę. Kauno klinikose būta įvairių skandalų. Logiška, kai vadovas gina klinikų garbę. Tarp gydytojų būna visokių... Prieš metus teismas baigė D.Gineikaitės bylą. Buvusi Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovė Daiva Gineikaitė eismo įvykį Kaune padarė būdama neblaivi, tai Kauno apylinkės teismas jai skyrė 20700 eurų baudą. Kaltinime buvusiai NŽT direktorei D. Gineikaitei nurodyta, jog ji sukurstė piktnaudžiauti VšĮ Kauno klinikinės ligoninės direktorių Gediminą Abeciūną, jo pavaduotoją Kastytį Grigonį, o jiems piktnaudžiauti padėjo vieno iš ligoninės skyrių laikinai einantis pareigas vedėjas Artūras Šulnys ir slaugytoja Salomėja Skersienė. Teisėjų kolegija nusprendė, kad už bendrininkavimą G. Abeciūnas atsipirks 13,1 tūkst. eurų bauda, o K. Grigonis – 11, 2 tūkst. eurų bauda. Abu vyrai taip pat negalės 2 metus eiti vadovaujančių pareigų medicinos įstaigose...
Manau, kad gerbiamas profesorius R.Kėvalas šioje byloje perdaug susireikšmina?   ATSAKYTI
Vida 2019-10-23 21:26:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū Klinikų vaikų reanimacijos darbuotojams už išgelbėtą dukros gyvybę. Tai atsidavę savo darbui žmonės ir apie jokius kyšius net kalbos negali būti. O nukentėjusios mama nori tik dėmesio ir pinigų. Jai nusispjaut, kad R. Kėvalas išgelbėjęs daugybę vaikų, kad jis visų gerbiamas, mylimas ir savo darbą dirba iš visos širdies. Ir tik reikia džiaugtis, kad jis dar dirba Lietuvoj, o ne užsieny.    ATSAKYTI
Rita 2019-10-23 20:57:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3

Dezinfekcinio skysčio sulašinusi slaugytoja – ligos patale
Gerda Morozovienė, Publikuota 2019.10.21 12:30


Komentaras
Vardas (būtinas)
El. paštas (neprivalomas)
SIŲSTI
Rita2019-10-23 19:21:2700
Ligoninė per taupuma ,gamina vaistineje skyscius ne tik infuzijai ,bet ir dezinfekcijai ,žaizdu plovimui .Tarą naudoja vienodą ,kaip sovietiniais laikais. Va ir rezultatas, vos spalvyte skiriasi. Tokie sksciai dezinfekcijai turi buti sunkiai atidaromi su ispejamu ryškiu ženklinimu ir butelis turi skirtis. O čia ....net sudeti vienas ,šalia koto. Gaila slaugtojos . O motina ,tai labai puikiai pasirodė ,kaip auklėja savo dukrą. Keršyk dukrele,neatleisk. Na nieko ,šiame gvenime viskas sukasi ratu ,sukls ir ji kada ,o tada gaus su kaupu. Slaugytojai dideli linkėjimai ,visi ja palaiko ,stiprybes ir kantrybes.    ATSAKYTI
RAMUNE 2019-10-23 17:49:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Rimantai KEVALAI. Man skaudu kaip jus sitaip galejo apkaltinti jus nuastabus daktaras butent as visalaika busiu dekinga o del ko dekinga del to kad 11 metu atgal jus isgelbejote mano mergaite RAMINTA DEKSNYTE nua mirties nes ji susirgo midinkoku o ta kuri taip sneka matosi ant veido reike pinigu nes atrodo kad vartojenti    ATSAKYTI
Jurgis 2019-10-23 16:12:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kad Kėvalas siulė kyši gyvenime nepatikeciau ne uz ka, saziningesnio zmogaus nesu mates. O motina tai sudegint ant lauzo reikia kartu su dukrele.   ATSAKYTI
juratė 2019-10-23 15:06:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Labai pikta mama....   ATSAKYTI
Deja 2019-10-23 14:47:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Viso pasaulio medikai daro klaidas. Ir, deja, kartais lemtingas, kurias seka pacientų mirtys. Todėl vakaruose sukurta kompensavimo sistema, jei nustatoma, kad kaltas gydytojas. Ir tai joks kyšis. Tai įtvirtinta įstatymu. Nežinau, kaip yra Lietuvoj dabar, bet anksčiau kompensacija galima buvo prisiteisti tik per teismą. Bet girdėjau, kad iš pas mus ruošiamasi gydytojų klaidas kompensuoti be jokio teismo. Ir tai nėra joks kyšis, kaip peza ta neisprususi mamele. Jei gydytojas ir siūlė kompensacija, tai nėra kyšis, ponai ir ponios. Tai yra civilizuotas būdas padengti artimųjų finansinius ir emocinius nuostolius jei pacientui klaida pablogino sveikata, ar, neduokdie, jis mirė.    ATSAKYTI
lina 2019-10-23 14:15:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
kodel seseles leido nestis tel i renimacija o kodel kitiems neleidzia net kito zmogaus tel bangos gali pakenkti   ATSAKYTI
VI 2019-10-23 13:58:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
na reanimacijos darbuotojai tikrai niekuo deti, jie visada deda visas pastangas kad gelbetu gyvybes. tai kad mergaite buvo ten paguldyta rodo kad i situacija buvo paziureta tikrai neatmestinai o mamai visad buna blogiau kai vaikas serga nei paciam vaikui( jeigu normali mama) manau cia suveike mamos emocijos. keista tik DETALE- mergaite reanimacijoj zaide telefonu???? mano vaikas kai gulejo visi telefonai buvo NELEIDZIAMI. ar tikrai si ponia gulejo reanimacijoj?   ATSAKYTI
ji 2019-10-23 16:36:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mergaitė buvo perkelta ne reanimacijos o intensyvios terapijos skyrių  
Ginyba 2019-10-23 13:50:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Dabar visi varykit ant mamos....   ATSAKYTI
Romka 2019-10-23 16:43:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ir varysim. Tos motkos šiuolaikinės idiotės. Moka tik skųstis.   
Rasa 2019-10-23 13:01:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kaip cia ta reanimacija pasidare tokia pereinama.    ATSAKYTI
Arnas 2019-10-23 12:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagarba ir palaikimas Kauno klinikų medikams !Labai gaila ,kad dabar dėl mažmožio turi aiškintis ,o dirbti savo darbo.   ATSAKYTI
Dirbu klinijose 2019-10-23 11:41:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kitame skyriuje dirbu. Bet kadangi tokia situacija, tai vistiek daug teko girdeti. Vaikui 2-4 metu galetu baigtis rimciau, bet vyresniems cia jokios itakos. Del liudininkes negaliu nei patvirtinti nei paneigti, bet pasipinigauti cia bamdymas akivaizdus.   ATSAKYTI
Inga 2019-10-23 11:35:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Stiprybės Jums gerb. profesoriau R. Kėvala ir Jūsų kolektyvui.    ATSAKYTI
Mikolas 2019-10-23 11:23:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Džiaukitė kad toks KĖVALAS dirba Lietuvijžoj , kiek vaikų jis išgelbėjo , pasipinigaukit iš seimunų jie mažiau verti pagarbos, o jei po kelių metu tai mergaitėj nutiks kas rimto ir tik KĖVALAS galės padėt, kaip žiūrėsit jam į akis , tai gydytojas iš Didžiosios raidės, pasidomėkit apie jį   ATSAKYTI
Genovaite 2019-10-23 11:19:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Manau moterėlė sugalvojo ,kad gal pavyks pasipinigauti   ATSAKYTI
Gitana 2019-10-23 10:43:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Manau dar ir zurnalistai daug grybo pripjove nes ka razi puse reik ismest   ATSAKYTI
Diana 2019-10-23 11:34:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai tiesa,patyriau ant savo kailio,kad žurnalistai savo fantazijomis gali nekaltiems žmonėms gyvenimus apsunkinti ir sveikatą gadinti.  
Di 2019-10-23 10:32:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Skaitau ir netikiu,apie ka dar galima diskutuot,klysti zmogiska?Nera ka daugzodziauti,ten ta vieta kur gydoma,o ne numarinama,tuom viskas ir pasakyta.   ATSAKYTI
Mama 2019-10-23 10:11:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
MEDIKAI TOKIE PATYS MIRTINGIEJI KAIP VISI,NET GI ROBOTAI KLYSTA ,O ČIA TIK ŽMOGUS,,,AR JUS MIELOJI MAMYTE NEKLYSTATE DIRBDAMA,?TADA JUS TOBULA,,PAVYDU..,NES DAR NESUTIKAU TOKIO....(beje,taip pat turiu du vaikus tankiai sergančius,tad su medikais susiduriam dažnai.) ĮVertinkit situaciją protu,o ne emocijom.
   ATSAKYTI
dale 2019-10-23 09:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-31
cia rasineja ligonines personalas dar vienas karbauskis   ATSAKYTI

Top Video

Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
REKLAMA
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Visiems patinka per gimtadienį gauti atviručių su sveikinimais. Tačiau ši moteris iš Tenesio valstijos JAV gavo atvirutę iš tėčio, kurią saugos visą likusį gyvenimą, rašoma ...
Aldona Katilienė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vaikštant po Vilniaus senamiestį ir pasukus į Savičiaus gatvę, pamatysite į dangų kylantį Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios bokštą. Iš pirmo žvilgsnio ši tikėjimo ...
Iš Antonovienės – jautrūs žodžiai
Ketvirtadienį šalį apskriejo liūdna žinia – vyriausiuoju Lietuvos tėvu tituluojamas Vidas Antonovas, eidamas 81-uosius metus, pralaimėjo kovą su limfoma. Paskutinėmis ...
Žilvinas Tratas (nuotr. stop kadras)
Patirtimi apie išvaizdą ar jos puoselėjimą dažniau dalijasi moterys, tačiau nereiktų pamiršti, kad gera savijauta ir estetika rūpi ir vyrams. Aktoriaus Žilvino Trato ...
12-metį Devidą sustabdė vėžys: baisią ligą išdavė kojos skausmas (nuotr. asm. archyvo)
Dvylikamečio Devido istorija prasidėjo prieš dvejus metus: berniuko tėvai neįtarė, ką atskleis menkas kojos sumušimas. 2017 metų birželį berniukui buvo nustatytas retos formos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų