Daugelis lietuvių į Šventosios kurortą žvelgia nostalgiškai. Daugeliui tai miestelis, kuriame dar vaikystėje su tėvais leido vasaras, mėgavosi jūra, o vakarus leido mažuose mediniuose nameliuose.

Paklojo nemenką sumelę, o norėjosi bėgti (Riebuskatinas nuotr.)

Paklojo nemenką sumelę, o norėjosi bėgti (Riebuskatinas nuotr.)

Tinklaraštininkas „Riebus katinas“ šį kurortą savo apžvalgoje išdėjo į šuns dienas ir pespėja poilsiaujančius ne tik apie tai, kad Šventojoje už paprastą maistą teks pakloti nemažai pinigų, bet ir dėl to, kad galite likti apgauti viduryje baltos dienos. 

„Kas kartą atvykdamas į Šventąją su liūdesiu žvelgiu į mirštantį kurortą. Į baigiančias supūti būdeles, kurias apsukrūs verslininkai kažkaip dar sugeba išnuomoti.

Tie, kurie užsiima tų varganų namelių nuoma, galėtų užsiimti pardavimų mokymu, po kurių mokiniai net ledo gabalą parduotų čiukčiui.

Kaip reikia pudrinti žmogui ausis, kad jis sutiktų tame namelyje leisti atostogas, o dieną ar naktį prispirtas reikalo eiti į bendrą tualetą? Romantika, kokią išbandę kaliniai kalėjime rašytų priekaištus apie nežmoniškas sąlygas. Bet va – atsiranda žmonių, kurie tame kažką įžvelgia.

REKLAMA

Vienas namelių kompleksų net pasivadinęs „Mano Maljorka“. Randu tik du paaiškinimus, kodėl jis taip pavadintas: arba savininkai, suradę lėšų nameliams perdažyti, džiūgauja, arba tiesiog tyčiojasi iš negalinčių nuskristi į Maljorką. Maždaug – mūsų lūšnos jums, varguoliai, atstos tą kurortą.

Vienintelis dalykas, kas keičiasi Šventojoje, – pinigai, kuriais čia reikia atsiskaityti: rublius pakeitė talonai, talonus – litai, litus – eurai. O jiems keičiantis, aukštyn kilo tik kainos, bet ne nauji pastatai.

Dažnai lankausi Druskininkuose – malonu stebėti, kaip kyla kurortas. Neturi jūros, ir vienintelis, kuo gali pasididžiuoti, – tai mineralinis vanduo. Bet ar jums kas sakė, jog važiuoja į Druskininkus mineralinio vandens? Kurorto vertė kyla dėl infrastruktūros. Tad čia jums ir atsakymas. Kokiais naujais statiniais, skirtais poilsiui, per 30 metų gali pasidžiaugti Palanga, Šventoji?

Susidaro jausmas, kad vos išrenka merą, jis tuoj pat krenta į gilią komą. Ir niekas negali jo nei perrinkti, nei pajudinti. Taip ir merdėja kurortai, tapę jų įkaitais.

Turint tokią jūrą, tokį paplūdimio smėlį, apgailėtina turėti tokius nevykusius jų valdytojus.

Bet jei jau atvažiavome, reikia pabandyti bent kažkur papietauti.

Lietuvos pajūryje rado tai, ko nesitikėjo (Riebus katinas nuotr.)

Lietuvos pajūryje rado tai, ko nesitikėjo (Riebus katinas nuotr.)

Užsukame į restoraną Du malūnai. Pusė pirmajame aukšte esančios lauko terasos stalelių užimti, likę laisvi staleliai nesugundė. Bet esantys antrajame aukšte nebyliai kvietė prisėsti.

Iš mandagumo dar pasiteiravau padavėjo, ar galima prisėsti antrajame aukšte. „Ne, negalima!“ – iššovė piktu pakeltu tonu. Suprask – kol apačioje yra vietų, aš nesivarginsiu, ir pas klientus į viršų nebėgiosiu.

REKLAMA

Nebėgiosi ir apačioje, nes mes neliksime. Nesate monopolistai, prekiaujantys dujomis, pasiūla didžiulė, tad viso gero ir visam.

Antra stotelė – restoranas "Vikingas" . Smagu matyti kompleksą, kuriam įrengti buvo investuota ne tik daug pinigų, bet ir meilės. Daug jūrinės tematikos, jei trumpai – labai gražu ne tik terasoje, bet ir viduje.

Meniu pasirinkimas – didžiulis. Nuskriaustas neliks nei mažas, nei didelis.

Visada renkamės firminius patiekalus, nes tai turėtų būti maitinimo įstaigos pasididžiavimas, juose turėtų atsispindėti viskas, ką geriausiai moka virtuvė. Tad pyragas, kurį išsirinkome, buvo būtent firminis.

Pomidorų sriuba su kokosų pienu ir tigrinėmis krevetėmis buvo kažkas nuostabaus. Retai kada tenka valgyti pomidorų sriubą, kurioje pomidorai savo salstelėjusiu rūgštumu neužmuštu kitų skonių. Ši sriuba ne tik pasižymėjo tirštumu, kokio nesame užtikę ragaudami panašią sriubą kitur. Skani sriuba žadėjo puikų pasisėdėjimą.

Pamačiusi pyragą Katinienė apsidžiaugė – vaizdelis išties džiugino akį. Pyrago gabalėlis, įsitaisęs vaisių apsuptyje, atrodė puikiai. Bet tuo viskas ir pasibaigė. Šalia pyrago padėtas šaukštelis sunkiai gelbėjo bandant jo atgnybti. Nepadėjo ir desertinė šakutė. Geriausiai būtų tikęs elektrinis pjūklas.

Pyrago skonis buvo toks liūdnas, kad ne be reikalo jis nepasidavė pjaustomas. Kadangi tai buvo firminis pyragas, jį valgydama Katinienė vis bandė suvokti ir įminti mįslę: kur slypi jo firminė paslaptis?

Aš užsisakiau mėsainį su vidutiniškai kepta jautiena. Gavau su visiškai perkepta. Jei tai būtų kokia angus jautiena, tai ir visiškai iškepta ji dar būtų valgoma. Bet man patiekto gyvulio mėsa buvo tokia pat sena, kaip ir tie nameliai turistams, kuriais nusėta pusė Šventosios. Toks jausmas, kad buvo sumalti karvės tešmenys.

REKLAMA

Bandelė sudribo iškart, nes niekas net nepasivargino uždėti ją ant grotelių ir kiek apkepti. Bandžiau valgyti, kol nepamačiau pro šalį einančios padavėją. Išklausiusi mano priekaištus ji, paėmusi nebaigtą valgyti mėsainį, pasišalino į virtuvę. Su atsakymu ji grįžo labai greitai, tad supratau: virtuvė kapituliavo be priekaištų.

Pasiūlė iškepti kitą mėsainį. Bet aš atsisakiau – kam leisti kepti mėsainį tiems, kurie iš viso nemoka jų kepti? Kad jie jį keptų iš naujo, man reikėtų eiti į virtuvę ir mokyto elementarių mėsainio kepimo pradmenų.

Lietuvos pajūryje rado tai, ko nesitikėjo (Riebus katinas nuotr.)

Lietuvos pajūryje rado tai, ko nesitikėjo (Riebus katinas nuotr.)

Nesiplėsiu, tik „Vikingo restoranui“ patarčiau nesivaikyti naujovių – likti mirštančios Šventosios dalimi. Kepkite karbonadus, užkeptus sūriu, kuriuos kurorte kepdavo visi prieš 30 metų, virkite cepelinus ir kepkite duoną su sūriu.

Nes neužtenka padaryti fotosesiją su profesionalų pagamintais patiekalais ir jais išmarginti meniu. Reikia suvokti, kad juos užsakęs klientas reikalaus ir kokybės. Mes čia lankėmės pirmadienį, ir ragavome tokios nesąmonės, kad baisu net pagalvoti, kuo čia maitinami klientai savaitgaliais, kai srautas kelis kartus didesnis.

Atnešta sąskaita buvo tarsi paskutinė vinis apsisprendžiant, kaip vertinti šią vietą.

Sąskaitoje figūravo tas pats nevykęs mėsainis. Net be jokios nuolaidos. Pasakiau padavėjai, kad aš už jį nemokėsiu, tegu kviečia administratorių.

Ji ir vėl trumpam dingo į virtuvę. Pasirodė su pakoreguota sąskaita, kurioje mėsainio nebeliko, bet tai jau neguodė.

Jeigu jau restoranas pasisiūlė iš naujo iškepti tai, kas sunkiai valgoma, tegu išlaiko pagarbą klientui ir jam atsisakius pasiūlymo tiesiog išbrauktų tą patiekalą iš sąskaitos. Tad vertinu Vikingo restoraną 2/5 (1 balas už interjerą ir 1 balas už sriubą).

Šaltinis: Riebus katinas

A.M
2019-08-26 06:34:31
Nebevažiuoju į jokį Lietuvos kurortą,vien dėl verslininkų gobšumo. Buvau Tatruose su dukra su viešbučiu,pusryčiais, ekskursijom,maistu ,suvenyrais,pirkom neskaičiuodamos ir išleidom per keturias dienas dviese 500€. Ir pamatai kažką ir jokio pergyvenimo dėl kainų.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vilija 2019-08-31 15:29:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Normalios kainos ir nereikia cia nesamoniu rasyt. Netinka varyk i Maljorka   ATSAKYTI
Sudžiuves šuo 2019-08-30 11:34:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šventoji ne baigia numirti,o kaip tik statosi ir plečiasi,o jei riebus katinas yra vargeta ir gyvena sugriuvusiuose nameliuose,tai cia jo problemos   ATSAKYTI
Saulenė 2019-08-29 19:05:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Toki arklio dydžio koserei tinkamą mesainį tetulė bandė pjaustyti peiliu o šakute prismeigus kažkaip išsluoksniuotą paragavo...bet restoranui tokie patiekalai netinkami net smalsiausiam.    ATSAKYTI
2019-08-27 17:48:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tu , herojau, laimėjai
Gavai chaliavai paėst, daug tokiu nusimananciu musu dienomis.   ATSAKYTI
Giedre 2019-08-26 22:56:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na tik ,maistas Vikinguose niekada nenuvyle,nei pries keturis metus nei sia vasarą Valgem ta patį firmini pyraga burnoj tirpo ir karsti patiekalai puikus.Norint paniurzgeti yra Sventojoj pora valgyklu ir valgykit bus ir minksta,neperkepta ir pigu.   ATSAKYTI
Tomas 2019-08-26 22:20:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Maistas kaip maistas ,nameliai kaip nameliai ,bet jau MEDINIU TAKŲ NESUKALTI VINYS TAI DIDŽIAUSIA GĖDA IR TUOLETŲ NEBUVIMAS PAPLUDIMIUOSE ŠVENTOJOJE ŠTAI ČIA YRA
GĖDA !!!   ATSAKYTI
Jurga 2019-08-27 17:38:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Rimtai del tualetu tai apsurdas,man iki namo 700m tai ale turieciau lakstyti iki namu? Musu vezimas sugedo nes reikejo tempti per smeli..nu cia 2 minusai visa kita viskas ok  
Jurga 2019-08-26 22:14:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kad normaliod ten kainos va pries savaite poilsiavom ten, tik namukus mes naujus su patogumais nuomavom ir lb patiko ir maistas skanus ir kainos normalios, na jeigu neturit pinigu pramogoms ir pan... tai kam vaziuojat....   ATSAKYTI
VG 2019-08-26 14:41:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Visu pirma neturite pinigu mielieji zmones nevykite ir nepoilsiaukite. Visi mes turime pasirinkima atostogauti kur norime ir moketi tiek keik norime bei gauti atitinkamos kokybes paslauga. Apie Sventosios namelius - viska pasako kaina, norite pigiai ir gaunate s... Logiska kad uz maziausia kaina negausite liukso klases nameliu ar kambario ant juros kranto. Pasirinkimas didziulis - rinkites.
Jei apie maista Sventojoje tai sitas straipsnis apskritai nesamone. Vienintele normali ir neapsiurusi vieta Sventojoje kur galima skaniai pavalgyti ir maloniai pasedeti tai Vikingai. Patys valgeme ir mesaini ir kt. patiekalus ir likome patenkinti. O jei pats Riebus Katinas nori aliejuje apkepusiu karbonadu prasome rinktis visas kitas kavines, barus ir pan. Nueikite ir ten parasykite apzvalga apie limpancius stalus, slykstu sildyta maista ir medzio plokstemis apkaltus tualetus ir pan. O nerasykite absurdiskas apzvalgas apie normalias vietas.    ATSAKYTI
Marius 2019-09-01 19:29:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas kitur nebuvęs gal ir mano kad čia nebrangu. Pavažinėkite po Ispanijos, Portugalijos kurortus, kur oras 99% geras, jūra 100% šilta ir kainos smarkiai pigesnės nei Palangoje ir suprasite apie ką kalbama. Restoranų kanos, beje irgi daugumoje atvejų heresnės... o kokybė ir pasirinkomas smarkiai didesni.  
amela 2019-08-26 08:40:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
ponuliui tik ir poilsiaut malinausko apartamentuose ,tokie ir prie stulpo prisikabintų.Išpindėjimas juodas.Patarimas eit iškart į virtuvę prieš paimamt meniu, bus vis kitaip nei visi.
   ATSAKYTI
A.M 2019-08-26 06:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nebevažiuoju į jokį Lietuvos kurortą,vien dėl verslininkų gobšumo. Buvau Tatruose su dukra su viešbučiu,pusryčiais, ekskursijom,maistu ,suvenyrais,pirkom neskaičiuodamos ir išleidom per keturias dienas dviese 500€. Ir pamatai kažką ir jokio pergyvenimo dėl kainų.   ATSAKYTI
Inga 2019-08-26 17:29:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pritariu!katik gryzau is cekijos,3 dienas buvom,nakvyne,mokami objektai ,kuras,su vyru isleidom 350 euru,senamiesti alaus bokalas Prahoj 2 eurai!!!!!  
Aivaras 2019-08-26 18:39:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Chebra varykit i kalingrada va guliu dabar prie juros , o kainos kaip lietuvoje ir visgi pamatai kasko naujo  
Inga 2019-08-25 22:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Buvom 3 kartus sia vasara. Ir ieskome butent nuomos namuku kuo paprastesniu,nes ten ir liaudis paprasta,neispindeja. Jei atvaziuojam prie juros tai ir laiko daugiausia mes prie jos praleidziame,o ne kavinese ir namuke tunom   ATSAKYTI
Pasli 2019-08-25 21:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Eina jie su savo tokiais kurortais. Pinigu ismetimas i bala. Ziauru. Fu iki ko nusigyveno grazus Lietuvos kurortai   ATSAKYTI
Adrijus 2019-08-25 21:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Preitais metai buvo 3 dienas sventojoi tai apie vikinga galiu pasakyt tik gerai ir labai gerai    ATSAKYTI
Renata 2019-08-25 20:38:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Kaip reikia sumąstyti atėjus į restoraną užsisakyti mėsainį?! Kiekvienais metais atvažiavusi į Šventąja valgau tik Vikinge. Ir dar nė karto neteko nusivilti jų gaminamu maistu. Ir firminiu Vikingų pyragu.
   ATSAKYTI
Migle 2019-08-25 20:26:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Buvome dvi paras,mokejome nebrangiai. Namelis suremontuotas,jokio pelesio, naujos lovos laminatas, saldytuvas, televizorius. Galima issivirt kavos ir yra galimybe pasigamint pusrytuka (el. plytele). Bonusas-puosnus geliu loveliai terasoje. Patogumai, deja , lauke ir skirti dviems nameliams, bet svaru. Maistas kavinese valgomas, bet ne super. Sakyciau kas nori rast minusu, ras ju visur, o mes visa smagiai praleidom laika   ATSAKYTI
a 2019-08-25 19:44:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Turkijos ir Egipto gerbėjai nori tą savo kičą ir čia įsiūlyti. Tam yra Palanga, ten ir tūsinkitės. Šventoji tuo ir įdomi, nors dabar jau irgi per daug perpildyta. Galima pabėgti iš įprastos erdvės su visais patogumais į gamtą, namelį kopose. Jei jau be patogumų negali, tai su patogumais yra jau pusė visų siūlomų variantų. O tokių nudriskusių namukų tai gerai paieškot reikėjo, nes tokių labai mažai Šventojoje beliko.   ATSAKYTI
Ūla 2019-08-26 09:20:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
aš tai daug baisių namukų mačiau. Bet rinkausi gyventi ten, kur mane tenkina.   
sigis 2019-08-25 19:00:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
buvome cia liepos menesi, gyvenome savaite puikiame namelyje, teko ir vikinge kelis kartus pietauti ir tikrai likome patenkinti, maistas skanus, aptarnavo maloniai, kainos normalios, pasirinkimas taip pat platus, nematau jokio reikalo burnoti, kita vasara tik i sventaja nes visai normaliai pailsejom.
   ATSAKYTI
Evita 2019-08-25 18:39:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip tik gryštu iš Šventosios gyvenau viloje .Kad .nebūūčiau apkaltinta reklama pavsdinimo nemimėsiu visai nieko tik jokios.garso izoliacijos .Vakare nutarėm "paršelio rojuj paklausyti Stepono Januškos vs čia.ir prasidėjo net graudu žiūrėti kaip viskas.atsibodę ėjom.į koncertą o matėme tas pačias senas jau prekinę išvaizdą praradusias kaukias kurios įkyriai lindo į klijantų lėkštes o.vakaro topas kai su metalime dėžute pradėjo vaikščioti.tarp stalu ir rinkti pinigus nors už viską buvo sumokėta o Januška vos pusvalandį dainavo
   ATSAKYTI
Momo 2019-08-25 21:05:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mes irgi Ošupio take gyvenom.. garso izoliacijos nulis :D  
Jokios pagarbos Lietuvių kalbai 2019-08-28 22:28:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Moterie, rašyti išmok! Klijantai :D  
Keliautojas 2019-08-25 16:01:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kai ieškai prie ko prikibti visada randi. Nameliu yra ir nauju ir sutvarkytu tik aišku nesitikėkit kad jie bus pigus. Su šeima važiavom pailsėti ir tikrai nenusivylėm. Per tas dienas buvome ir vikinge ir tikrai nenusivylėme, maistas skanus (bent jau ką ragavome). Su žmona ragavome šaltibarščius, aš kepsnį šmotas, o žmona keptą paukštienos krutinėję, pavadinimo nepamenu.   ATSAKYTI
Lietuvė 2019-08-25 12:25:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Toks jausmas, kad čia tiesiog norėta reklamą padaryti " Vikingo restoranui" :)tarsi užsakytas straipsnis.
Nevažiuoju į Šventąją, bet džiugu kad prie jūros gali nuvažiuoti ir mažiau pasiturintys, ne kiekvienas gali važiuoti į Nidą, gera pigesnė alternatyva   ATSAKYTI
Palangiškė 2019-08-25 18:51:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai,kad žinokit čia labiau antireklama Vikingui:)Sakyčiau labiau konkurentų užsakytas straipsnis:)  

Top Video

Žvejys manė pagavęs gyvenimo laimikį, kai ištraukė – norėjosi bėgti
DABAR RODOMA
Žvejys manė pagavęs gyvenimo laimikį, kai ištraukė – norėjosi bėgti
DABAR RODOMA
Kamerų įrašas atskleidė baisią tragediją: berniukas baseina pražudė draugę
DABAR RODOMA
Baisi nelaimė: vaikinai nufilmavo paskutines savo gyvenimo akimirkas
DABAR RODOMA
Gyventojams šiurpą sukėlė įrašas iš namų kiemo – naktį sulaukė netikėtumo
DABAR RODOMA
Radinys moterų tualete privertė klykti: tapo interneto sensacija
DABAR RODOMA
„Toyota“ skelbia automobilių revoliuciją: nebereikės nei kuro, nei elektros
DABAR RODOMA
Tarp paauglių merginų populiarėjanti mada sukrečia – gali baigtis itin skausmingai
DABAR RODOMA
Prie miško gyventojai išvydo netikėta reginį: vietiniai tai vadina legenda
DABAR RODOMA
Nufilmavo, kaip tėvai veža vaikus automobilyje: šokiravo milijonus
DABAR RODOMA
Sunku būtų patikėti, kaip įvyko avarija, jeigu ne vaizdo įrašas
REKLAMA
Pomidorų sulčių užteks visai žiemai: (skanusgyvenimas.com)
Jei namuose turite pomidorų, tačiau nesugalvojate, ką su jais padaryti, paskubėkite malti, tarkuoti ir virti sultis.  Jums reikės:  3 šaukštų druskos, 6 kilogramų ...
Nekeptas obuolių pyragas
Atėjęs ruduo kviečia mėgautis gėrybėmis iš savo sodo ir daržo. Tuo neabejoja ir TV3 eteryje startavusios naujos kulinarinės laidos „La maistas“ virtuvės šefai bei kviestiniai ...
obuoliai (nuotr. 123rf.com)
Atėjęs ruduo kviečia mėgautis gėrybėmis iš savo sodo ir daržo. Tuo neabejoja ir TV3 eteryje startavusios naujos kulinarinės laidos „La maistas“ virtuvės šefai bei kviestiniai ...
Sunaudokite cukinijas: įtraukite receptą prie mėgstamiausių  (Gamink su Audrone nuotr.)
Dar turite cukinijų? Tuomet receptas su cukinija, įdaryta smulkintos vištienos įdaru, jums tikrai pravers. Reikės: cukinijos, smulkintos vištienos, kiaušinio, sūrio, svogūno, ...
Pakaitinkite obuolius keptuvėje: Bertos receptas taps mėgstamiausiu  (nuotr. stop kadras)
TV3 laidoje „La maistas“ – odė obuoliams. Garsiausi Lietuvos šefai Tomas Rimydis, Vylius Blauzdavičius ir kviestinis svečias kiekvieną sekmadienį dalijasi kulinarinėmis ...
REKLAMA

TELEVIZIJA×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų