„Su kiekvienu kapsinčiu chemijos lašeliu aš jaučiau, kaip vėžys atsitraukia. Tris paras po chemoterapijos jutau, kaip mano kūdikis, kuris auga po širdimi, susisuka į mažą gniūžulėlį, pasislepia tolimiausiame gimdos kampelyje ir maldauja, kad chemijos lašeliai jo nepasiektų“, – jautriai, su ašaromis akyse ir begaliniu tikėjimu, pokalbį pradeda tauragiškė, trijų vaikų mama Ieva Gaidelionė, šiuo metu kovojanti su krūties vėžiu.

Moters kova už gyvybę prilygsta stebuklui (nuotr. asm. archyvo)

Moters kova už gyvybę prilygsta stebuklui (nuotr. asm. archyvo)

Smogė nėštumo metu

35-erių metų moteris niekada nieko nekaltino dėl to, kad onkologinė liga jai smogė pačiu netinkamiausiu gyvenimo laiku. Dar daugiau: vos susirgus pačiai Ievai, krūties vėžiu susirgo ir jos 52-ejų metų mama. 

Anaiptol, išgyvenusį tikrą košmarą, dabar ji nori skleisti žinią ir drąsiai sako: „Jeigu mes su Matuku įveikėme vėžį, kai aš jo laukiausi, tai jį įveikti gali visi.

Tereikia norėti, tikėti ir dėti visas įmanomas pastangas.“

Ligą išdavė guzelis krūtyje

Praėję metai Ievai buvo lemtingi. Ji džiaugėsi žinia, kad jau netrukus pasaulį išvys šeimos pagrandukas. Vis tik nėštumo džiaugsmus užtemdė skausmas ir diagnozė, nukritusi lyg iš giedro dangaus – paveldėtas krūties vėžys, BRCA1 geno mutacija.

REKLAMA

„Iki šiol apie tai kalbėti sunku ir skaudu. Tačiau mano onkologė ir dabar sako, kad apie tai kalbėti būtina. Kone kasdien susiduriu su žmonėmis, kurie nori išgirsti mano istoriją, kurie klausia, kaip mums pavyko.

Viskas prasidėjo 17-ąją nėštumo savaitę. Tada pajaučiau skausmą krūtyje. Žinoma, galvojau, kad tai normalus nėštumo reiškinys, tačiau apsižiūrėjusi užčiuopiau trijų centimetrų kietą darinį. Turėjau nuojautą, kad kažkas negerai ir kad negalima visko palikti.

Jau tą pačią savaitę atsidūriau Kaune, onkologijos klinikoje. Profesorius apžiūrėjo mane, paėmė biopsiją, o jau po kelių dienų paskambino ir pranešė apie manyje tūnantį itin agresyvios formos krūties vėžį. Jis jau buvo išplitęs į limfmazgius. 

Netrukus paaiškėjo, kad tai buvo tam tikro geno mutacija. Pasirodo, aš šį susirgimą paveldėjau iš savo mamos, o ši liga – geno pasekmės“, – ligos pradžią prisiminė Ieva.

Chemoterapijas vadina košmaru

Didžiausias iššūkis Ievai bei medikams buvo tai, kad moters įsčiose plakė kūdikio širdelė. Tai gana retas atvejis, todėl medikai metė visas įmanomas jėgas, kad padėtų Ievai ir jos sūnui.

„Profesorius, kuris man diagnozavo vėžį, mane perdavė onkologei-chemoterapeutei Editai Juodžbalienei. Ji sakė, kad tai itin retas atvejis, mat kovoti teko ne už vieną, o už dvi gyvybes.“

Vienintelis gydymas, kurį buvo galima skirti Ievai, tai chemoterapija.

„Nuo 19-osios nėštumo savaitės prasidėjo šis gydymas. Visi žino, kokius padarinius turi chemija ir kaip sunku juos tverti.

Aš, savo atveju, labiausiai jaudinausi dėl vaisiaus, kurį nešiojau.

Vis tik nė akimirkai nepasidaviau. Su kiekvienu chemijos lašeliu aš jaučiau, kad vėžys traukiasi. Tikėjau, kad jo nebelieka manyje.

REKLAMA

Kai pradėjo lašinti chemiją, mažylis susigūždavo į kamuoliuką, pasislėpdavo gimdos kraštelyje trims paroms, kol atsigaudavome abu po chemijos.

Man negalėjo atlikti jokių papildomų tyrimų, aš nežinojau, ar vėžys plinta. Dabar tas paras po chemijos prisimenu kaip didžiausią košmarą“, – neslepia Ieva.

Tiki pasąmonės galia

Po kelių chemijų Ieva vėl apžiūrėjo guzelį. Ji negalėjo patikėti, kad to guzelio nebeliko. „Aš sąmoningai tikėjau, kad pasveiksiu. Su kiekvienu lašu jaučiau, kaip auglys nyksta, kaip nyksta vėžys manyje.“

Moteris atvira – ji tiki pasąmonės galia ir neabejoja, kad jos tikėjimas ir viltis padėjo pasiekti tą etapą, kuriame dabar ji jaučiasi rami ir gerokai saugesnė.

„Juodžiausią etapą man padėjo įveikti mano vyras. Drąsiai vadinu jį auksiniu. Ligos metu stengiausi apie tai visiškai negalvoti. Svarbiausia tada man buvo išsaugoti gyvybę. Jeigu reikėdavo, jis mane nešdavo ant rankų.

Tiesiog turėjau būti nusiteikusi, kad viskas turi būti gerai. Visą nėštumą aš nežinojau, ar yra metastazių kituose organuose“, – sako pašnekovė.

Paveldėjo iš mamos

Ieva dabar prisimena, kad iki apčiuopto guzelio nėštumo metu ji nejuto jokių požymių, kurie galėjo išduoti sunkią ligą. „Tik vėliau, kai sužinojo diagnozę, paaiškėjo šio vėžio paveldimumas ir turėta BRCA 1 geno mutacija.

Pasirodo, kai aš jau pati kovojau su vėžiu, tokia pati liga smogė ir mano mamai, gyvenančiai Vokietijoje. Jai – 52-eji.

Apie savo ligą ji sužinojo prieš mano operaciją. Ji tikrinosi kas kelerius metus ir buvo sveikutėlė. Medikai sako, kad suaktyvinti krūties vėžį galėjo jaudulys ir stresas.“

REKLAMA

Pašalino abi krūtis

Onkologinė liga ir nėštumas vienu metu – iššūkis ne tik pacientui, bet ir medikams. Ieva kartu su medikų komanda buvo pasiruošusi savarankiškai pagimdyti Matuką, mat medikai įžvelgė trombų riziką.

„Pati pagimdžiau sausio 9-ąją, o gruodžio 12-ąją gavau paskutinę chemiją.

Gimdžiau 22 valandas, tačiau mums pavyko. Prisimenu, gulėti galėjau tik ant kairio šono – kitaip Matukui stodavo širdelė. Netrukus po gimdymo medikai man atliko abiejų krūtų šalinimo operaciją.

„Šiuo metu kasdien važinėju į spindulinę terapiją Kaune. Žinau, kad teks šalinti ir kitus reprodukcinius organus.

Šiandien gyvenu su viltimi ir tikėjimu, kad bus viskas gerai. Noriu visiems pasakyti, kad net tokioje situacijoje galima patikėti stebuklu.

Gydytojai sakė, kad aš pagimdžiau tokį sveiką ir stiprų vaikutį, kokio nepagimdo net ir niekuo nesergančios mamos.

Apie ligą nesakė

Ieva vaikams niekada neįvardijo, kad serga vėžiu. Ji paaiškino, kad šeimos laukia įtemptas laikas, nes mama serga, o dėl gydymo gali nuslinkti plaukai, tačiau nieko konkrečiai ji neaiškino.

9-erių ir 15-os metų vaikams ji tik artimiausiu metu žada papasakoti apie tai, ką įveikė visa šeima.

„Mano ašarų vaikai niekada nematė. Jie nematė, kaip verkėme su vyru, kai šis man skuto plaukus. Priėmiau sprendimą nekalbėti apie ligą. Jie nematė manęs plika galva – perukų nešioti negalėjau, nors jų turėjau, tačiau visą laiką puošiausi turbanais. Vaikščiodavau ryški ir graži.

Didelė žmonių dalis net nežinojo, kad aš sergu. Beje, aš niekada ir nesakydavau, kad „sergu“. Sakydavau, kad neturiu nuo ko pasveikti, tai tebuvo mano būsena, tam tikra pamoka. Turėjau šį tą, turbūt, išmokti ir suprasti.“

REKLAMA

Driekiasi marčių eilės

Nors Matukui dar tik pusė metukų, jis jau dabar turi daugybę būsimų žmonų ir, kaip juokauja Ieva, jau driekiasi marčių eilės.

„Visos sako paprastai – jeigu Matukas išgyveno tokius sudėtingus dalykus, tai nekyla abejonių, kad jis yra labai tvirtas ir stiprus ir niekada nepalūš.“

 

Inga
2019-07-02 19:16:35
Tikras stebuklas. Stiprybės jums. Net ašara nuriedėjo, kaip skaičiau.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
INA 2019-07-08 16:39:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ievuciau, laikykis. Nezinau net ka pasakyti... labai susigraudinau skaitydama. Niekada negalvojau, kad esi tokia stipri. Dave Dievas isbandyma, ir uz tai gavai apdovanojima.    ATSAKYTI
Danutė 2019-07-05 10:26:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai susigraudinau, nors metų daug. O kalbėti reikia, kai išsikalbi ir Tau lengviau, o aš negalėjau kalbėti. Viską slėpiau. Buvo labai sunku, bet dabar viskas gerai.O Jums stiprybės abiems, supratau, kad abu labai stiprūs ir svarbiausia darnūs. Tai ir yra stiprybė. Būkite laimingi. Aukite sveiki ir kuo toliau nuo jūsų lai bėga tokios bėdos ir nelaimės. Tu šaunuolė. Laikykis.   ATSAKYTI
Jolanta 2019-07-04 12:45:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Džiaugsmo ašaros riedėjo beskaitant....sėkmės jums   ATSAKYTI
vaida 2019-07-03 22:53:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kuo didziausios jums stiprybes mano mamai ir vezys jai pasalino viena kruti bet po ilgo laiko pasekmes nebevaldo desines rankos o daktarai nieko nepadeda nezinau ka daryti kad jai butu gereu   ATSAKYTI
Mama 2019-07-03 19:20:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Beprotiškai graži moteris, kuri skleisdama visišką pozityva tampa dar nuostabesne. Stiprybės visai šeimai.    ATSAKYTI
Laima 2019-07-03 14:00:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Stiprybės ir sveikatos! Neįsivaizduoju, iš kur tiek sėmėtės stiprybės... Byra ašaros vien skaitant...   ATSAKYTI
Donatas 2019-07-03 13:05:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Trūksta žodžių.... ir skaudu ir liūdna bet tuo pačiu didinga ir drąsu. Pavyzdys ne tik sergantiems, bet ir nuolat besiskundanties.

Su gražiausiai linkėjimais klasiokas
Donatas Grigalis
   ATSAKYTI
Ramunė Vakarė 2019-07-03 12:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir tai, kad savo patirtimi dalijatės – Jūsų Tikėjimo jėga. Gal ne vienam įkvėps Viltį. Bendrystės džiaugsmo, Ievute ☺   ATSAKYTI
Gražina 2019-07-03 12:42:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jums stiprybės nelinkesiu, nes jūs ir taip stipri. Linkiu sveikatos, laimės užauginti vaikus. Vėžys tik ligos diagnozė, jį iveiksite, nes esate reikalinga savo gražiai šeimai. Didelės sėkmės!   ATSAKYTI
Marytė 2019-07-03 11:35:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Byra ašaros,skaitant straipsnį. Byra iš džiaugsmo ir vilties, kad viskas bus gerai.   ATSAKYTI
Sonata 2019-07-03 11:12:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūs abu didvyriai   ATSAKYTI
Agnė 2019-07-03 09:46:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stiprybės , tikėjimo , esate stipri moteris   ATSAKYTI
Dani 2019-07-03 08:07:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tikrai stebuklas ,tik sveikatos ir stiprybes Jums
   ATSAKYTI
Teresė 2019-07-03 05:46:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Stiprybės Jums ir sveikatos! Jūs tikrai stipri Moteris!   ATSAKYTI
Vaida 2019-07-03 01:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai taves Ievute atsiprašau.....Tu stipri..,tu visada buvai nepaprastas žmogutis.Stiprybės   ATSAKYTI
Rita 2019-07-02 23:23:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Labai liūdna, bet graži istorija. Stiprybės jūms sveikatos, ir didelės laimės jūsų šeimai    ATSAKYTI
Raimonda 2019-07-02 22:59:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stiprybes ir tikejimo   ATSAKYTI
Jurgita 2019-07-02 22:47:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Priimkite šiltą minčių apkabinimą♥️   ATSAKYTI
kartais 2019-07-02 22:42:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ziaurus buna gyvenimas, linkiu stiprybes ir niekam tokiu isbandymu ,bukit visos sveikos ir laimingos   ATSAKYTI
Ausra 2019-07-02 22:20:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Saunuole jus!daug Sveikatos ir stiprybes !   ATSAKYTI

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Šalčininkų rajone gyvenanti Dovilė viena augina tris sūnus (nuotr. asm. archyvo)
Sakoma, kad prieš jaukiausias metų šventes, Šv. Kalėdas, prasideda gerumo ir jautrumo kupinas metas, kai net ir didžiausios žmonių svajonės gali imti ir netikėtai išsipildyti. ...
Laura Blaževičiūtė (nuotr. TV3)
Ketvirtadienį visas pasaulis mini Pasaulinę televizijos dieną. Šiandien apie ją kalbamės kartu su žmogumi, kuris televizijos reikalus išmano bene geriausiai – TV3 televizijos ...
Pogimdyvinę depresiją patyrusi Kamilė: gimdymą sapnuodavau košmaruose
Iš pirmo žvilgsnio Kamilė Jusienė gyvenimo džiaugsmu ir pozityvu trykštanti mama, tačiau pradėjus su ja kalbėti, paaiškėjo, jog už jos šypsenos slepiasi tai, ką dauguma laiko ...
Moteris ligoninėje (Nuotr. pixabay)
Silpstanti klausa ir pusiausvyros sutrikimai – pirmieji simptomai, privertę Janiną kreiptis į Kauno klinikų gydytojus. Moteris galvojo, kad problemą išspręs klausos aparatas. ...
Antonovienė stojo ginti savo vyrą (nuotr. asm. archyvo)
Prieš keletą dienų Rimos Antonovienės šeima sulaukė skaudžios žinios – mirė jos mylimas vyras Vidas Antonovas. Vyras jau kuris laikas kovojo su klastingu vėžiu, o šiandien pati ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų